Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

St. Petersburg Sivil Havacılık Devlet Üniversitesi

1909 yılında kurulan St. Petersburg Sivil Havacılık Devlet Üniversitesi, pilotların ilk uçuşlarından itibaren havacılığın her alanı için gereken elemanları: pilot, seyrüseferci, hava teknisyenleri, hava alanı ve hava nakliye mühendisleri, havadan ticaretin ve hava kurumlarının finansal yöneticileri; havada emniyet uzmanları, hava vasıtaları imalat yöneticileri, personel müdürleri, kamu hukukçuları v.s. eğitiyor. St. Petersburg State Civil Aviation Üniversitesinde (SPSCIU) 30 ülkeden gelen 5000 den fazla  öğrenci okumaktadır.

Saint Petersburg Sivil Havacılık Devlet Üniversitesi, çok sayıda itibarlı ödülle yüksek eğitim seviyesi onaylanan 13 fakülte ve 33 bölümden oluşmaktadır. Ödüllerin arasında eğitim kurumlarının başarısı için verilen Lenin Nişanı, “Birmingem Meşalesi” ve “Altın Külçe” ödülleri vardır. Üniversite yüksek öğretim ve üniversite sonrası meslek eğitimi konusunda uluslar arası işbirliğinde aktif rol üstleniyor ve 27 adet yabancı eğitim ve bilim merkezleriyle hizmet vermektedir 

Modern eğitim binaları, bilimsel teknik konularda ağırlıklı kütüphane (500 000 kitaptan fazla), havacılık tarihi müzesi, spor kompleksleri, öğrenci yurtları, üniversitenin misafirhanesinden oluşan havacılık kampusu, Saint Petersburg Havaalanının yanında bulunmaktadır.Simülatör Merkezi üniversitenin gururudur, bu merkezde kendi dayanıklılığını sınamak, gerçek uçuş şartlarında acil durum tatbikatı yapmak ve pilot, seyrüseferci ve uçuş kulesi görevlisi ile çalışmaları uygulamak mümkündür. Öğrencilerin, çeşitli ülkelerin havayollarında çalışan pilotlarla beraber bu simülatörde çalışması sürekli tecrübe değişimini sağlamaktadır.
Üniversitenin eğitim programı Uluslar arası Sivil Havacılık Örgütünün (ICAO) kıstaslarına uygundur ve dünyada en iyi programlardandır.
Her yıl üniversiteden 1000’den fazla mezun öğrenci mezun olarak dünya havacılık sektörüne büyük katkılar sağlamaktadır.
Tüm Rusya Federasyonu üniversitelerinden mezunlar, uzmanlık alanı ile kazandığı derecesini gösteren tek bir devlet diplomasına sahip olurlar. Üniversite buna ek olarak, Bolonya Konvansyonu’nu imzalayan 45 Avrupa ülkesinde geçerli Avrupa Ek diploması da verir.BÖLÜMLER

Pilotluk, Sivil Hava Araçların İşletmesi
Hava Navigasyon Bakım, Hava Trafik Kontrol
Hava Navigasyon
Hava taşımacılığı
Havalimanı yönetimi
Havacılık güvenliği
Intermodal Ulaşım
Taşımacılıkta denetim süreçlerin matematik modelleşmesi
Havacılık işlerinde denetim
İşletmecilikte finans denetimi
Personel idaresi
Taşımacılıkta servis işleri
Hukuk
Hava araçları ve uçak motorları işletmesi
Uçuşların radyo ve teknik desteklemesi
Uçuşların elektrik ve teknik desteklemesi
Halkla ilişkiler

 

 

 
Moskova Devlet Üniversitesi

Moskova Devlet Üniversitesi

 

  • Saratov Devlet Tip Üniversitesi Rusya'nin en eski üniversitelerinden biridir.1909 yilinda kurulmuştur.10 yildir 19 u aşkin ülken ögrenciye egitim vermektedir.Imparator Nikolay üniversitesi 1923 yilinin ekim ayindan itibaren N.G. Çerneşevskiy adini taşiyan Saratov Devlet Üniversitesi olarak degiştirmiştir.


Nizhny Novgorod Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Devlet Üniversites

Nizhny Novgorod Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Devlet Üniversitesi

  • Nijniy Novgorod Mimarlik ve Inşaat Mühendisligi Devlet Üniversitesi 1930 yilinda kurulmuştur.Rusya’nin en iyi 100 üniversitesi arasinda yapilan  Avrupa Kalitesi Yarişmasini 2004 ve 2005 yillarinda Nizhny Novgorod Mimarlik ve Inşaat Mühendisligi Devlet Üniversitesi kazanmiştir.


