Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Viyana Ekonomi Üniversitesi

2003 yılından öncesinde Avusturya Üniversitelerindeki tüm bölümlerde eğitim Lisans ve Yüksek Lisans birleşik olarak verilmekteydi. 2003 yılından sonra bölümlerin büyük kısmi Lisans Eğitimi (3 yıl) ve Yüksek Lisans Eğitimi (2 yıl) olarak ayrıldı.

ECTS Avrupa Kredi Transfer Sistemi uygulanmaktadır. Lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir. Mezuniyet sonrası öğrenciler direkt olarak Master eğitimine başlayabilirler (herhangi bir sınava tabii tutulmaksızın). Türkiye'den yatay geciş yapan öğrenciler Üniversitede vermiş oldukları dersleri Viyana Ekonomi Üniversitesinde saydırabilirler.

BÖLÜMLER

Muhasebe

Bilişim Yönetimi

Dış Ticaret

Finans

İşletme yönetimi

Küçük ve Orta Ölçekli İsletmeler

Yönetim

Bilgi sistemleri

Organizasyon ve Gelişim

Pazarlama

Personel Yönetimi

Seyirci yönetimi

Reklâmcılık ve Marka Yönetimi

Transport ve Lojistik

Turizm İsletmeciliği

Üretim Yönetimi

Uluslararası Pazarlama                  

Master

Master eğitimi 2 yıl sürmektedir, mezuniyet sonrası öğrenciler istemeleri durumunda Doktora eğitimine direkt başlayabilirler.  Ancak Master kabullerinde öğrencilere Türkiye'deki Lisans Eğitimi ile Avusturya'daki Lisans Eğitimi farkı gözetilerek alttan Lisans derslerinden ek 3?5 ders alabilir. Şuana kadar 5 dersten fazla verildiği görülmemiştir

Master Bölümü Türkiye'de almış olduğu Lisans eğitiminin aynısı veya yakın bir bölümü olmalıdır. Mesela Makine mezunu bir öğrenci İşletme bölümünde Master`e kabul edilmemektedir (öğrenci Türkiye'de bu alanda Master kabulü almış olsa bile kabul edilmeyebilir.

BÖLÜMLER

Finans ve Muhasebe 

Genel Yönetim 

Bilişim Sistemleri  - bilgisayar

Uluslararası Yönetim 

Pazarlama  (Marketing)

Yönetim idaresi zincirleri

Ekonomi Bilimleri  -İsveç bilimleri

 

DOKTORA BÖLÜMLERI 

Doktora Eğitimi 3 yıl sürmektedir.

VAR OLAN BÖLÜMLER

Sosyal bilimler?İsviçre ekonomisi

?pedagoji 180 ECTS, 3 yıl. 150 ECTS, 2,5 yıl (5 Dönem).

Ekonomi Hukuku- İş Hukuku120 ECTS, 2 yıl. Bu bölümün ağırlıklı derslerini %85 oranında HUKUK, %15 oranında Ekonomi dersleri oluşturmaktadır. Mezuniyet sonrasında Hukuk Master Diplomasi verilmektedir. Bu bölüme sadece HUKUK alanında Lisans bitirmiş öğrenciler başvurabilirler.

Ekonomi Yönetimi ve Bilişim Sistemleri: Toplamda 47 Haftalık Ders Saatinden oluşmaktadır. 1,5 yıl (3 Dönem).

İktisat ve Sosyal Ekonomi: 180 ECTS, 3 yıl. Öğrencinin seçebilecekleri dal dalları "İşletme" bölümündekilerle aynidir. Branş dalı adi altında "Ekonomi Pedagojisi" bölümü bulunmaktadır.                      

Uluslararası İsletme: 180 ECTS, 3 yıl. Öğrencinin serebilecekleri branş dalları "İsletme" bölümündekilerle aynidir.                                                 

Ekonomi Enformatiği:(Yönetim & Bilişim Sistemleri) 180 ECTS, 3 yıl. Öğrencinin seçebilecekleri branş dalları "İsletme" bölümündekilerle aynidir.

Ekonomi ve Hukuk: 180 ECTS, 3 yıl. Bu bölümde %50 Ekonomi, %50 Hukuk dersleri okutulmaktadır. Öğrenci bu bölümü bitirdiği zaman hukuk Diplomasi alıyor, yani Hukuk mezunu statüsünde diploma alıyor. Çift Diploma gibi şey söz konusu değil. Bu bölüme yerleşmek için, Ekonomi veya Hukuk dallarından birini kazanmak yetiyor

İsletme: 180 ECTS, 3 yıl. Bu bölümde öğrenciler 1 yıllık genel Ekonomi Eğitimi almaktadırlar. Son 2 yıllık eğitimde öğrencilerin alabilecekleri Seçmeli Dersler ve Branş dalları mevcut. Seçmeli Dersler : Avrupa Hukuku, Bilgisayar Programlama, Ekonometri, Ekonomi Hukuku, Ekonomi Tarihi, Ekonomi Teorisi, Lojik ve Etik, Endüstri Politikaları, Hukuk, Is Hukuku, Kaynak Yönetimi ve Cevre Ekonomisi, Matematiksel Hesaplar, Medya Ekonomisi, Rekabet Politikası ve Hukuku, Sosyal Politikalar, Sosyal-Ekonomik Araştırmalar, Uluslararası İsletme ve Gelişim, Vergi Hukuku, Yabancı Dil (İngilizcem, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Çekçe), Yerel Ekonomiler

 
Innsbruck Üniversitesi

Innsbruck Üniversitesi

Leopold Fransa'da üniversite Innsbruck 1562 yılında Avusturya'nın Innsbruck şehrinde kurulmuştur. Innsbruck Üniversitesi'nde yabancı ve yerli toplam 26.000 öğrenci öğrenim görmektedir. Araştırma ve eğitim alanında 3000 Profesör görev yapmakta. Bünyesinde dört tane Nobel ödülü almış profesör bulunduran üniversite, araştırmacılıktaki kalitesiyle ve başarısıyla dünyada üne sahiptir.


