Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Babes Bolyai Üniversitesi

Babes-Bolyai Üniversitesi (UBB-Universitatea Babes-Bolyai, Macarca: Babes-Bolyai Tudományegyetem) Cluj-Napoca Romanya'da bir üniversitedir. Neredeyse 50.000 öğrenci grubu, üniversite olan orada Romence, 67 Macar yılında 107 olan 105 uzmanlık, teklif, 17 Alman ve 5 İngilizce. Üniversite Transilvanya tanınmış bilim adamları, Macar matematikçi János Bolyai ile Romanya bakteriyoloji bilim adamı Victor Babes adını verdiler. Romanya'da 2009 yılında Sermayenin en son sıralamasında Babes-Bolyai Üniversitesi'nde 1. En iyi Üniversite secildi izlemektedir.
Üniversitenin 21 fakülte ve 1700 öğretim üyesi vardır.. Üniversitenin lisans, master, teklif ve doktora derece, ileri ileri lisansüstü çalışmalar veren bolumleri vardır.
Babes-Bolyai Üniversitesi 45.000 'den fazla öğrencisi vardır. öğrenci vücudun yapısında 3000 doktora  örgencisi bulunur.Öğrenciler, 500 uluslararası öğrenci, 4300 ortaöğretim öğretmen ve 38.000 lisans ogrencisi bulunur.
Ana kampüs Cluj-Napoca şehrinde yer almaktadır. Üniversite binaları kent genelinde yayılır. Üniversite, çeşitli öğrenci konut alanları vardır en önemli 20'den fazla yurt binaları vardır. Lucian Blaga Üniversitesi Kütüphanesi şehir merkezinde yer almaktadır.


 GLOBAL olarak öğrencilerimizi güvenlik ve yaşam kalitesi, lokasyon avantajı ve uygun yaşam maliyetleri nedeniyle, Romanya’nın en gözde şehirlerinden olan Cluj Napoca şehrine yerleştiriyoruz. Cluj Napoca, Romanya’nın Macaristan ile olan sınırına yakın olan ve Romanya’nın en büyük üniversitesi olan Babes Bolyai üniversitesine ev sahipliği yapan çok güzel ve tarihi bir şehirdir. Şehirde aynı zamanda Tıp üniversitesi ve teknik üniversite de mevcut olduğundan tüm öğrencilerimize eğirim olanağı sağlanmaktadır. Cluj Napoca ve İstanbul arasında tarifeli uçuşlar da mevcuttur. Cluj Napoca tam bir öğrenci şehridir. ve özellikle yurtdışından gelen öğrencilerin en çok tercih ettikleri yerlerden biridir. Cluj Napoca›da Euro Star temsilciliği de bulunmakta olup, bu şehirde okumakta olan öğrencilerimize yıl boyu danışmanlık desteğimiz de kesintisiz devam etmektedir.

Babes Bolyai  Üniversitesi Hakkında

1581 yılında kurulan Babes Bolyai üniversitesi Romanya’nın en büyük üniversitesi olup yaklaşık 50.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Yüksek standartlarda eğirim olanakları ve uluslararası prestiji yüksek olan bir üniversitedir. Babes Bolyai özellikle yabancı öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan bir üniversite olup, şehir içinde çeşitli fakülte binalarına sahiptir. Babes Bolyai üniversitesinde birçok alana İngilizce olarak eğitim alabilirsiniz.

Babes Bolyai, gerek akademik kadrosu, modern binaları, ve öğrencilerine sağladığı yüksek standartlı eğitim olanakları, gerekse uluslararası akademik ortamdaki prestijli duruşu ile yurtdışında eğitim alınabilecek en mantıklı üniversitelerden biridir. 21 farklı fakültede 248 farklı programın eğitiminin verildiği Babes Bolyai üniversitesi  1700 öğretim üyesi, 285 araştırma görevlisi ve 1125 idari ve teknik personel ile global çapta da en büyük akademik yapılardan biridir.