Novgorod Devlet Üniversitesi

Novgorod Devlet Üniversitesi

 

  • Velikiy Novgorod tarihi cazibesini muhafaza eden Rusya’nin en eski şehirlerinden bir tanesidir. 11 yüzyildan bu yana Velikiy Novgorod kitap kültürünün ve egitimin merkezidir. Kitap ve bilim  sevgisini aşilayan eski Rus edebiyatinin ilk eserleri bu şehirde basilmiştir. Velikiy Novgorod, St. Petersburg’dan 150 km. uzakliktadir, nüfusu 350 000 dir.

 

Rusya Devlet Tıp Universitesi

Rusya Devlet Tıp Universitesi

 

  • Rusya Devlet Tip Üniversitesi   ( Moskova Devlet Tip Üniversitesi) Rusya’nin en eski tip üniversitelerinden biridir.Moskova Tip Üniversitesi dünyanin ve Rusya’nin önde gelen çok   iyi tip egitimi veren prestijli ve saygin üniversitelerinden biridir.


Ryazan Devlet Tıp Üniversitesi

Ryazan Devlet Tıp Üniversitesi

 

  • Tip dalinda ilk Nobel ödülünü alan kişi I.P.Pavlov'un adi dogup büyüdügü ve çalişmalarina başladigi Ryazan şehrindeki Tip Devlet Üniversitesine verilmiştir. Ryazan şehri Moskova'dan 150 km. uzaklikta bulunuyor, nüfusu yaklaşik bir milyon kişidir. Ryazan Tip Devlet Üniversitesi, Üçüncü Moskova Tip Devlet Enstitüsü olarak 1950 yilinda kurulmuştur.


Saratov Devlet Tıp Üniversitesi

Saratov Devlet Tıp Üniversitesi

 

  • Tip dalinda ilk Nobel ödülünü alan kişi I.P.Pavlov'un adi dogup büyüdügü ve çalişmalarina başladigi Ryazan şehrindeki Tip Devlet Üniversitesine verilmiştir. Ryazan şehri Moskova'dan 150 km. uzaklikta bulunuyor, nüfusu yaklaşik bir milyon kişidir. Ryazan Tip Devlet Üniversitesi, Üçüncü Moskova Tip Devlet Enstitüsü olarak 1950 yilinda kurulmuştur.


St. Petersburg Devlet Üniversitesi

St. Petersburg Devlet Üniversitesi

 

  • Ekonomi Bilimleri Saint-Petersburg Devlet Üniversitesinde 1819'dan beri egitim vermektedir. 19. Ve 20. Yy.larda Ekonomi Bilimleri Prof. M.A. Balugyancki, the first Rector of SPbSU, professors M. Tugan-Baranovski, U. Yanson, A. Kaufman, N. Kondrat'ev, S. Solntsev, Y. Rozenfeld. Isimli bilim adamlari tarafindan teşvik edilmiştir.


St. Petersburg Sivil Havacılık Devlet Üniversitesi

St. Petersburg Sivil Havacılık Devlet Üniversitesi

 

  • 1909 yilinda kurulan St. Petersburg Sivil Havacilik Devlet Üniversitesi, pilotlarin ilk uçuşlarindan itibaren havaciligin her alani için gereken elemanlari: pilot, seyrüseferci, hava teknisyenleri, hava alani ve hava nakliye mühendisleri, havadan ticaretin ve hava kurumlarinin finansal yöneticileri; havada emniyet uzmanlari v.s. egitiyor.

 

Taganrog Devlet Teknoloji Üniversitesi

Taganrog Devlet Teknoloji Üniversitesi

 

  • Taganrog Rusya'nin güneyinde Azak Denizi kenarinda ticari bir liman şehiridir. Moskova'ya uzakligi 1200 km civarindadir.500.000 e yakin nüfusu vardir.Tambov Teknik Devlet Üniversitesi

Tambov Teknik Devlet Üniversitesi

 

  • Tambov, Rusya'nin Avrupa kisminin merkez bölgesinde yer alip Moskova'dan 450 km uzakliktadir; nüfusu 350 bin civarindadir, nüfusun % 10'nu üniversite ögrencileri oluşturmaktadir. Tambov Teknik Devlet Üniversitesi Tambov'da bulunan onlarca devlet üniversiteleri ve başka Rus üniversitelerin şubeleri arasinda liderdir.