Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi


Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

KABUL ŞARTLARI
Kabul edilmek istenen Tıp öğrencileri ilk yıl için kabulde ortaöğretim diploması yada Kimya, Fizik, Biyoloji ve İngilizce dersleri dahil 12 yıllık eğitim almaktır. Eğer öğrencinin ana dili İngilizce değilse İngilizce dil yeterliliğine dair bir belge gerekmektedir.
Öğrenci için 1 yıllık zorunlu hazırlık sertifika kursu vardır. Kursun temel programı Matematik, Kimya, Fizik, Biyoloji ve İngilizce derslerini kapsar. Kurs sonunda öğrenci Yüksekokul Diploması alır ve Lisans eğitimine hak kazanır.
Kayıt için Temmuz sonuna kadar kayıt ofisine başvuru yapılabilir. Tüm başvurular eğitim sertifikalarıyla ya da onaylı kopyalarıyla kayıt komisyonuna gönderilir.
Tüm sertifikalar İngilizce olmalıdır.Students with school certificate - 10 or 11 years study need to do one year preparatory certificate course (premedical program).ÖğrenciÖ
All certificates should be in English If the original certificates are in a language other than English, copies of the English translation must be enclosed or shown to the authorities with the sworn translators Entry to the Medical course is very competitive, and the admission regulations provide several different categories of entrance It is important that intending Medical students read the appropriate regulations, which are set out in the University T
Aşağıdaki gerekli belgeler başvuru öncesinde teslim edilmelidir:

 • Uluslararası geçerliliği olan pasaport
 • Üniversiteye giriş belgesi
 • Üniversiteye kabul edilen öğrencinin kişisel özellikleri(CV)
 • Ukraynaca olmak üzere öğrencinin ortaöğretim diploması, transkripti, notları ve ders dökümü
 • Ukrayna yüksek sağlık kurumunda çalışabilir sağlık raporu
 •  Sigorta şirketi için Ukrayna Sigorta Poliçesi
 • Fotoğraflar ölçekli 4x6 cm (8 adet)
 • Üniversitede öğrenime başlamadan önce 1 yıllık ödendi makbuzu gerekmektedir.

FAKÜLTELER

 • Tıp Fakültesi
 • <Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi
 • Diş Hekimliği Fakültesi
 • Eczacılık Fakültesi
 •  Lisansüstü Fakültesi
 • Hemşirelik Fakültesi

 

SAĞLIK HİZMETLERİ

Kapsamlı bir sağlık hizmeti tüm öğrencilere sağlanır. Üniversitenin sağlık kurumu test ve aşı gibi korunma prosedürleri sunar. Sağlık personeli her iki cinsten doktorlar içerir.
Tüm öğrencilerin sağlık sigortası vardır. Tıbbi bakım Üniversite tarafından sağlanır ve koruyucu bakım, tedavi, ilaçlar, operasyon ve muayene gibi hizmetleri kapsar. Teknik Konseyi tıbbi konularda bu hizmeti denetler.
Öğrenci Kliniği Üniversite kampüsünde kurulmuştur. Ayrıca, çeşitli tıbbi uzmanlık için bir poliklinikte vardır. Klinikler modern ekipmanlarla donatılmıştır. Akademik yılın başında yeni öğrencilerin bir tıbbi kontrolden(check-up) zorunludur.
Üniversite Sağlık Hizmetleri tüm üniversite öğrencileri ve personeli için ücretsizdir ve aile planlaması, psikiyatrik ve psikolojik sorunlar, STD, jinekoloji, aşı ve seyahat önerileri için uzman danışmanlığı sağlanır.

 

KONAKLAMA

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi, oldukça güzel çalışma ortamıyla eğlence merkeziyle ile çevrili tamamen mobilyalı oda çok iyi bir hostel sistemine sahiptir. Üniversite 5 Pansiyonla 28.431 metrekare toplam alanda 2220 öğrenci için konaklama sağlamaktadır.
Uluslararası Ofis, Üniversiteden teklif aldığınızda tüm uluslararası öğrencilere konaklama ve yerleştirme hizmetleri garantisi sağlar. Uluslararası öğrenciler için çeşitli konaklama seçenekleri bulunur ve bağımsız bir yaşam tarzını tercih edebilir ya da yurtta kalabilir.