Euro Star Öğrencileri Romanya'nın en önemli, üniversite şehirlerinden Cluj Napoca'da eğitim alıyor.

Euro Star olarak öğrencilerimizi güvenlik ve yaşam kalitesi, lokasyon avantajı ve uygun yaşam maliyetleri nedeniyle, Romanya’nın en gözde şehirlerinden olan Cluj Napoca şehrine yerleştiriyoruz. Cluj Napoca, Romanya’nın Macaristan ile olan sınırına yakın olan ve Romanya’nın en büyük üniversitesi olan Babes Bolyai üniversitesine ev sahipliği yapan çok güzel ve tarihi bir şehirdir. Şehirde aynı zamanda Tıp üniversitesi ve teknik üniversite de mevcut olduğundan tüm öğrencilerimize eğirim olanağı sağlanmaktadır. Cluj Napoca ve İstanbul arasında tarifeli uçuşlar da mevcuttur. Cluj Napoca tam bir öğrenci şehridir. ve özellikle yurtdışından gelen öğrencilerin en çok tercih ettikleri yerlerden biridir. Cluj Napoca›da Euro Star temsilciliği de bulunmakta olup, bu şehirde okumakta olan öğrencilerimize yıl boyu danışmanlık desteğimiz de kesintisiz devam etmektedir.

Babes Bolyai  Üniversitesi Hakkında

1581 yılında kurulan Babes Bolyai üniversitesi Romanya’nın en büyük üniversitesi olup yaklaşık 50.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Yüksek standartlarda eğirim olanakları ve uluslararası prestiji yüksek olan bir üniversitedir. Babes Bolyai özellikle yabancı öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan bir üniversite olup, şehir içinde çeşitli fakülte binalarına sahiptir. Babes Bolyai üniversitesinde birçok alana İngilizce olarak eğitim alabilirsiniz.

Babes Bolyai, gerek akademik kadrosu, modern binaları, ve öğrencilerine sağladığı yüksek standartlı eğitim olanakları, gerekse uluslararası akademik ortamdaki prestijli duruşu ile yurtdışında eğitim alınabilecek en mantıklı üniversitelerden biridir. 21 farklı fakültede 248 farklı programın eğitiminin verildiği Babes Bolyai üniversitesi  1700 öğretim üyesi, 285 araştırma görevlisi ve 1125 idari ve teknik personel ile global çapta da en büyük akademik yapılardan biridir.

Eğitim Sistemi ve Kabul Koşulları

Babes Bolyai üniversitesine giriş için Türkiye'de üniversite sınavına girme ya da başarılı şartı aranmıyor. Öğrenciler lisede almış oldukları dersler ve yeterlilikleri doğrultusunda fakültelere kabul edilmektedir.  Birçok bölümde eğitim Romence  olarak verilemekle birlikle yabancı öğrenciler için İngilizce eğitim verileb bölümlerin sayısı da oldukça fazladır. Ayrıca dileyen öğrenciler birçok bölümde Fransızca va Almanca olarak da eğitim alabilmektedir.Babes Bolyai üniversitesi çok geniş bir yelpazede eğitim vermektedir. Üniversitede, işletme, ekonomi, dış ticaret gibi alanların yanısıra birçok teknik bölüm de bulunmaktadır.

Babes Bolyai  Lingua Centre özellikle yabancı öğrencilerin eğitim alacakları yabancı dil için hazırlanmaları için kurulmuş olan ve üst düzey kalitede eğitim olanağı sağlayan bir birimdir. Öğrenciler ilk yıl Lingua Centre bünyesinde tercihlerine göre İngilizce ya da Romence dil hazırlık eğitimi alırlar. Hazırlık eğitimi sonunda başarılı olan adaylar fakülte eğitimi için Babes Bolyai ya da tecih edecekleri diğer bir üniversiteye geçiş yapabilirler.