Klagenfurt Üniversitesi

Klagenfurt Üniversitesi

Klagenfurt Üniversitesi Lisans Bölümleri

  • Bilgi İşlem Sistemleri, Bilgi Teknolojisi, Coğrafya, Ekonomi Bilimleri, Ekonomide Bilgi İşlem ve Kullanım Sistemleri, Hukuk Fakültesi, Matematik, Sosyoloji, İşletme

 


Leoben Üniversitesi

Leoben Üniversitesi

Leoben Üniversitesi Lisans Bölümleri


  • Ekonomi ve İşletme Bilimleri, Elektroteknik, Fizik, Fizik ve Kimya, Genel Makine Mühendisliği, Genel ve Analitik Kimya Bölümü, Jeofizik, Jeoloji Bilimleri (Mineraloji ve Petroloji), Jeoloji Bilimleri (Teknik Ekosistem Analizi), Jeo mekanik, Tünel Mühendisliği, Kimyasal ve Nükleer Maddelerin Etkisizleştirilmesi Tekniği, Madencilik Bilgisi, Maden Tekniği, Maden Ekonomisi, Madencilik Makine Bilimleri
Linz Üniversitesi

Linz Üniversitesi

Linz Üniversitesi Lisans Bölümleri


  • Biyofizik, Endüstri Matematiği, Haberleşme Tekniği /Enformasyon Tekniği, Kimya, Mekanik ve Makine Öğretisi (Mekatronik), Mikro elektronik, Nümerik Matematik, Pratik Bilgi İşlem, Sistem Bilimleri, Teknik Enformatik ve Telematik
    Teorik Fizik, Uygulamalı Bilgi İşlem Bölümü, Ekonomide Bilgi İşlem, Felsefe ve Bilim Teorisi, Hukuk

 

Salzburg Üniversitesi

Salzburg Üniversitesi

2003 yılından öncesinde Avusturya Üniversitelerindeki tüm bölümlerde eğitim Lisans ve Yüksek Lisans birleşik olarak verilmekteydi. 2003 yılından sonra bölümlerin büyük kısmı Lisans Eğitimi 3 yıl ve Yüksek Lisans Eğitimi 2 yıl olarak ayrıldı. Hala birleşik okutulan 4 yıl bölümler bulunmaktadır.

ECTS: Avrupa Kredi Transfer Sistemi uygulanmaktadır.

Viyana Teknik Üniversitesi

Viyana Teknik Üniversitesi

 

Avusturya Üniversiteleri, Avrupa ve Dünya Üniversiteleri arasında önde gelen köklü bir eğitim geleneğine sahiptir. Özellikle tarihi altı yüzyılı aşan, içerisinden pek çok bilim adamı, sanatçı ve devlet adamı çıkarmış Viyana Üniversitesi, hem Avrupa üniversite sistemi ve anlayışına, hem de tüm Avrupa kültür, sosyal ve siyasal yaşamına çok önemli katkılarda bulunmuş bir üniversitedir. Sigmund FREUD gibi Avrupa ve Dünya tarihine damgasını vurmuş önemli şahsiyetleri yetiştirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Avusturya üniversitelerinde eğitim dili Almancadır.
Viyana Üniversitesi

Viyana Üniversitesi

 

1365 yılında Herzog Rudolf IV. tarafından kurulan Viyana Üniversitesi ( Latince adı; Alma MaterRudolphina) Alman Dil ve Kültür coğrafyasının en eski ve 71.000 öğrencisi ve 8.000 çalışanı ( bunlardan 6000' i bilim adamı) ile Avusturya´nın olduğu gibi Orta Avrupa´nın da en büyük üniversitesidir ve günümüze kadar yapılmış olan dünyanın en iyi üniversite sıralamalarında hep üst sıralarda yer almıştır.

Viyana Ziraat Üniversitesi

Viyana Ziraat Üniversitesi

Viyana Üniversitesi / Ziraat Fakültesi iken "Viyana Ziraat Üniversitesi" olarak Branş Üniversitesi olmuştur.
Genelde Türkiye Üniversitelerindeki Ziraat Fakültesinde bulunan bölümler bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye'deki Cevre Mühendisliği"nin karşılığı da bu Üniversitede bulunmaktadır.
2003 yılından öncesinde Avusturya Üniversitelerindeki tüm bölümler gibi Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi birleşik olarak verilmekteyken, 2003 yılından sonra bu üniversitedeki bölümlerin tamamı Lisans Eğitimi (3 yıl) ve Yüksek Lisans Eğitimi (2 yıl) olarak ayrıldı. ECTS: Avrupa Kredi Transfer Sistemi uygulanmaktadır.