Kampüs içinde veya yakınında yaşamak programlara ve hizmetlere erişimi kolaylaştırır, kalıcı dostluklar kurmanızı sağlar konforlu, ekonomik yaşam ve bir üniversite hayatı sağlar.
Kampüste odalarda öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Tüm hostel odaları döşeli olup boyutu ve sayısı değişir. Üniversitenin yurt odaları 2 veya 3 öğrenci kapasitelidir.
Tüm odalar çalışma ve dinlenme için yatak, şilte, yastık, battaniye, masa, sandalye, ısıtıcı, su ısıtıcıları ve uygun aydınlatma ile donatılmıştır. Öğrencilerin boş vakitleri için ortak alanları vardır. Kampüse varıştan sonra öğrencinin kaydı yapılır ve sağlık raporundan sonra odaya yerleştirmesi yapılır. Yıllık ekstra 300 $ karşılığında tek kişilik odada kalınabilir.
Kampüs yakınında konutlar bulunur. Mevcut daireler ve evler, mobilyalı ve değişken büyüklük ve fiyattadır. Lugansk’ta hayat huzurlu ve şehir karmaşasında uzaktadır.

KONAKLAMA ve TESİSLER

 • Basic fee includes sports facilities, library, personal supervisor. Temel ücretler spor tesisleri, kütüphane, kişisel danışmanı kapsar
 • Additional facilities: Ek özellikler: ikiz yılda tek (100 USD içinde kampüs konaklama), kampüs konaklama (yılda 60 USD),
  campus accomodation in single (USD100 per year), campus accomodation in twin (USD60 per year), campus family accomodation (USD100 per yeKampus aile pansiyon (yılda USD100).
 • Medical insurance - USD90 per year. Sağlık sigortası (yılda 90 USD. )
 
Kherson Devlet Üniversitesi

Kherson Devlet Üniversitesi

 

 • Fakülteler: Mühendislik ve Teknoloji  Fakültesi, Mesleki Eğitim Bölümü, İş Eğitimi Bölümü, Mühendislik Eğitimi Bölümü
Bogomelets Tıp Üniversitesi

Bogomelets Tıp Üniversitesi

 • Bogomolets Ulusal Tıp Üniversitesi; tıbbi eğitim, yöntemsel eğitim, insani yardım faaliyetleri, Ukrayna tıp ve eczacılık eğitimi koordinasyonunda üstlendiği lider tavır vekamu sağlığı alanında yaptığı çalışmalar neticesinde, Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko tarafından bizzat tebrik edilmiştir.Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi

Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi

 

 • Uzmanlık alanı işletme ve ekonomi olan MAUP da, dileyen öğrenciler sosyoloji, psikoloji, hukuk, matematik, uluslararası ilişkiler vb. Diğer alanlarda da lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirler. Eğitim kalitesi olarak çok yüksek bir kaliteye sahip olan MAUP üniversitesi, Kiev deki öğrenciler tarafından da çok iyi olarak tanınıp, tavsiye ediliyor.

 

Simferopol Tıp Universitesi

Simferopol Tıp Universitesi

 

 • 230 profesörü 3,000 i aşkın çalışanı ile 21.000 e yakin öğrencisi ile Ukrayna’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Bakanlığın otoritesinin altındadır. Üniversiteler devlet üniversiteleri altında görülmektedir. Kırım Devlet Tıp Üniversitesi en eski ve Ukrayna'nın önde gelen tıp yüksek kurumudur, SSCB zamanında1931 yılında kurulmuştur.