Babes Bolyai üniversitesinde çoğu bölüm 6 sömestr ( 3 yıl) sürerken bazı teknik bölümlerde bu süre 8 sömestr (4 yıl) olmaktadır. Üniversitenin diğer Avrupa Birliği üniversiteleri ile olan güçlü bağları ve anlaşmaları sayesinde öğrenciler, Erasmus gibi değişim programlarıyla Avrupa'nın değişik ülkelerinde eğitim alabilmektedirler.

Babes Bolyai üniversitesinde eğitim almak için başvurular Mayıs ayında başlayıp, Ağustos ayına kadar sürmektedir. Euro Star üniversitenin Türkiye'deki resmi kayıt merkezi olup, üniversite yetkilileri öğrenciler ile seviye ve fakülte belirleme mülakatı için yılda iki kez Türkiye'ye gelmektedir. Bu mülakatlarda öğrencilerin hem lise not dökümleri incelenerek öğrencilerin kabul edilebilecekleri bölümler belirlenmekte, hem de öğrencileri yabancı dil seviyeleri ve tercihleri tespit edilerek, dil hazırlık programına yerleşimleri yapılmaktadır. Bu sayede Euro Star öğrencileri, daha Türkiye'deyken eğitim alacakları üniversite yetkilileriyle doğrudan tanışma ve işlemlerini çok daha büyük bir güven ve doğrulukla yapabilme imkanı bulmaktadırlar.

Eğitim, Yaşam ve Sosyal Giderler

Romanya Avrupa’da üniversite eğitimi almak için en ekonomik ülkelerden biridir. Öğrencilerin konaklama için çeşitli seçenekleri vardır. Dileyen öğrenciler yurtlarda ya da kiralık evlerde konaklayabilir. Genellikle bir öğrencinin aylık konaklama masrafı 150-200 Euro civarındadır. Ulaşım, beslenme, sosyal giderler vb. harcamalar için genellikle aylık 300- 400 Euro yeterli olmaktadır. Genel olarak bir öğrencinin aylık masraflarının 500-600 Euro civarında olduğu söylenebilir.

Babes  Bolyai  yabancı dil hazırlık programı yıllık 2450 Euro'dur. Üniversitenin fakülte eğitim harçları ise yıllık 2200 - 2700 Euro arasındadır. Eğitim harçları her akademik yıl başında üniversiteye ödenmektedir.

 

Euro Star Cluj Napoca Hizmet Ofisi ile size yıl boyu destek veriyor!

Romanya üniversitelerine başvuru, ikamet izni alınması ve vize işlemleri ve yurtdışındaki yeni hayatınızın profesyonel ellerde organize edilmesi uzman bir ekip tarafından yönetilmesi ve takip edilmesi gereken uzun ve karmaşık bir süreçtir. Geleceğinizi doğrudan etkileyecek olan bu süreçte Euro Star deneyimi ve güvencesinde olacaksınız. Üniversite kabul için gerekli olan belgelerinizin hazırlanması, dosyanızın üniversiteye elden teslimi ve kabul işlemlerinin Euro Star Romanya temsilciliği ile elden takibinin yapılması, konaklama organizasyonunun yapılması ve ikamet onay belgenizin temini, vize dosyanızın hazırlanması, vize oryantasyonu, uçuş organizasyonunuzun yapılması ve Romanya'da Euro Star temsilcisi tarafından karşılanıp özel araba ile evinize ve okulunuza götürülmenizde Euro Star hep yanınızda olacak. Hizmetlerimiz bunlarla da sınırlı değil. Romanya'da ikamet izin başvurunuzu Euro Star kontrolü altında başarıyla gerçekleştireceksiniz. Euro Star Cluj Napoca'da hizmet ofisine sahiptir. Ayrıca Euro Star premium paket kapsamında size ilk 1 yıl boyunca Macaristan'da sürekli danışmanlık hizmeti vermeyi sözleşmeyle taahhüt ediyor ki buna gerçekten de çok ihtiyacınız olacak.

