Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Bulgaristan Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu

 

 Bulgaristan Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu Türkiye’de tanınıyor!!!
EuroStar sizi Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okuluna davet ediyor.
Sofya "Lüben Karavelov" Yüksek İnşaat Mühendisliği Okulu YİMO, Bulgaristan başkenti Sofya'nın güneybatı kesiminde bulunuyor. Sofya ''Lüben Karavelov'' Yüksek İnşaat Mühendisliği Okulu teknolojik bir yapı ve tasarım ekibi tarafından tarafından projelendirilmiştir. Okul binaları Vitoşa ve Lülin dağlarına karşı fevkalade güzel bir manzarası olan 106 dönümlük bir bahçe içerisine inşa edilmiştir. 500 m Zimbabve Limpopo nehri üzerindeki köprü ğeliştirme ve 14 buna benzer köprülerin Projesi ve Restorasyonunun yapımında öncülük etmiştir.
Okulun kendine mahsus eğitim, yönetim, kültür, spor, yurt bina ve tesisleri bulunuyor. Öğrenciler yurtta kalabilir. Sinemayı, açık ve kapalı spor tesislerini, tenis alanlarını ve oyun tesislerini kullanabilirler.
Sofya ''Lüben Karavelov'' Yüksek İnşaat Mühendisliği Okulu devlet okuludur. Bu okul 1938 yılında Sofya Kraliyet Haşmetli 3.Çar Boris'in Fermanı ile oluşturulan inşaat mütehasısı mühendislik okulu Askeri alanda İnşaat Mühendisi yetiştirmek amacı ile kurulmuştur. 1991 yılında Bulgaristan Cumhur başkanının emri ile okula büyük Bulgar yazarı ve toplumcu Lüben Karavelov'un adı verilmiştir. ''Lüben Karavelov'' YİMO, uzun yıllık geleneği olan, öğrencilerine çağdaş düzeyde eğitim sağlayan, ünlü ve ilgi çeken bir bilim ve eğitim merkezidir. Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir. Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir. Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden yaklasık 300 yabancı öğrenci her yıl mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.
Günümüzde Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu öğrencilerini Üniversite bünyesinde uygulamalı eğitim sistemi uygulanmaktadır. Uluslararası ilişkilere önem verilmekte ve bu konuda önemli adımlar atılmışdır. İnşaat sektöründe başarılı olan işadamlarını davet edilerek öğrencilere tecrübelerini paylaşma imkanı sunmaktadır. Üniversiteden mezun olan Mühendisler ve yurtdışından başarılı mühendisler cağrılarak konferanslar düzenlenmektedir.

 

Sofya ''Lüben Karavelov'' Yüksek İnşaat Mühendisliği Okulu  2003 yılından itibaren ulusal ajans kurumsal akreditasyon bulunuyor.
Yüksek İnşaat Mühendisliği Okulunun (YİMO) Taşınmaz Değerlendirme ve Denklik Milli Acentesinden verilmiş ihtisaslarının program denkliği vardır. "Lüben Karavelov'' YİMO, öğrencilerine her türlü uygulama-öğretim-kalifiye ve Profesyonel dereceli eğitim Müfredat planlarında Avrupa kredi transferi sistemine (ECTS) uygun kredi sistemi uygulanmaktadır. Erasmus Programı da uygulanıyor.
Yök denkliği bulunuyor. Bologna Eğitim Müfredatı  buluyor. ECTS Kredi lerinizi tamamlıyorsunuz. Lisans tamamlamak isteyenlerinde başvurularını EuroStar Bulgaristan Eğitim Merkezi Alıyor.

Sofya ''Lüben Karavelov'' Yüksek İnşaat Mühendisliği Okulu  Bulgaristan'ın her yerinde muhteşem konut binaları,iş merkezleri, banka binaları, Karadeniz ve dağ sayfiyelerindeki şahane oteller inşaa etmiştir.


Mezun Olanların Çalışacağı alanlar
"LÜBEN KARAVELOV'' YİMO mezunları inşaatçılığın birçok alanlarında çalışabilir. İnşaatla uğraşan işadamları bu mühendislere yüksek değer vermektedir ve burs sağlayıp birçoğunu daha resmi diplomasını almadan göreve atamakta veya önemli öneriler sunmaktadırlar. Üniversite öğrencilerinin gelecekteki işverenleri ile komünikasyonu işverenlerde mühendisler arasında etkin bir mediyatör olan Bilgi ve Kariyer Merkezi aracılığı ile sağlanır.
Mezun olan inşaat mühendisleri, yatırım tasarıları hazırlayabilir, inşaatların teknik yönetimlerini üstlenebilir, yatırım süreçlerini yönetebilir, bilim adamı olabilir, öğretim üyeliği yapabilir.
Mezun olan mimarlara, geniş çapta görevler havale edilebilir: tasarımcılık, binaların iç donanımı ve dizaynı, inşaat yönetimi, belediye başkanlıklarında mimar görevi, öğretim üyeliği, bilim adamı vs.
Mezun olan mühendis-mimarlar, yatırım süreçlerinde, idari hizmetlerde imar planlarında, inşaat yönetiminde gereken bilgi ve beceriye sahiptir. Profesyonel lisans derecesi ile mezun olanlar, şantiyelerin teknik yönetiminde, belediye başkanlıklarında görev alabilir veya "lisans'' derecesi almak üzere eğitimine devam edebilir.
Kültürel geziler, keşifler, özel laboratuvarlar, malzemeler, modern derslikler, bilgisayar ağ, Kütüphane kompleksi ile tam kampüs şeklinde öğrencilere sunuluyor. Spor tesisleri bulunuyor. Spor salonu, Spor Kompleksi, futbol, basketbol, voleybol sahası, atletizim pisti, Jimlastik salonu, tenis kortu, yüzme havuzu, kayak merkezi organize etmek okul tarafından sağlanıyor.

