Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Bulgaristan Varna Uluslararası Kolej

International Bulgaria Collej Bulgaristan'ın kuzeydoğu bölgesinde Varna şehrine 40 km uzaklıktaki Dobrich şehir merkezinde 1992 yılında 4.647 metre kare alana kurulmuş olan Uluslararası bir üniversitedir. Bulgaristan eğitiminin en kaliteli uluslararası tanınan kolejlerden bir tanesidir.

Bulgaristanda İngilizce eğitimi olan International Bulgaria Kolej Uluslararası tanınırlığa sahiptir. Bulgaristan Eğitim Merkezi EuroStar başvurularınızı alıyor, mezuniyetinizde Avrupa Standartlarında Çifte Diplomaya sahip oluyorsunuz. Cardiff Metropolitan Üniversitesi (UWIC), Birleşik krallık tarafından tanınmakta, Yönetim alanında ve Otelcilik alanından eğitimlerini tamamlayanlar ikinci (Çifte Diploma) lisans derecesi  1 yıl daha okuyarak öğrencilerine kariyer sunuyor. Uluslararası Bulgaristan Üniversitesinde Rusya, Ukrayna, Estonya, Litvanya, Maceristan, Finlandiya, Almanya, İngiltere, Hollanda, Romanya, Türkiye, Kuveyt, Suriye, AB ve AB Üye ve Aday ülkelerden gelen yabancı öğrenciler eğitim almaktadır.

International Bulgaria Collej (Özel Okul) 3 Yıllık Kolej Eğitimi Bulunuyor.

 Uluslararası Bulgaristan Üniversitesinde kaliteli eğitim geniş sınıflarda,internet erişimine sahip dersliklerde görülür. Her katta bilgisayar laboratuarı ve ilk katta kütüphane ve fotokopi merkezi bulunuyor. Okulun 80 den fazla bilgisayarı, 15 yazıcısı, fotokopisi, yazılım programları ( Clock ve fidelio), restoran işletme yazılımları ve işletimle ilgili diğer yazılımlarla
donanımlı 3 bilgisayar sınıfları bulunuyor.
 
Uluslararası Bulgaristan Üniversitesinde Uluslar arası Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümündeki öğrenciler, 3. kattaki Albena restoranlarında pratik(Staj) bir eğitim almaktadırlar. Restoranın mutfağı da öğrenci etkinlikleri için kullanılmaktadır. Yemek salonu 150-200 kişiliktir. Öğrencilere stajlarını gerçek bir ortamda yapabilmeleri için Albena restoranın yanı sıra, okulun yemek salonu, mutfağı ve yazın Albena tatil köyü sunulan imkanlar arasındadır. Dobrich'teki tiyatroda bazı eğlence ve etkinlikler düzenlenmektedir. Tiyatro etkinlikleri, öğrenciler tarafından çeşitli özel günler (parti, disko, konser, vb) için kullanılmaktadır. (2 restoran, kokteyl bar, barbekü, 10 otel odası ve 2000 kişilik tiyatro etkinlikleri) Yaz tiyatrosu, okuldan yaklaşık 5 dakika uzaklıkta, şehir parkının içinde 6000 metre kare üzerine kurulmuştur. International Bulgaria University' nin içinde yer alan birkaç firma da (Accounting ve Consultancy House Inter ltd ve tur şirketi) okulun öğrencileri için yardımcı olmaktadırlar. Kolej 2002 yılında Dobrich belediyesi ile imzaladığı 25 yıllık bir sözleşmeden sonra etkinliklerini sürekli

 Bölümler

1-Uluslararası Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği (İngilizce)
2-Uluslararası İşletme ve Yöneticilik (İngilizce)
3-İşletme Bilişim Teknolojileri (İngilizce)
4-Gastronomi ve Mutfak Yönetim Programları (İngilizce)

Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

  • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi

Plovdiv Üniversitesi

  • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

  • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

  • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

  • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

  • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

  • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

  • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

  • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.