***  Romanya'da eğitim alırken eğitim dilini Romence olarak tercih etmenizi öneriyoruz. Bu sayede hem Romence dilini İngilizceye göre çok daha iyi ve kalıcı olarak öğrenebilir, hem de çok daha geniş seçenekler üzerinden tercih yapabilirsiniz. Ayrıca Romence yapı ve içerik  bakımından Fransızca ve İtalyanca dillerine çok yakın olduğundan, ardından bu dilleri de öğrenmeniz çok kolay olacaktır. Eğitiminiz süresince üniversitenin sağladığı İngilizce dil kursundan da faydalanarak süreç içinde dilerseniz İngilizcenizi de geliştirebilirsiniz.

 

Eğitim Sistemi ve Kabul Koşulları

Babes Bolyai üniversitesine giriş için Türkiye'de üniversite sınavına girme ya da başarılı şartı aranmıyor. Öğrenciler lisede almış oldukları dersler ve yeterlilikleri doğrultusunda fakültelere kabul edilmektedir.  Birçok bölümde eğitim Romence  olarak verilemekle birlikle yabancı öğrenciler için İngilizce eğitim veren bölümlerin sayısı da oldukça fazladır. Ayrıca dileyen öğrenciler birçok bölümde Fransızca va Almanca olarak da eğitim alabilmektedir.Babes Bolyai üniversitesi çok geniş bir yelpazede eğitim vermektedir. Üniversitede, işletme, ekonomi, dış ticaret gibi alanların yanısıra birçok teknik bölüm de bulunmaktadır.

Babes Bolyai  Lingua Centre özellikle yabancı öğrencilerin eğitim alacakları yabancı dil için hazırlanmaları için kurulmuş olan ve üst düzey kalitede eğitim olanağı sağlayan bir birimdir. Öğrenciler ilk yıl Lingua Centre bünyesinde tercihlerine göre İngilizce ya da Romence dil hazırlık eğitimi alırlar. Hazırlık eğitimi sonunda başarılı olan adaylar fakülte eğitimi için Babes Bolyai ya da tecih edecekleri diğer bir üniversiteye geçiş yapabilirler.

Babes Bolyai üniversitesinde çoğu bölüm 6 sömestr ( 3 yıl) sürerken bazı teknik bölümlerde bu süre 8 sömestr (4 yıl) olmaktadır. Üniversitenin diğer Avrupa Birliği üniversiteleri ile olan güçlü bağları ve anlaşmaları sayesinde öğrenciler, Erasmus gibi değişim programlarıyla Avrupa'nın değişik ülkelerinde eğitim alabilmektedirler.

Babes Bolyai üniversitesinde eğitim almak için başvurular Mayıs ayında başlayıp, Ağustos ayına kadar sürmektedir. Euro Star üniversitenin Türkiye'deki resmi kayıt merkezi olup, üniversite yetkilileri öğrenciler ile seviye ve fakülte belirleme mülakatı için yılda iki kez Türkiye'ye gelmektedir. Bu mülakatlarda öğrencilerin hem lise not dökümleri incelenerek öğrencilerin kabul edilebilecekleri bölümler belirlenmekte, hem de öğrencileri yabancı dil seviyeleri ve tercihleri tespit edilerek, dil hazırlık programına yerleşimleri yapılmaktadır. Bu sayede Euro Star öğrencileri, daha Türkiye'deyken eğitim alacakları üniversite yetkilileriyle doğrudan tanışma ve işlemlerini çok daha büyük bir güven ve doğrulukla yapabilme imkanı bulmaktadırlar.

Eğitim, Yaşam ve Sosyal Giderler

Romanya Avrupa’da üniversite eğitimi almak için en ekonomik ülkelerden biridir. Öğrencilerin konaklama için çeşitli seçenekleri vardır. Dileyen öğrenciler yurtlarda ya da kiralık evlerde konaklayabilir. Genellikle bir öğrencinin aylık konaklama masrafı 150-200 Euro civarındadır. Ulaşım, beslenme, sosyal giderler vb. harcamalar için genellikle aylık 300- 400 Euro yeterli olmaktadır. Genel olarak bir öğrencinin aylık masraflarının 500-600 Euro civarında olduğu söylenebilir.

