Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

KIRGIZİSTANDA EĞİTİM

 

Gerek yeraltı zenginlikleri gerekse göz alıcı doğasıyla gelişen turizmi açısından Orta Asya'nın parlayan incisi Kırgızistan'da artık üniversite okumak çok kolay.

Türki Cumhuriyetler içerisinde yüksek bir eğitim düzeyine sahip olan Kırgızistan'da tercih ettiğiniz üniversitede istediğiniz bölümü okuma imkanı sunuyoruz.

Havaalanı karşılama, konaklama ayarlama, üniversite kaydı, öğrencilik dosyasının açtırılması, resmi belgelerin Rusça'ya çevrimi ve öğrenci adaylarının özel sektörde rahatlıkla iş bulabilecekleri, uluslarası alanda bile çalışabilecekleri bölümlere yerleştirmekte firmamız Eurostaruzman ve güvenilir ekibiyle destek sağlamaktadır.

Kendi alanınızda okumak isteyeceğiniz bölüm  uzman danışmanlarımızla beraber belirlenecektir.

 

 

Orta Asya Türk Devletleri içerisinde en yüksek eğitim düzeyine Kırgızistan'da 10 üniversite olup, ilk üniversite 1932’de kurulmuştur.

Okuma yazma oranı % 99.8’dir. Ülke genelinde 1806 ortaokul, 48 teknik lise vardır. Diğer Türk Cumhuriyetleri'nde olduğu gibi Kırgızistan’da eğitim devlet tarafından yapılırken 1992'de çıkarılan yeni kânunlarla özel okul ve üniversite eğitimine izin verildi.

 

 

 

 

Balasagin Kırgız Üniversitesi

Balasagin Kırgız Üniversitesi

 

 • Öğrenim Ücreti: Eğitim ücreti 400-1000 ABD Dolarıdır. Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitimi ücreti 700-1600 ABD Dolarıdır. Yurt İmkanı: Üniversitede yurt imkanı vardır.

Biskek Sosyal Bilimler Üniversitesi

Biskek Sosyal Bilimler Üniversitesi

 • Çin, Güney Kore, Türkiye, Japonya, ve diğer ülkelerden gelen 29 yabancı öğretim görevlilerinin bulunduğu üniversite yaklaşık 1 milyon kişinin yaşadığı Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'tedir.

Kırgız Devlet Üniversitesi

Kırgız Devlet Üniversitesi

 

 • Gazetecilik, Halkla İlişkiler,  Tv, Radyo ve Sinema,  İşletme,  Pazarlama, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik ve Mikro elektronik, Rus Dili Edebiyatı, İngilizce Fransızca Almanca İktisat, Uluslararası İlişkiler Ekonomi

 

Kırgız Teknik Üniversitesi

Kırgız Teknik Üniversitesi

 

 • 1954 yılında Bişkek'te kurulan üniversitede mühendislik ve teknik bölümleriyle ön plana çıkmaktadır. Beş ana binada 7 fakültesi olan üniversitenin 100 tane laboratuarlı sınıfın yanı sıra içerisnde yaklaşık 800000 kaynak barındıran büyük bir kütüphanesi bulunmaktadır.

Kırgız Tıp Akademisi

Kırgız Tıp Akademisi

 

 • Genel TIP Fakültesi, Çocuk Doktoru, Eczacılık, Dişçilik, Yüksek Hemşirelik Okulu

Kırgızıstan Girişimcilik Üniversitesi

Kırgızıstan Girişimcilik Üniversitesi

 

 • İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiiyat Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi

 

Kırgızıstan Uluslararası Üniversitesi

Kırgızıstan Uluslararası Üniversitesi

 

 • Atatürk-Alatoo Üniversitesi 1996 ylında Kırgızistan'nın Bişkek şehrinde kurulmuştur. Eğitim-öğretim faaliyetleri ise 1997-1998 yıllarında başlamıştır.Üniversitenin bulunduğu alan Bişkek'in Tunguç adı verilen yerleşkesinde bulunmaktadır ve üniversite geniş bir alana kurulmuştur.

Manas Üniversitesi

Manas Üniversitesi

 

 • Öğrenci Konseyi, üniversitemiz öğrencilerini üniversite içinde ve dışında temsil eden tek yetkili organizasyondur. Konsey, öğrenciler ile üniversite yönetimi arasındaki bağı kurarak, öğrencilerin demokratik bir şekilde üniversite yönetimine katılmasını sağlar.

 


Kırgız Turizm Akademisi

Kırgız Turizm Akademisi

 

 • Turizm İşletmeciliği, Servis ve Hizmet

 


Muk Üniversitesi

Muk Üniversitesi

 

 • Ekonomi, İşletme , Bilgisayar Mühendisliği , Uluslararası ilişkiler, Tercümanlık (İngilizce, Fransızca, Almanca),  Uluslararası Ticaret (İngilizce Eğitim), Turizm ve Otel işletmeciliği

 


Os Devlet Üniversitesi

Os Devlet Üniversitesi

 

 • İlahiyat Fakültesi, Kırgızistan'ın en büyük üniversitesi olan Oş Devlet Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi arasında 1993 yılında imzalanan "Akademik ve Kültürel İşbirliği Protokolü" çerçevesinde kurulmuş olup eğitim-öğretim faaliyetlerini de aynı protokole bağlı olarak programlayıp yürütmektedir.


Kırgız Tıp Üniversitesi

Kırgız Tıp Üniversitesi

 

 • Genel TIP Fakültesi, Çocuk Doktoru, Eczacılık, Dişçilik, Yüksek Hemşirelik Okulu