Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Tambov Teknik Devlet Üniversitesi

Tambov, Rusya’nın Avrupa kısmının merkez bölgesinde yer alıp Moskova’dan 450 km uzaklıktadır; nüfusu 350 bin civarındadır, nüfusun % 10’nu üniversite öğrencileri oluşturmaktadır.

Tambov Teknik Devlet Üniversitesi Tambov’da bulunan onlarca devlet üniversiteleri ve başka Rus üniversitelerin şubeleri arasında liderdir. Bu üniversite şehir ve bölgedeki öğrencilerinin merkezi olmuştur .Tambov Teknik Devlet Üniversitesi 1958 yılında kurulmuştur. Üniversite bünyesinde çok sayıda ilmi-araştırma merkezi ve yeni teknolojileri araştıran ve geliştiren uygulama enstitüleri faaliyet göstermektedir. Bu faaliyetlerde öğrenciler aktif rol alıyor ve okul döneminde mesleki problemlere pratik çözüm bulma konusunda alışkanlık kazanıyorlar. Özellikle bu sebepten dolayı üniversite profesyonel derecede ana branşına hakim uzman yetiştirmenin dışında karmaşık bilgi teknolojilerine hakim, rekabet edebilen uzman yetiştirmektedir. Dolayısı ile iş piyasasında mezunlar talep görmekte ve bu üniversitenin diplomasına çok değer verilmektedir.

Tambov teknik Üniversitesi’nin  altı büyük ders-laboratuvar binası bulunmaktadır.Bilgisayarla donatılmış merkez kütüphaneye sahiptir, beş tane konforlu öğrenci yurdu, dört tane öğrenci kafeteryası, polikliniği ve şehir dışında bulunan dinlenme ve tedavi  tesisleri vardır.
Son yıllarda üniversitede uluslar arası eğitim işbirliği konusunda yeni alanlar açılmıştır: ABD ve Kanada üniversitelerinden gelen profesörler modern sorunlara dair seminerler vermişlerdir, İngiltere ve Almanya ile öğrenci değişimi ve eğitim, Tambov’da uluslar arası ilmi konferansların organize edilmesi, Almanya, Danimarka, Çin, İsveç ve diğer ülkelerdeki üniversitelerle ortak eğitim programları düzenlenmekte. Bugün üniversitede Asya, Yakın ve Uzak Doğu, Afrika, Avrupa ve Amerikanın 30-u aşkın ülkesinden 7 binden fazla öğrenci eğitim almaktadır.
Tüm Rusya Federasyonu üniversitelerden mezunlar, uzmanlık alanı ile kazandığı derecesini gösteren devlet diplomasına sahip olurlar. Üniversite buna ek olarak, Bolonya Konvansyonu’nu imzalayan 45 Avrupa ülkesinde  geçerli Avrupa Eki’ni de verir.


BÖLÜMLER
İşletmelerin Enerji temini
Enerji temini
Tarımcılıkta Enerji temini ve Otomasyon
Radyo ve Elektronik Cihazların tasarımı ve teknolojisi
Elektronik araçların tasarımı ve teknolojisi
Ev Elektronik Cihazları
Teknolojik makineler ve donanımlar
Makine Sanayinde yeni teknoloji, donanım ve otomasyon
Makine Sanayinde yeni teknoloji
 Organik malzemelerde kimya teknolojisi
Kimya Sanayinde makineler ve cihazlar
Kimya Sanayinde ana süreçler ve kimyasal kibernetik
Gıda biyoteknolojisi
Gıda Sanayinde makineler ve cihazlar
Çevre Mühendisliği 
Uygulamalı Enformasyon
Otomasyon sistemlerinde enformasyon güvenlik
İnnovasyon 
Hukuk
İktisat
Yönetim 
Finans ve Kredi
Muhasebe, Analiz ve hesapların kontrolü
Marketing
Ticaret 
Şirket Ekonomisi ve İşletmesi
Halkla ilişkiler
Filoloji
İş Enformasyonu
Mimarlık
İnşaat 
Barınma ve iş amaçlı konut yapımı
Şehircilik ve İmarcılık
Otoyollar ve havaalanlar
Otomatik tasarım sistemleri
Enformasyon sistemleri ve teknoloji
Metroloji, Standartlatma ve Sertifikasyon
İşletme ve otomasyon
Tıp ve Biyolojide teknik uygulamaları
Standartlatma ve Sertifikasyon
Teknoloji süreçleri ve imalatta otomasyon
Kalite kontröl
Ambalaj üretiminde tasarım ve teknoloji
Tarım mühendisliği
Tarımcılıkta Меkanizmalar 
Tarımcılıkta araç onarımı ve servis teknolojisi
Araba ve Otomotiv
Trafik yönetimi ve güvenlik.

 
Moskova Devlet Üniversitesi

Moskova Devlet Üniversitesi

 

  • Saratov Devlet Tip Üniversitesi Rusya'nin en eski üniversitelerinden biridir.1909 yilinda kurulmuştur.10 yildir 19 u aşkin ülken ögrenciye egitim vermektedir.Imparator Nikolay üniversitesi 1923 yilinin ekim ayindan itibaren N.G. Çerneşevskiy adini taşiyan Saratov Devlet Üniversitesi olarak degiştirmiştir.


