Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Azerbaycan Hazar Üniversitesi

 

            Azerbaycan Hazar üniversitesi 1991 senesinde ilk olarak Azerbaycan Üniversitesi adıyla kurularak, Azerbaycan eğitim sistemindeki İngilizce seviyesinin daha da yükseltilmesi için birçok gelişim geçirmiştir. Artık birçok öğrenci için Azerbaycan Hazar Üniversitesinde okumak; dünya çapında geçerli bir lisans ya da lisansüstü eğitim ile en iyi okulun diplomasını başarılı bir kariyerin kapılarını açmak için kullanmak manasına gelmektedir. Azerbaycan Hazar Üniversitesi Sovyetler Birliği zamanında eğitimine başladığında ilk özel okul olma özelliğine de sahip olduğundan, günümüzde de en modern ve esnek yapılı eğitimin sunulduğu üniversitelerden biri olarak gösterilmektedir. Yurtdışı eğitim seçimlerinin doğru adresi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sizlere sunulan profesyonel danışmanlık hizmetiyle Azerbaycan Hazar Üniversitesinde okumak için kolaylıkla başvuru yapabilir, tek yetkili eğitim ofisi Eurostar’ın avantajlı çözümlerinden faydalanabilirsiniz.

            Fakültelerinde farklı eğitim disiplinlerinin uygulanmasına imkan sağlayan Azerbaycan Hazar Üniversitesi, İngilizce eğitim veren ilk üniversite olma özelliğine de sahiptir. Azerbaycan Üniversitelerinde işletme okumak isteyenlere İngilizce eğitim avantajları sunulurken, diğer fakültelerde de eğitim dili olarak İngilizce benimsenmiştir. Sanat Fakültesi, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Mimarlık, Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler, Hukuk, Tıp ve Halk Sağlığı, İşletme ve daha pek çok alanda eğitim veren fakültelerinin yanı sıra, Azerbaycan Üniversitelerinde iktisat okumak isteyenlerinde en doğru ve en güvenilir seçimi her zaman ki gibi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’dir.

            Azerbaycan Üniversitelerinde maliye öğrencilerinin de en kaliteli yükseköğretimden yaralanması ve Azerbaycan eğitim sistemini kariyeri için bir avantaj haline dönüştürmesi mümkündür. Müzik, tiyatro gibi birçok sanat dalında kapsamlı faaliyetler düzenleyen Azerbaycan Hazar Üniversitesi, kültürel çalışmalarının dışında yurtdışında hukuk eğitimi almak isteyenlerin de ilgisini çekmektedir. Azerbaycan üniversitelerinde Uluslararası Hukuk bölümünün son yıllardaki dünya genelinde ilgi çekmesi, ülkemizin de aralarında olduğu birçok ülke öğrencisinin tercihi haline gelmesini sağlamıştır. Akademik eğitim haricinde futbol, basketbol, voleybol, Karate, Judo gibi spor dallarında modern altyapılı tesisleri ile tüm öğrencilere geniş imkanlar sunularak, öğrenci kulüplerinin liderliğindeki organizasyonlar ile çeşitli aktiviteler de düzenlenmektedir. Uluslararası başarılara imza atan satranç kulübü, Azerbaycan’ın en büyük satranç ustası tarafından yönetilmekte ve tüm öğrencilere hizmet vermeye de devam etmektedir.

            Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi uluslararası eğitim veren kurumlarla yaptığı özel anlaşmalar ile yalnızca taklit edilerek, sizlere bu seçkin üniversitenin öğrencisi olma imkanını kendi alanındaki en kaliteli ve “tek yetkili” eğitim merkezi olarak sağlamaktadır. Azerbaycan üniversitelerinde çalışma ekonomisi, bilgisayar mühendisliği, elektronik ve telekomünikasyon ve diğer çağdaş meslek grupları için dünya standartlarında bir eğitim sağladığı gibi, sanat öğrencilerine de oldukça kapsamlı imkanlar sunmaktadır. Sanat öğrencilerine atölye çalışmaları yapmaları için 2007 yılında kurulan Mücevherat Müzesi’ni tahsis ederek, takı tasarımı gibi bölümlerde verilen eğitimin doğrudan uygulamalı olmasını da sağlamaktadır.

            Azerbaycan bilgisayar mühendisliği bölümüyle son yıllarda uluslararası arenada öne çıkarak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan kayıt, yerleşme, kabul ve danışmanlık ve aracılık hizmetlerinden yararlanan Türk öğrencilerin de öncelikli seçimi haline gelmiştir. Kütüphane, Öğrenci İş Merkezi, Politika Enstitüsü, İnternet Enstitüsü, Basın Merkezi, Bilim ve Sanat Topluluğu, Avrasya Sanayi Üretim Bilgi Merkezi, Psikolojik Danışmanlık Merkezi bölümleri ile Azerbaycan Hazar Üniversitesi, yurtdışı eğitimin en kaliteli ve en güvenilir hizmetlerini yetkili olarak sizlere sağlayan Eurostar ile sizleri bekliyor.