Babes  Bolyai  yabancı dil hazırlık programı yıllık 2450 Euro'dur. Üniversitenin fakülte eğitim harçları ise yıllık 2200 - 2700 Euro arasındadır. Eğitim harçları her akademik yıl başında üniversiteye ödenmektedir.


Üniversitenin Bölümleri ve Eğitim Harçları


Bölüm

Süre (Yıl)

Eğitim Dili

Yıllık Üniversite Harcı
( Euro)

THE FACULTY OF MATHEMATICS AND INFORMATICS

 

 

 

Mathematics(Matematik)

3

Rom

2700

Mathematics and Informatics(Matematik ve Bilişim)

4

Rom

2700

Informatics(Bilişim)

3

Rom / ENG

2700

Information Engineering( Bilişim Mühendisliği)

4

Rom / ENG

2700

THE FACULTY OF PHYSIC(FİZİK fAKÜLTESİ)

 

 

 

Physics (Fizik)

3

Rom

2700

Medical Physics(Tıbbi Fizik)

3

Rom

2700

Physics and Informatics (Fizik ve Bilişim)

3

Rom

2700

Environmental Physics (Çevresel Fizik)

3

Rom

2700

Tecnological Physics(Teknolojik Fizik)

4

Rom

2700

Medical Engineering (Tıbbi Mühendislik)

4

Rom

2700

THE FACULTY OF CHEMISTRY AND CHEMICAL ENGINEERING(Kimya ve Kimya Mühendisliği Fakültesi)

 

 

 

Chemistry (3 years, full time)(Kimya)

3

Rom

2700

Organic Substances Chemistry and Engineering(Organik Maddeler Kimyası ve Mühendisliği)

4

Rom

2700

Petrochemistry and Carbochemistry(PetroKimya ve KarboKimya)

4

Rom

2700

The Engineering and Chemistry of Anorganic Substances and Environmental Protection(Organik Olmayan Maddelerin Kimyası ve Çevre Koruma)

4

Rom

2700

Science and Engineering of Oxydic and Nanometric Materials,

4

Rom

2700

Biochemical Engineering(Oksidik ve Nanometrik Materyaller Bilimi ve Biyokimya Mühendisliği)

4

Rom

2700

Engineering and Informatics of Chemical and Biochemical Processes (Kimyasal ve Biyokimyasal Süreç Mühendisliği)

4

Rom

2700

Alimentary Chemistry and Biochemical Technologies(Gıda Kimyasalı ve Biyokimyasal Teknoloji)

4

Rom

2700

Environmental Chemistry (Çevresel Kimya)

3

Rom

2700

Engineering and Environmental Protection in the Chemical and Petrochemical Industry(Kimyasal ve Petrokimyasal Endüstride Çevresel Koruma ve Mühendislik)

4

Rom

2700

Economic Engineering in the Chemical and Materials Industry(Kimyasal Madde Endüstrisinde Ekonomi Mühendisliği)

4

Rom

2700

THE FACULTY OF BIOLOGY AND GEOLOGY(Biyoloji ve Coğrafya Fakültesi)

 

 

 

Biology(Biyoloji)

3

Rom

2700

Biochemistry (Biyokimya)

3

Rom

2700

Ecology and Environmental Protection(Ekoloji ve Çvere Koruma)

3

Rom

2700

Geology(Jeoloji)

3

Rom

2700

Geological Engineering(Jeoloji Mühendisliği)

4

Rom

2700

Industrial Biotechnologies(Endüstriyel Biyoteknoloji)

4

Rom

2700

THE FACULTY OF GEOGRAPHY(Coğrafya Fakültesi)

 

 