Nizhny Novgorod Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Devlet Üniversites

Nizhny Novgorod Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Devlet Üniversitesi

  • Nijniy Novgorod Mimarlik ve Inşaat Mühendisligi Devlet Üniversitesi 1930 yilinda kurulmuştur.Rusya’nin en iyi 100 üniversitesi arasinda yapilan  Avrupa Kalitesi Yarişmasini 2004 ve 2005 yillarinda Nizhny Novgorod Mimarlik ve Inşaat Mühendisligi Devlet Üniversitesi kazanmiştir.


Novgorod Devlet Üniversitesi

Novgorod Devlet Üniversitesi

 

  • Velikiy Novgorod tarihi cazibesini muhafaza eden Rusya’nin en eski şehirlerinden bir tanesidir. 11 yüzyildan bu yana Velikiy Novgorod kitap kültürünün ve egitimin merkezidir. Kitap ve bilim  sevgisini aşilayan eski Rus edebiyatinin ilk eserleri bu şehirde basilmiştir. Velikiy Novgorod, St. Petersburg’dan 150 km. uzakliktadir, nüfusu 350 000 dir.

 

Rusya Devlet Tıp Universitesi

Rusya Devlet Tıp Universitesi

 

  • Rusya Devlet Tip Üniversitesi   ( Moskova Devlet Tip Üniversitesi) Rusya’nin en eski tip üniversitelerinden biridir.Moskova Tip Üniversitesi dünyanin ve Rusya’nin önde gelen çok   iyi tip egitimi veren prestijli ve saygin üniversitelerinden biridir.


Ryazan Devlet Tıp Üniversitesi

Ryazan Devlet Tıp Üniversitesi

 

  • Tip dalinda ilk Nobel ödülünü alan kişi I.P.Pavlov'un adi dogup büyüdügü ve çalişmalarina başladigi Ryazan şehrindeki Tip Devlet Üniversitesine verilmiştir. Ryazan şehri Moskova'dan 150 km. uzaklikta bulunuyor, nüfusu yaklaşik bir milyon kişidir. Ryazan Tip Devlet Üniversitesi, Üçüncü Moskova Tip Devlet Enstitüsü olarak 1950 yilinda kurulmuştur.


Saratov Devlet Tıp Üniversitesi

Saratov Devlet Tıp Üniversitesi

 

  • Tip dalinda ilk Nobel ödülünü alan kişi I.P.Pavlov'un adi dogup büyüdügü ve çalişmalarina başladigi Ryazan şehrindeki Tip Devlet Üniversitesine verilmiştir. Ryazan şehri Moskova'dan 150 km. uzaklikta bulunuyor, nüfusu yaklaşik bir milyon kişidir. Ryazan Tip Devlet Üniversitesi, Üçüncü Moskova Tip Devlet Enstitüsü olarak 1950 yilinda kurulmuştur.


St. Petersburg Devlet Üniversitesi

St. Petersburg Devlet Üniversitesi

 

  • Ekonomi Bilimleri Saint-Petersburg Devlet Üniversitesinde 1819'dan beri egitim vermektedir. 19. Ve 20. Yy.larda Ekonomi Bilimleri Prof. M.A. Balugyancki, the first Rector of SPbSU, professors M. Tugan-Baranovski, U. Yanson, A. Kaufman, N. Kondrat'ev, S. Solntsev, Y. Rozenfeld. Isimli bilim adamlari tarafindan teşvik edilmiştir.


St. Petersburg Sivil Havacılık Devlet Üniversitesi

St. Petersburg Sivil Havacılık Devlet Üniversitesi

 

  • 1909 yilinda kurulan St. Petersburg Sivil Havacilik Devlet Üniversitesi, pilotlarin ilk uçuşlarindan itibaren havaciligin her alani için gereken elemanlari: pilot, seyrüseferci, hava teknisyenleri, hava alani ve hava nakliye mühendisleri, havadan ticaretin ve hava kurumlarinin finansal yöneticileri; havada emniyet uzmanlari v.s. egitiyor.

 

Taganrog Devlet Teknoloji Üniversitesi

Taganrog Devlet Teknoloji Üniversitesi

 

  • Taganrog Rusya'nin güneyinde Azak Denizi kenarinda ticari bir liman şehiridir. Moskova'ya uzakligi 1200 km civarindadir.500.000 e yakin nüfusu vardir.Tambov Teknik Devlet Üniversitesi

Tambov Teknik Devlet Üniversitesi

 

  • Tambov, Rusya'nin Avrupa kisminin merkez bölgesinde yer alip Moskova'dan 450 km uzakliktadir; nüfusu 350 bin civarindadir, nüfusun % 10'nu üniversite ögrencileri oluşturmaktadir. Tambov Teknik Devlet Üniversitesi Tambov'da bulunan onlarca devlet üniversiteleri ve başka Rus üniversitelerin şubeleri arasinda liderdir.