Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Bulgaristan Sofya Maden ve Jeoloji Üniversitesi


Sofya Maden ve Jeoloji Üniversitesi
 Bulgaristan Sofya St. İvan Rilski Madencilik ve Jeoloji Üniversitesi bağımsız eğitim merkezi olarak 1953 yılından beri faaliyet göstermektedir. Sofya St. İvan Rilski Madencilik ve Jeoloji Üniversitesi kendini eğitim ve bilim merkezi olarak kanıtlamıştır. Bulgaristan Madencilik ve Jeoloji Üniversitesi geoloji, madencilik, elektromekanik mühendisleri yetiştiriliyor, birçok bilim araştırmaları gerçekleştiriliyor. Sofya Madencilik ve Jeoloji Üniversitesi  Sofya şehrinde Devlet üniversitesidir. Multi medya web tabanlı kablosuz ortamda müfredata ulaşabilir, Bilgisayar laboratuvarlarında  her Cumartesi bir eğitmen mevcut olup  eğitim alabilirsiniz. Bilgi teknolojileri alanında Oracle Akademi Üniversitesi Kurumsal üyesi olarak setifika programları yürütülmektedir. Kuruluşundan bugüne dek üniversitede 15.000'den fazla mühendis her kademe için eğitim görmüştür. Eğitim alanlar arasında Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika, Türkiye yaklaşık 40 devletin vatandaşları da bulunuyor.
Bulgaristan Sofya St. İvan Rilski Madencilik ve Jeoloji Üniversitesi (MGU) yapısında eğitim uzmanı derece eğitildiği Madencilik ve Jeoloji, madencilik ve elektromekanik alanlarında Üniversitenin temel ve uygulamalı araştırmaya yönelik çalışmalar yürütmektedir. Madencilik ve Jeoloji Üniversitesi Almanya, Avusturya, Rusya, İspanya, Polonya, Romanya, Slovakya, Macaristan, Sırbistan, Makedonya, İngiltere, ABD, Fransa, Türkiye, Yunanistan ve Avrupa bilim ve eğitim kuruluşları ile üniversiteler ve bilimsel kurumlar ile 40 devletle yoğun işbirliği programları bulunuyor. Avrupa Birliği Eğitim Programlarından yararlanma imkanı sunmaktadır. Avrupa Bilimsel Vakfı, Tempus, CEEPUS, SOCRATES, COPERNICUS uygulanıyor. Madencilik ve Jeoloji "St Ivan Rilski" Üniversitesinde tüm eğitim seviyelerinde öğretmek için süresi ve kapsamı içinde ABD ve Avrupa'daki üniversitelerde verilen derecelere uygunluk sağlıyor.

Bulgar devletinin, entelektüel potansiyeli oluşturma ve geliştirme önemli bir faktör olmaya devam etmektedir. Arama, üretim, işleme, taşıma, depolama ve fosil yakıtların kullanımı karmaşık üretim sistemleri için hesap için yeterli genişliğe sahip, bir mühendislik formasyonuna sahip, profesyoneller hazırlamaktadır.
UMG olan ve ona bitişik spor salonları ve oyun alanları, yüzme havuzu, yatakhane, yemekhane, kahve kulüpleri topraklarında. Madencilik ve Jeoloji Vitosha dibinde bulunan Öğrenci kenti içinde yer almaktadır. Enformasyon Dairesi, Yayınevi "St Ivan Rilski", bilimsel laboratuarlar - 100 dönümlük bir alan Rektör, fakülte, Laboratuar Bloğu, Eğitim gövdeleri inşa edilir.
Toplam kütüphanesinde 90.000kitap 67.500 ansiklobedi, 22.500 Cd. ve dergi ve Bilgisayarlar, hızlı İnternet ağ ile çalışma oldaları, okuma odaları bulunuyor. Madencilik ve jeolojik çalışma alanında toplumun temel ve uygulamalı araştırma için anlamlı gerçekleştirmek için üniversitemize katılın.Yök tarafından denkliği bulunuyor. EuroStar Akademi sizi Sofya Madencilik ve Jeoloji Üniversitesine davet ediyor.
Spor salonları, oyun alanları, yüzme havuzu-UMG yakın çeşitli spor tesisleri bulunmaktadır.
Maden College - Kırcaali Sofya St. İvan Rilski Madencilik ve Jeoloji Üniversitesi (UMG) yapısında temel bir birimi olan öğrenciler eğitim uzmanı derecede eğitilmiştir. Eğitim süresi 3 yıldır. (Madencilik College – Kardjali)
St. İvan Rilski Madencilik ve Jeoloji Üniversitesinde okuyacak öğrencinin lisede en az bir yıl matematik ve fizik dersi görmesi ve bu derslerin not ortalaması 3 ve üstü olması gerekmektedir.
Öğretim süresi 4 yıldır.