2700

Geograpy(Coğrafya)

3

Rom

2700

Territorial Planning(Sınır Planlama)

3

Rom

2700

Cartography(Haritacılık)

3

Rom

2700

Hydrology and Meteorology(Hidroloji ve Meteoroloji)

3

Rom

2700

Land Measurements and Land Register (Alan Ölçümü ve Alan Kayıdı)

4

Rom

2700

THE FACULTY OF ENVIRONMENTAL SCIENCES(Çevre Bilimleri Fakültesi)

 

Rom

 

Environmental Science(Çevresel Bilim)

3

Rom / ENG

2700

Environmental Geography (Çevresel Coğrafya)

3

Rom

2700

The Engineering of Biotechnical and Ecological Systems(Biyoteknik ve Ekolojik Sistem Mühendisliği)

3

Rom

2700

Environmental Engineering (Çevre Mühendisliği)

4

Rom

2700

THE FACULTY OF LAW(Hukuk Fakültesi)

 

 

 

Law (Hukuk)

4

Rom

2200

THE FACULTY OF LETTERS(Edebiyat Fakültesi)

 

 

 

Romanian Language and Literature(Romen Dili ve Edebiyatı)

3

Rom

2200

French Language and Literature(Fransız Dili ve Edebiyatı)

3

Rom

2200

German Language and Literature(Alman Dili ve Edebiyatı)

3

Rom

2200

Russian Language and Literature(Rus Dili ve Edebiyatı)

3

Rom

2200

Italian Language and Literature(Italyan Dili ve Edebiyatı)

3

Rom

2200

Spanish Language and Literature(İspanyol Dili ve Edebiyatı)

3

Rom

2200

Norwegian Language and Literature(Norveç Dili ve Edebiyatı)

3

Rom

2200

Japanese Language and Literature(Japon Dili ve Edebiyatı)

3

Rom

2200

Chinese Language and Literature(Çin Dili ve Edebiyatı)

3

Rom

2200

Korean Language and Literature(Kore Dili ve Edebiyatı)

3

Rom

2200

Ethnology(Etnoloji)

3

Rom

2200

Applied Modern Languages(Uygulamalı Modern Diller)

3

Rom

2200

THE FACULTY OF HISTORY AND PHILOSOPHY(Tarih ve Felsefe Fakültesi)

 

 

 

History(Tarih)

3

Rom

2200

History of Art (Sanat Tarihi)

3

Rom

2200

Archeology(Arkeoloji)

3

Rom

2200

Archiving(Arşivleme)

3

Rom

2200

ınternational Relations and European Studies (Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları)

3

Rom

2200

Ethnology(Etnoloji)

3

Rom

2200

Library Economics and the Science of Information(Kütüphane Ekonomisi ve Bilişim Bilimleri)

3

Rom

2200

Philosophy(Felsefe)

3

Rom

2200

Ethnology(Etnoloji)

3

Rom

2200

THE FACULTY OF SOCIOLOGY(Sosyoloji Fakültesi)

 

Rom

 

Sociology (Sosyoloji)

3

Rom

2200

Anthropology(Antropoloji)

3

Rom

2200

The Pedagogy of Primary and Preschool Learning (İlkokul ve Okul ÖncesiÖğretmenliği)

3

Rom

2200

THE FACULTY OF ECONOMIC SCIENCES AND BUSINESS MANAGEMENT(Ekonomi Bilimi ve İşletme Fakültesi)

 

 

 

Management (İşletme)

3

Rom / ENG

3000

Marketing(Pazarlama)

3

Rom

3000

Finances and Banking((Finans ve Bankacılık)

3

Rom / ENG

3000

Accounting and Management Informatics (Hesaplama ve İşletme Bilişimi)

3

Rom / ENG

3000

International Bussiness(Uluslararası İşletme)

3

Rom

3000

Agroalimentary Economics(Tarım ve Ürün Ekonomisi)

3

Rom

3000

General Economics (Genel Ekonomi)