Kiev Milli Ekonomi Üniversitesi

Kiev Milli Ekonomi Üniversitesi

 

 • Üniversite Lisans, Lisansüstü ve Master Programları sağlamaktadır. Ukraynaca ya da Rusça bilmeyen öğrenciler Hazırlık Kursuna alınır. Hazırlık kursu 10 aydır, ücreti 1000 dolardır. Üniversitenin öğrencilerinin $10’nunu yabancı öğrenciler oluşturur.Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

 

 • Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi, 1933 yılında Kiev Politeknik Enstitüsü'ne bağlı Havacılık Fakültesi olarak kurulmuştur. 1994 yılında bağımsız bir üniversite halini alarak adı Kiev Uluslararası Havacılık Üniversitesi (NAU) olmuştur. 2000 yılında ise adı yine değişmiş ve Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi olmuştur. NAU, sadece havacılık ve uçak alanlarında değil; Yönetim, Mekanik, Elektronik, Elektrik Mühendisliği, Malzeme Bilimi, Bilgisayar Bilimleri ve Bilgisayar Mühendisliği alanlarında da çok güçlü bilimsel alt yapıya ve tecrübeye sahiptir.

Taras Shevchenko Uluslararası Kiev Üniversitesi

Taras Shevchenko Uluslararası Kiev Üniversitesi

 

 • Ukrayna'nın Kiev şehrinde bulunan üniversite, oldukça güzel bir kampüse ve imkânlara sahip, sosyal bilimler alanında ülkenin en iyi üniversitesi 2007 yılından itibaren 3 bölümü ile YÖK tarafından tanınmaya başlandı. Öğrencilere sunduğu gerek eğitim gerekse barınma ve diğer sosyal imkânları ile birçoklarının artık YÖK denkliğinin de olması ile daha da çok tercih edileceğe benziyor.

Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi

Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi

 

 • Ulusal Ukrayna Teknik Üniversitesi (Kiev Politeknik Enstitüsü) "KPI" ÖSYM'nin tercih kılavuzunda yer almakta olup YÖK tarafından tanınmaktadır. 1898 yılında kurulan KPI, kuruluşundan bugüne Ukrayna'nın teknik ve teknolojik gelişiminde önemli rol oynamıştır. Üniversite bünyesinde 19 fakülte, 8 eğitim ve araştırma enstitüsü, 13 araştırma enstitüsü vardır.

 

Uluslararası Solomon Üniversitesi

Uluslararası Solomon Üniversitesi

 

 • 1991 yılında yüksek öğretimin çağdaş dünya standartlarında bir vurgu ile kurulmuştur. In 1991-1994 Professor was the President-founder of ISU. Profesör olarak 1991-1994 Alexander Tetelbaum kurucusu oldu. Teaching at the ISU begun on September 1, 1993.Uluslararası Solomon Üniversitesi eğitim-öğretime 1 Eylül1993 ‘te başlamıştır.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

 

 • Kabul edilmek istenen Tıp öğrencileri ilk yıl için kabulde ortaöğretim diploması yada Kimya, Fizik, Biyoloji ve İngilizce dersleri dahil 12 yıllık eğitim almaktır. Eğer öğrencinin ana dili İngilizce değilse İngilizce dil yeterliliğine dair bir belge gerekmektedir.


Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

 

 • 12 Haziran 1930'da Su Taşımacılığı ve Mühendisliği Enstitüsü adı altında kurulan üniversite, 1994 yılında Odessa Maritime Üniversitesi adını almıştır. Ülke içinde ve uluslararası platformda verdiği eğitim ve öğretimin kalitesinden dolayı 26 Şubat 2002 tarihinde Ukrayna Başbakanı tarafından ödüllendirilerek adının başında ulusal unvanını kullanmaya hak kazanmıştır.

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi

 

 • 1918 yılında kurulan Politeknik Üniversitesi, gelecekteki mühendislerin ve bilimsel personelin yetişmesini sağlayan en büyük Güney Ukrayna merkezidir. Kampüsteki 13 bina içerisinde akademik departmanlar, laboratuarlar, 1 kütüphane, 5 okuma salonu yer alır.