Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Varna Teknik Üniversitesi

 

Varna Teknik Üniversitesi  Hazırlık tan sonra 3-4 Elektronik Mühendisliğine Tamamlama bulunuyor.  

    Varna Teknik Üniversitesi Bulgaristan Cumhuriyeti Kanun Hükmünde Kararname ve Millet Meclisi Kararı ile 1962 yılında kurulan Varna Teknik Üniversitesi'nin asıl amacı gemi inşatı, nakliyat, iletişim, makine yapımı mühendisleri yetiştirmek ve gerekli koşulları sağlamak için tüm gelişime açık bir Teknik Üniversitedir. Varna Teknik Üniversitesi Bulgaristan'ın 2.büyük Devlet üniversitesidir. Varna Teknik Üniversitesi 7 fakülteden oluşmaktadır. Varna Teknik Üniversitesinin 11 Eğitim binası 86 öğretim salonu, 174 laboratuvar, 189.000m2 yeşilalan ile 26.000m2 kapalı alana sahiptir. 458 öğretim görevlisi bulunuyor. Her yıl ortalama 6300 öğrenci eğitim görüyor. Türkiyeden 1.000’e yakın öğrenci Varna Teknik Üniversitesini tercih ediyor. Uluslararası öğrenciler Türkiye, Yunanistan, Suriye, Ürdün ve Moldova'dan katılıyorlar. Uluslararası öğrencilerle ilgili ciddi sosyal çalışmalar mevcuttur. Her birine sağlık sigorta yapılıyor.

Varna Şehri bölgesel önemi olan denizcik gelişmesi alanında hazırlama mühendisleri, ulusal öneme sahiptir. 23 dalda öğrencilere eğitim vermektedir. Bölümlerde eğitim süresi 4-5- yıldır. Varna Teknik Üniversitesi sanayi çeşitli sektörlerde ve çeşitli Avrupa üniversiteleri ile yakın bir ortaklık vardır. Varna Teknik Üniversitesinin 5 Türk üniversitesi ile anlaşması bulunuyor. Almanya, İngiltere, İskoçya, Fransa, Belçika ve daha birçok Avrupa Ülkesi olmak üzere 20'den fazla ülkedeki Üniversiteler Ile uluslararası eğitimsel, eğitimsel ve kültürel alanda sıcak ilişkiler kurmaktadır. Yüksek nitelikli öğretmenler, tüm eğitim ve derece derece pazar odaklı mühendislik profesyonellerinin hazırlanmasını sağlıyor. Teknik ve Teknolojik donanımı açısından bilinçli çalışma ortamı yaratmıştır. Sadece akademik alanında kalmayıp sürekli bir gelişim içerisinde olmuş, sanayinin ihtiyaç duyduğu teknolojik yenilikler ve araştırma konularındada bir adım önde gitmiştir.

Hazırlık Eğitimi
Öğretim Dili Bulgarca ve İngilizcedir. Yeterli derecede ingilizce ve Bulgarca bilmeyen öğrenciler için bir yıllık İngilizce ve Bulgarca eğitim verilir. Hazırlık sınıfında öğrencilerin seçtikleri branşlara bağlı olarak dil eğitiminin yanı sıra ilgili alan dersleri de verilmektedir.

Yurt Varna Teknik Üniversitesinin Kampüs içerisinde 3 tane ayrı yurt binaları dersliklere 10 dakika yürüyüş mesafesindedir. Odalar 2 veya 3’er kişilik odalar halinde bulunur. 1450 yatak kapasitelidir. Her odada televizyon, buzdolabı, klima, wc, banyo, Yurtların altkatlarında kefeteryalar, yemekhaneler bulunuyor. Varna Teknik Üniversitesinin spor salonu, fitnes merkezi, tenis salonu, Shahklub, futbol, 2 basketbol ve 2 voleybol sahası açık spor tesisleri vardır. mevcut modern spor tesisleri bulunuyor

 

Adres: Sokak Öğrenci 1
WebSite:www.tu-varna.bg

 

 

Bölümler :

 • Gemi İnşaatı ve Deniz Makineleri - 5 yıl eğitim veriyor.
 • Kaptanlık (Gemicilik) - 5 yıl öğretim veriyor ve gemikaptanları ve III, II,I kademeli şturmanları yetiştiriyor.
 • Filo ve Liman İşletmesi
 • Makine Yapımında Bilgisayar Teknolojileri
 • Makine Yapımı
 • Nakliye Tekniği ve Teknolojileri
 • Dizayn (Sanayi ve Makine Üzerine)
 • Su Nakliye Elektrik Donanımı
 • Elektronik
 • İletişim Tekniği ve Teknolojileri
 • Bilgisayar Mühendisliği (Bilgisayar Sistemleri ve Teknolojisi)
 • Ekoloji, Çevre ve Deniz Koruma Teknigi
 • Elektrik Mühendisliği
 • Elektro enerji Mühendisliği (elektrik enerjisi ve elektrik Donanımı)
 • Endüstri Mühendisliği
 • Güverte
 • Haberleşme Mühendisliği (İletişim tekniği ve teknolojisi)
 • Ulaştırma Mühendisliği (Deniz ulaştırma ve işletmesi)
 • Otomasyon, Enformasyon ve yönetim Tekniği Mühendisliği
Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi
 

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

 • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.