           
FAKÜLTELER ve BÖLÜMLER

Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi

Bölümler:

 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Bilgisayar Bilimleri
 • Petrol ve Gaz Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği
 • Elektronik Telekomünikasyon ve Radyo Mühendisliği

Ekonomi ve İşletme Mühendisliği Fakültesi

Bölümler:

 • Finans
 • Muhasebe
 • Uluslararası İşletme
 • Yönetim
 • Ekonomi
 • Pazarlama

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Bölümler:

 • Gazetecilik(İngilizce)
 • İngilizce/Arapça
 • İngilizce/Farsça
 • İngiliz Dili ve Edebiyatı
 • Tercüme
 • Uluslararası İlişkiler
 • Politik Bilimler
 • Alan Çalışmaları
 • Psikoloji

Eğitim Fakültesi

Bölümler:

 • Azerbaycan Dili ve Edebiyatı
 • İlköğretim Eğitimi
 • Matematik ve Bilgisayar Eğitimi
 • Kimya ve Biyoloji Eğitimi
 • Tarih ve Coğrafya Eğitimi
Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

 

 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında yıllık eğitim ücreti İşletme, Bilgisayar Uygulamalı Ekonomi ve Pazarlama 800 ABD, Uluslararası Ticaret 900 ABD ve İstatistik programı 700 ABD Doları, Türk dünyası İşletme  Fakültesinde, İşletme ve Uluslararası İlişkiler Programları yıllık 4000 ABD Dolarıdır. Eğitim dili Azerice ve Rusçadır.  Türk Dünyası İşletme, Fakültesi Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi bünyesinde, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı'na bağlı bir eğitim kurumudur. Eğitim dili Türkiye Türkçesidir.

Azerbaycan Devlet Neft Akademisi

Azerbaycan Devlet Neft Akademisi


 • Öğrenim Ücreti: Azerbaycan Devlet Neft Akademisinde eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında öğrenim ücreti Kimya Teknolojisi ve Ekoloji programında 1600 ABD Doları, Uygulamalı Matematik programında ise öğrenim ücreti 2100 ABD Dolarıdır. Öğretim dili Azerice ve Rusçadır. Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi üniversite bünyesinde verilmektedir. Hazırlık ücreti 1100 ABD Dolarıdır.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

 

 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 800 ABD Dolarıdır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ücreti yıllık 500 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitiminde Azericenin yanı sıra ilgili programlara ait Azerice terimlerin eğitimi yer alır.

 


Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi


 • Öğrenim Ücreti: Eğitim ücreti 900-1200 ABD Dolarıdır.
  Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitimi ücreti 550 ABD Dolarıdır.
  Yurt imkânı: Üniversitede yurt imkânı bulunmamaktadır.

Bakü Devlet Üniversitesi

Bakü Devlet Üniversitesi

 • Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan bir devlet üniversitesidir. 1919'da kurulan üniversitenin, en ünlü mezunları Azerbaycan'ın eski cumhurbaşkanları Ebulfez Elçibey ve Haydar Aliyev'dir.

 


Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

 

 • Hazırlık Programı: Öğretim dili Azericedir. Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık sınıfı eğitim ücreti 600 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 1.500 ABD Dolarıdır. Eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Öğretim dili Azericedir. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitim verilmektedir. Hazırlık sınıfı eğitim ücreti 700 ABD Dolarıdır. Yurt İmkani: Üniversitede yurt imkânı yoktur.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi


 • Öğretim dili Mimarlık bölümü için Azerice, Rusça ve İngilizce, İnşaat Mühendisliği bölümü için Azerice ve Rusçadır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde bir yıl hazırlık eğitimi verilmektedir ve ücreti yıllık 700 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Yurt imkânı bulunmaktadır. Aylık ücreti 25 ABD Dolarıdır.
Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

 • Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitim ücreti yıllık 600 ABD Dolarıdır.
  Yurt İmkânı: Yurt imkânı bulunmaktadır. Aylık ücreti 15 ABD dolarıdır.

 


Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi


 • Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitim ücreti yıllık 1.500 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı kısıtlıdır.


Bakü Slavyan Üniversitesi

Bakü Slavyan Üniversitesi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında yıllık eğitim ücreti 1000 ABD Dolarıdır. Eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Öğretim dili Azerice ve Rusçadır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık sınıfı vardır ve ücreti yıllık 750 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.


Gence Devlet Üniversitesi

Gence Devlet Üniversitesi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 1000 ABD Dolarıdır. Öğrenim Ücreti her sömestr başında alınır. Hazırlık eğitimi verilmemektedir. Öğrenim dili Azericedir. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.


Nahcivan Devlet Üniversitesi

Nahcivan Devlet Üniversitesi


 • Fakülteler: Tarih ve Filoloji, Sosyal Yönetim ve Hukuk, Ekonomi, Güzel sanatlar, Doğal tarih

  1. Tıp, Fizik ve Matematik, Mimarlık ve Mühendislik, Pedagoji, Yabancı Diller

Sumgayıt Devlet Üniversitesi

Sumgayıt Devlet Üniversitesi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup 2010-2011 eğitim öğretim yılında eğitim ücreti kimya 1050 ABD Doları Matematik ve Fizik 1000 ABD Doları. Azerbaycan Dili ve Edebiyatı, Tarih, Biyoloji ve Coğrafya 1200 ABD Dolarıdır. Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır ve ücreti 600 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı vardır. Ücreti aylık 200 ABD Dolarıdır.
Üzeyir Hacıbeyli Adına Bakü Müzik Akademisi

Üzeyir Hacıbeyli Adına Bakü Müzik Akademisi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti yıllık 2000-2500 ABD Doları arasıdır. Hazırlık Programı: Öğretim dili Azericedir. Öğrenciler bir eğitim-öğretim yılı üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi görürler. Hazırlık eğitim ücreti 1500 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.