3

Rom

3000

Commerce, Tourism and Services Economics(Ticaret,Turizm ve Servis Ekonomisi)

3

Rom

3000

Firm Economics(Şirket Ekonomisi)

3

Rom

3000

Statistics and Economic Foresight(İstatistik ve Ekonomik Öngörü)

3

Rom

3000

Informatic Economics(Bilişim Ekonomisi)

3

Rom

3000

THE FACULTY OF EUROPEAN STUDIES(Avrupa Çalışmaları Fakültesi)

 

 

 

International Relations and European Studies (Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları)

3

Rom / ENG

2200

American Studies(Amerikan Çalışmaları)

3

Rom / ENG

2200

European Administration (Avrupa Yöneticiliği)

3

Rom

2200

Business Administration in the Hospitality Industry(Endüstriyel İş Yönetimi)  

3

Rom

2200

THE FACULTY OF POLITICAL, ADMINISTRATIVE AND COMMUNICATION SCIENCES(Politika, Yönetim ve İletişim Bilimleri Fakültesi)

 

 

 

Political Sciences(Politik Bilimler)

3

Rom

2700

Public Administration(Halk Yönetimi)

3

Rom / ENG

2700

Journalism(Gazetecilik)

3

Rom

2700

Communication and Public Relations(İletişim ve Halkla İliişkiler)

3

Rom

2700

Advertising(Reklamcılık)

3

Rom

2700

THE FACULTY OF PHYSICAL EDUCATION AND SPORT(Fiziksel Eğitim ve Spor Fakültesi)

 

 

 

Physical and Sports Education (Fiziksel ve Spor Eğitimi)

3

Rom

2700

Kinetotherapy and Special Motion (Kinetoterapi ve Özel Hareket)

3

Rom

2700

THE FACULTY OF THEATRE AND TELEVISION(Tiyatro ve Televizyon Fakültesi)

 

Rom

 

Performance Arts – ACTING(Gösteri Sanatları-Oyunculuk)

3

Rom

7500

Performance Arts  - STAGE DIRECTION(Gösteri Sanatları-Sahne Yönetimi)

3

Rom

7500

Dramatic performances(Sahne Gösterisi)

3

Rom

7500

Cinematography, Photography, Media (Sinemacılık, Fotoğrafcılık ve Medya)

3

Rom

9500


 
Alexandru Ioan Cuza Üniversitesi

Alexandru Ioan Cuza Üniversitesi

 

  • Alexandru ioan cuza üniversitesi Romanya'nın en eski devlet üniversitedir.1860 Yılında kurulmuştur.Uluslararası düzeyde bir üniversite olup, Romanya dışındaki 250 okul ile bağlantısı vardır.


Bükreş Üniversitesi

Bükreş Üniversitesi

 

  • Romanya'da bulunan bir yükseköğretim kurumudur. Üniversitede 34.000 öğrenci öğrenim görmektedir. Üniversitenin tarihi 1864 yılına Saint Sava Akademisine dayanmaktadır. Üniversitede 1989 yılında pekçok kez güvenlik görevlileri ile öğrenciler arasında çatışmalar yaşanmıştır.

 

Cluj Napoca Tıp Üniversitesi

Cluj Napoca Tıp Üniversitesi

 

  • Kuruluşu 15. yüzyıla dayanan ve Romanya’nın en köklü tıp üniversitelerinden olan Medical University of Cluj-Napoca kaliteli tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal seçeneklerden biridir.Kostence Ovidius Üniversitesi

Kostence Ovidius Üniversitesi

 

  • Köstence ovidius üniversitesi 1961 yılındı kurulmuş devlet üniversitesidir. Romanya’nın köklü üniversitelerinden biridir. Özellikle türk öğrencilerin tıp, eczacılık ve dişçilik fakültelerini seçtiği bir üniversitedir. Bazı bölümlerde Romencenin yanı sıra İngilizce eğitim almanızda mümkündür.