Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Simferopol Tıp Universitesi


SİMFEROPOL TIP ÜNİVERSİTESİ

230 profesörü 3,000 i aşkın çalışanı ile 21.000 e yakin öğrencisi ile Ukrayna’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Bakanlığın otoritesinin altındadır. Üniversiteler devlet üniversiteleri altında görülmektedir

                                                      


Kırım Devlet Tıp Üniversitesi en eski ve Ukrayna'nın önde gelen tıp yüksek kurumudur, SSCB zamanında1931 yılında kurulmuştur. Üniversite Simferopol şehrinde, Kırım yarımadasının coğrafi ve idari merkezinde bulunmaktadır. 1996 yılında Tıp Üniversitesi konumuna geçmiştir.. Şimdi önde gelen devlet Ukrayna'da tıp kurumlarındandır. Tıp Eğitimi Sağlık Bakanlığı Ukrayna ve Milli Eğitim Bakanlığı ile tarafından tamamen akredite edilmiştir.
Üniversite Ukrayna ve yabancı ülkeler için tıp uzmanlarının eğitiminde en önemli merkez haline gelmiştir. Çeşitli uzmanlıkları olan doktorlarda içinde dâhil olmak üzere Avrupa, Asya, Afrika ve Latin Amerika gibi 60 ülkeden yaklaşık 2500 kişi eğitilmiştir. 1600 Doktor ve çeşitli tıbbın değişik alanlarında uzmanlaşmış çok sayıda insan yetiştirildi.
Üniversitenin toplam alanı ait 64.826 metrekare, içindeki çalışma ve laboratuar binaları 45.851 metrekare yer tutmaktadır. Bir öğrenci başına eğitim alan 13 metrekare olduğu tespit edilmiştir.
Kırım Devlet Tıp Üniversitesi bir özyönetime sahiptir. (otonom). IV en üst seviye akreditasyon seviyesi Devlet Akreditasyon Kurulu tarafından verildi. Bu Ukrayna devlet yüksek eğitim kurumudur yeterlik düzeyleri aşağıdaki eğitim boyunca Üniversitesi tarafından verilen uzmanlıklar: Junior uzmanı, uzman, Master (yabancı vatandaşlar dâhil), aşağıdaki özellikleri için: Tıp, Diş ve Çocuk hekimliği.
Üniversite 4 okul, bir tıp okulu, tıbbi / biyolojik konferans salonu, laboratuar, post mezuniyet bölüm, araştırma / bilim ve bankacılık bölümleri ile toplam 61 bölümlerinden oluşur. Üniversitenin Klinik bölümleri gelecek doktorlara pratik beceriler elde etmek ve öğrencinin gün boyunca klinik düşünce geliştirmesini sağlar. Şu anda personel sayısı 600 civarındadır:  98 Doktor, 80 doçent, 140 yardımcı doçent ve 291 doktor adayı.
Doktorlar, post-mezunlar ve diş mekaniği öğrencileri İngilizce ve Rusça dil programlarına katılmakta ve öğretim programları Ukrayna Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanıp verilmektedir.

Kuruluşundan itibaren, üniversite teşvik ve uluslararası anlayışın aktif olarak gelişmesine adamıştır. Bu çalışma programı büyük bir uluslararası yönelime sahiptir.
      Güncel araştırma projeleri
      Uluslararası işbirliği
      Uzmanlık
      Büyük araştırma donanım ve sistemleri

CSMU sürekli olarak mezunlarla temas kuruyor: Birçoğu yüksek nitelikli doktorlar, bilinen bilim adamları olmuştur, ana ülkelerinde sağlık hizmeti yöneticileri olmuştur.
 Ukrayna ve aşağıdaki yönlerde yabancı ülkelerin sağlık kurumları ile ilişkiler:
# Ortak araştırma
# Yayıncılık faaliyetleri
# Uzman değişimi
 # Uluslararası lisans diploması
# Katılım uluslararası kongre, toplantı, konferans ve atölye

CSMU bilim adamları beş karmaşık program içinde 21 tema üzerinde çalışmaktadır. AIDS ve grip tanı ve tedavi, yeni monoklonal antikor preparatları, büyük biyoteknolojik öneme sahip yeni yöntemler, ekstremite implante cihazlar, akut ve kronik pankreas tedavisi, şok tedavisi ve diğer gelişmiş yöntemlerle araştırmalar devam ediyor.

HAZIRLIK KURSU:

Bu öğrencilerin CSMU veya başka Ukrayna Üniversitesi’nde çalışmalarını devam etmeleri için bir Rusça yoğun bir programdır. Hazırlık kurs süresi 10 aydır. Başarıyla tamamlayana bir diploma verilir.

