Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

TEV BURSU

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 2010-2011 öğretim yılında 65 başarılı genci yüksek lisans ve üst ihtisas eğitimi için yurtdışına gönderiyor. 1 milyon dolarlık bir bütçeyle dünyanın kapılarını aralayacak gençler, Amerika'da Harvard, Stanford, Colombia, MIT ve Yale; İngiltere'de Oxford, The London School of Economics and Political Science gibi dünyanın tanınmış üniversitelerinde eğitim görecekler. TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Vakfın bugüne kadar bin 246 başarılı gence yurt dışında yüksek lisans bursu sağladığını söyledi.
 

Kaunas Tıp Üniversitesi

Kaunas Tıp Üniversitesi

 

  • Kuruluş Tarihi: 1922 yılıdır. Ders Yılı: 1.sınıf öğrenciler için 1 Ekim diğer sınıflar içinse 1 Eylül' de başlamaktadır. 1 sömestr 4 aydan oluşur ve 1 ders yılı 2 sömestrden ibarettir. Yurt: Okulların kendi yurtlarında 1 - 2 kişilik odalar, çalışma odaları, mutfaklı odalar bulunmaktadır. Tek kişilik odalar sınırlıdır. Odayı 2 kişi paylaştığında yurt fiyatı ikiye bölünür. Eğitim Dili: İngilizcedir.

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi

  • ÜNİVERSİTE başkent Vilnius şehrindedir. Hazırlık Sertifikasını kazanan öğrenci direkt 1.sınıfa kabul edilir ve kayıt, vize ücretinden muaf olunur. Kayıt şubat ile haziran arasıdır.