 

Hazırlık Eğitimi: Öğrenim dili  İngilizce ve Bulgarcadır.  Bir akademik yıl hazırlık teknik dil eğitimi  ve alan dersleri veriliyor.

Bulgaristan Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulunun yurt binası  okul bahçesindedir. Üniversitenin 3 yurdu 3-5 katlı  1970 yılından itibaren öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik kapasitededir. 670 yataklı   4 kişilik odalarda banyo ve wc. Ortak kullanılmaktadır. Ortak kullanımlık alan, çalışma odaları, yemekhanesi, sineması, fitnes salonu, tenis kortları, açık ve kapalı spor tesisleri, otoparkı, kantini, kafeleri, kitap mağzası, dükkanlar öğrencilerin hemen ulaşabileceği kampüs içindedir.

Adres: Sofya 1373, St ‘Suhodolska’ N 175
WebSite:www.vsu.bg

Bölümler:
İnşaat Fakültesi

 • İnşaat Mühendisliği (5Yıllık)
 • Bina İnşaatı
 • İnşaat teknolojisi

Mimarlık  Fakültesi

 • Mimarlık Mühendisliği  (4 Yıllık)
 • Yapı Tasarım Mühendisliği

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi Hakkında

Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır. Günümüzde Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu öğrencilerini lisans,master doktora eğitimi almalarına imkan sunmaktadır.Üniversite bünyesinde uygulamalı eğitim sistemi uygulanmaktadır.Uluslararası ilişkilere önem verilmekde ve bu konuda önemli adımlar atılmışdır.Avrupa da öğretim görevlilerin değişimine ve öğrenci değişimine imkan veren programların üyesidir. Bulgaristan Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu mezunları Bulgaristan inşaat sektöründe kolayca iş imkani bulmaktadırlar. Ayrıca üniversite bünyesinde, inşaat sektöründe başarılı olan işadamlarını davet edilerek öğrencilere tecrübelerini paylaşma imkanı sunulmakta, üniversiteden mezun olan mühendisler ve yurtdışından başarılı mühendisler cağrılarak konferanslar düzenlenmektedir.
w
Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi Bölümleri


Mimarlık

İnşaat Mühendisliği

Bina ve Tesis İnşaatı

Genel Onarım, Dış Cephe Isı Yalıtımı ve Tasarımı


Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi Yurt İmkanları ve Ücretleri
Bulgaristan başkenti Sofya'nın güney-batı kesiminde bulunur. Okul binaları Vitoşa ve Lülin dağlarına karşı fevkalade güzel bir manzarası olan 106 dönümlük bir bahçe içerisine inşa edilmiştir. Okulun kendi mahsus eğitim, yönetim, kültür, spor, yurt bina ve tesisleri vardır. Öğrenciler yurtta kalabilir, korumalı oto park yerini, fitness salonunu, yemekhaneyi, sinemayı, açık ve kapalı spor tesislerini, tenis alanlarını ve oyun tesislerini kullanabilir.


Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Bölümler

Hazırlık
(Bulgarca)

Lisans
(Bulgarca)

Mastır(
Bulgarca)

Hazırlık(
İingilizce

Lisans
(İngilizce)

Mastır
(İngilizce)

İnşaat Mühendisliği

3.000€

2.500€

---

3.000€

3.000€

---

 

 

 
Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Plovdiv(Filibe) Tıp Üniversitesi

Plovdiv(Filibe) Tıp Üniversitesi

 

 • 1945 yılında kurulan Plovdiv Tıp Üniversitesi Tıp, Diş ve Eczacılık, Sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık personeli dallarında eğitim vermekte. Avrupa standartlarında gerekli olan bütün fakultelere sahip olan üniversite, öğrencilerine ülkenin en geniş ve modern tedavi, araştırma ve eğitim donanımlı, hastane merkezi olan St. Gerorgi Üniversite Hastanesinde öğretim vermektedir.

 

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.