VAKFI DERS:

Bu ders, özel ve lisans programları için gerekli şartları yoksa aynı zamanda öğrencilerin okul ve Üniversite arasında köprü sağlamak için yardımcı olmak üzere yabancı öğrenciler için tasarlanmıştır. Temel ders süresi 10 aydır.

TIP:

CSMU İngilizce ve Rusça dillerinde tıbbi kurs sunar. Tıbbi kurs süresi 6 yıldır. Tamamlayana tıp doktoru unvanı verilir.

DİŞ HEKİMLİĞİ:

CSMU İngilizce ve Rusça dillerinde diş kursu sunar. Diş hekimliği eğitim süresi 5 yıldır. Bitirene Diş hekimi Unvanı verilir.

Pediatri:

CSMU İngilizce ve Rusça dillerinde pediatri ders vermektedir. Kurs süresi 6 yıldır. Bitirene çocuk doktoru unvanı verilmektedir.

 LİSANSÜSTÜ ÇALIŞMALARI:

CSMU tüm tıbbi alanlarda lisansüstü çalışmalar sunuyor. Çalışma süresi 2-3 yıldır.


ÜCRETLER:
RUSÇA EĞİTİM 2900 dolar
İNGİLİZCE EĞİTİM 3700 dolar
Hazırlık kursuda senelik 3600 dolardır.
Yaşama ucreti gorece ucuzdur.Aylık gider 80-120 dolar arasıdır.
Ucretler her sene başında odenmelidir.
KABUL ŞARTLARI


Başvurular temmuz aynın sonundan itibarek kayıtlı belgelerle ofimize getirilmelidir.
Yabancıların egitim suresi en  az 12 yıl olmalıdır ve lise mezunu olmalıdırlar. Tüm öğrencilerin dört konuyu almış ve geçmiş olmaları gerekmektedir.

    1.Biyoloji
    2.Fizik
    3.Kimya
    4.İngilizce
    

Tüm sertifikaları İngilizce olmalıdır. orijinal sertifikaları İngilizce dışında ise, İngilizce çeviri kopyalarını kapalı olmalı ve yeminli tercumeli şekilde getirmelidirler.

Aşağıdaki gerekli belgeler Başvuru öncesinde teslim edilmelidir:


   1- Üniversiteye girmek için başvuru formu

   2- Öğrencinin kişisel ayrıntıları


   3- Ortaöğrenim diploma belgesinin ve alınmış derlerin listesinin aslı ve Rusça tercümesi

   4- Ukrayna yüksek sağlık kurumunda çalışmaya engel olmaması hakkında tıbbi belgesi

   5- Ukrayna sigorta şirketinden alınmış sigorta poliçesi


   6- Fotoğraflar 4x6 cm (8 adet) ölçekli


   7-Geçerli Uluslararası pasaport


   8-Üniversite'de çalışmaya başlamadan çalışmanın bir yıl ödeme belgesi

DAHA FAZLA BILGI ICIN:
Tel: +38-0652-229-857
Fax: +38-0652-515-738
Email: lsmu.com@gmail.com

VİZE İÇİN
Ukrayna resmi öğrenci vizesi almak için davetiye almak gerekmektedir.Davet veya kabul mektubu tarafından verilir Üniversitenin, Uluslararası ilişkiler bölümü tarafından verilir. Aşağıdaki bilgilere davet veya kabul mektubu için ihtiyaç vardır.

    * Tam Adı
    * Doğum Tarihi
    * Pasaport Detayları
    * İletişim adresi
    * Telefon, Faks ve E-posta adresi.

Vize için aşağıdaki bilgilere ihtiyaç vardır.
   * Orijinal pasaport
    * Pasaport boy fotoğraflar
    * Tamamlanmış vize başvuru formu
    *Üniversiteden alınmış davet veya kabul mektubu


 
Kherson Devlet Üniversitesi

Kherson Devlet Üniversitesi

 

 • Fakülteler: Mühendislik ve Teknoloji  Fakültesi, Mesleki Eğitim Bölümü, İş Eğitimi Bölümü, Mühendislik Eğitimi Bölümü
Bogomelets Tıp Üniversitesi

Bogomelets Tıp Üniversitesi

 • Bogomolets Ulusal Tıp Üniversitesi; tıbbi eğitim, yöntemsel eğitim, insani yardım faaliyetleri, Ukrayna tıp ve eczacılık eğitimi koordinasyonunda üstlendiği lider tavır vekamu sağlığı alanında yaptığı çalışmalar neticesinde, Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko tarafından bizzat tebrik edilmiştir.Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi

Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi

 

 • Uzmanlık alanı işletme ve ekonomi olan MAUP da, dileyen öğrenciler sosyoloji, psikoloji, hukuk, matematik, uluslararası ilişkiler vb. Diğer alanlarda da lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirler. Eğitim kalitesi olarak çok yüksek bir kaliteye sahip olan MAUP üniversitesi, Kiev deki öğrenciler tarafından da çok iyi olarak tanınıp, tavsiye ediliyor.