Yurt İmkanları:
Tüm yabancı öğrencilerine (Student Grand city) öğrenci şehrinde Kampüs içinde lüks, otel tarzında 4 öğrenci yurdu bulunuyor. Bu yurtlar 5 Bloktan oluşan daire ve odalar sağlıyor. Üniversitenin yurtları oldukça kaliteli, konforlu düzenlenmiştir.Yurtlar üniversite binasının hemen yanında bulunmaktadır. Öğrenci yurt ücretine  ısınma ve elektrik ücreti dahildir.

Hazırlık Dil Programı:
Bulgarca bilmeyen öğrencilere bir yıllık dil hazırlık eğitimi veriyor. Öğretim Dili Bulgarcadır. Yeterli derecede Bulgarca bilmeyen öğrenciler için bir yıllık Bulgarca eğitim verilir. Hazırlık sınıfında öğrencilerin seçtikleri branşlara bağlı olarak dil eğitiminin yanı sıra ilgili alan dersleri de verilmektedir.

Öğrenci City, St "Prof Boyan Kamenov"
1700 - 02/8060439 
www.mgu.bgBölümler:

Maden Teknolojileri Mühendislik Fakültesi

 • Maden Mühendisliği
 • Maden Ölçme Ve Jeodezi Teknolojileri Mühendisliği (Uzaktan Eğitim)
 • Maden İşleme ve Hamgeri Dönüşümü (Uzaktan Eğitim)
 • Maden Yeraltı İnşaatı Mühendisliği (Uzaktan Eğitim)
 • Mineral Kaynakları (Uzaktan Eğitim)
 • Maden Kaynak Yönetimi ve Üretim Sistemi
 • Elektromekanik Maden Mühendisliği ve Maden Elektromekanik
 • Otomasyon, Bilgi ve Kontrol Mühendisliği (Uzaktan Eğitim)
 • Gaz,Yakıt ve Su Arıtma Teknolojileri Mühendisliği (Uzaktan Eğitim)
 • Maden Elektrik Mühendisliği (Uzaktan Eğitim)
 • Bilgisayar Teknolojileri Mühendisliği
 • Madencilik Mekanizasyon Mühendisliği (Uzaktan Eğitim)

 

Jeolojik Öğrenim - Jeoloji Fakültesi

 • Biyoteknoloji Mühendisliği (Uzaktan Eğitim)
 • Jeoloji ve Geo İnformatik
 • Jeoloji ve Maden ve Enerji Kaynakları
 • Ekoloji ve Çevre Koruma Mühendisliği (Uzaktan Eğitim)
 • Uygulamalı Jeofizik Mühendisliği
 • Petrol ve Doğal Gaz Sondaj ve Üretimi Mühendisliği (Uzaktan Eğitim)
 • Hidrojeoloji Mühendisliği
 • Jeoloji Mühendisliği

 

Maden Teknolojisi(kardjali) Koleji  (3 Yıl)

 • Bilişim Uygulamaları
 • Web Teknolojileri
 • Bilgisayar Programlama ve Uygulamaları
 • Met Uygulama
 • Cad Sistemleri ve Kullanımı
 • Autocad Tca Mayın Uygulaması

 

Bulgaristan Eğitim Merkezi–Bulgaristanda Eğitim – Bulgaristan Üniversiteleri – Bulgaristanda Üniversite Eğitimi

                             Bulgaristan Sofya St.İvan Rilski Madencilik ve Jeoloji Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

 • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.