 

Simferopol Tıp Universitesi

Simferopol Tıp Universitesi

 

 • 230 profesörü 3,000 i aşkın çalışanı ile 21.000 e yakin öğrencisi ile Ukrayna’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Bakanlığın otoritesinin altındadır. Üniversiteler devlet üniversiteleri altında görülmektedir. Kırım Devlet Tıp Üniversitesi en eski ve Ukrayna'nın önde gelen tıp yüksek kurumudur, SSCB zamanında1931 yılında kurulmuştur.


Kiev Milli Ekonomi Üniversitesi

Kiev Milli Ekonomi Üniversitesi

 

 • Üniversite Lisans, Lisansüstü ve Master Programları sağlamaktadır. Ukraynaca ya da Rusça bilmeyen öğrenciler Hazırlık Kursuna alınır. Hazırlık kursu 10 aydır, ücreti 1000 dolardır. Üniversitenin öğrencilerinin $10’nunu yabancı öğrenciler oluşturur.Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

 

 • Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi, 1933 yılında Kiev Politeknik Enstitüsü'ne bağlı Havacılık Fakültesi olarak kurulmuştur. 1994 yılında bağımsız bir üniversite halini alarak adı Kiev Uluslararası Havacılık Üniversitesi (NAU) olmuştur. 2000 yılında ise adı yine değişmiş ve Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi olmuştur. NAU, sadece havacılık ve uçak alanlarında değil; Yönetim, Mekanik, Elektronik, Elektrik Mühendisliği, Malzeme Bilimi, Bilgisayar Bilimleri ve Bilgisayar Mühendisliği alanlarında da çok güçlü bilimsel alt yapıya ve tecrübeye sahiptir.

Taras Shevchenko Uluslararası Kiev Üniversitesi

Taras Shevchenko Uluslararası Kiev Üniversitesi

 

 • Ukrayna'nın Kiev şehrinde bulunan üniversite, oldukça güzel bir kampüse ve imkânlara sahip, sosyal bilimler alanında ülkenin en iyi üniversitesi 2007 yılından itibaren 3 bölümü ile YÖK tarafından tanınmaya başlandı. Öğrencilere sunduğu gerek eğitim gerekse barınma ve diğer sosyal imkânları ile birçoklarının artık YÖK denkliğinin de olması ile daha da çok tercih edileceğe benziyor.

Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi

Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi

 

 • Ulusal Ukrayna Teknik Üniversitesi (Kiev Politeknik Enstitüsü) "KPI" ÖSYM'nin tercih kılavuzunda yer almakta olup YÖK tarafından tanınmaktadır. 1898 yılında kurulan KPI, kuruluşundan bugüne Ukrayna'nın teknik ve teknolojik gelişiminde önemli rol oynamıştır. Üniversite bünyesinde 19 fakülte, 8 eğitim ve araştırma enstitüsü, 13 araştırma enstitüsü vardır.

 

Uluslararası Solomon Üniversitesi

Uluslararası Solomon Üniversitesi

 

 • 1991 yılında yüksek öğretimin çağdaş dünya standartlarında bir vurgu ile kurulmuştur. In 1991-1994 Professor was the President-founder of ISU. Profesör olarak 1991-1994 Alexander Tetelbaum kurucusu oldu. Teaching at the ISU begun on September 1, 1993.Uluslararası Solomon Üniversitesi eğitim-öğretime 1 Eylül1993 ‘te başlamıştır.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

 

 • Kabul edilmek istenen Tıp öğrencileri ilk yıl için kabulde ortaöğretim diploması yada Kimya, Fizik, Biyoloji ve İngilizce dersleri dahil 12 yıllık eğitim almaktır. Eğer öğrencinin ana dili İngilizce değilse İngilizce dil yeterliliğine dair bir belge gerekmektedir.


Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

 

 • 12 Haziran 1930'da Su Taşımacılığı ve Mühendisliği Enstitüsü adı altında kurulan üniversite, 1994 yılında Odessa Maritime Üniversitesi adını almıştır. Ülke içinde ve uluslararası platformda verdiği eğitim ve öğretimin kalitesinden dolayı 26 Şubat 2002 tarihinde Ukrayna Başbakanı tarafından ödüllendirilerek adının başında ulusal unvanını kullanmaya hak kazanmıştır.

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi

 

 • 1918 yılında kurulan Politeknik Üniversitesi, gelecekteki mühendislerin ve bilimsel personelin yetişmesini sağlayan en büyük Güney Ukrayna merkezidir. Kampüsteki 13 bina içerisinde akademik departmanlar, laboratuarlar, 1 kütüphane, 5 okuma salonu yer alır.