Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Sofya Tıp Üniversitesi

 

Sofya Tıp Üniversitesi devlet üniversitesi olarak Bulgaristanın EnBüyük Tıp Üniversitesidir. Yök tarafından tanınıp denklik verilmesi ile türkiyeden bulgaristan tıp üniversitelerine oranla Sofya tıp üniversitesini yoğunlukta tercih ediliyor. Daha ayrıntılı bilgiler www.sofyatipuniversitesi.com websitesinden bakabilirsiniz.
EuroStar Akademi ye Başvuru ile sofya tıp üniversitesinin bir öğrencisi olursunuz.

 

Okul

Tıp Üniversitesi - Sofya tıp alanında en eski üniversitesidir. 

Bulgaristan'da en prestijli üniversitesidir. Üniversite bilimsel ve tıbbi kuruluş ve sürekli tıp eğitimi ve sağlık politikasıdır. Tıp Üniversitesi eğitim, araştırma ve tedavi merkezleri Bulgar ve Avrupa tıp alanındaki en prestijli üniversitesidir. Üniversitenin sağlık ve tıp eğitiminde stratejik görevlerin gerçekleştirilmesi için büyük bir katkısı vardır. , "Endokrinoloji", "Annelik -" Aleksandrovska "," Aziz Anna "," Saint Catherine "," St Ivan Rilski "," Kraliçe Joanna "," Gorna Banya Ortopedi "dahil olmak üzere faaliyet gösteren üniversite hastanesi, Tıp Üniversitesi bünyesinde "" Çocuk "," Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Hastanesi, "" St Naum "," Sophia ". Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Halk Sağlığı Fakültesi, Eczacılık ve Dil Öğrenme ve Öğrenci Spor Anabilim Dalı: Üniversite şu fakülte bulunmaktadır. Sofya - Üniversite şube Vratsa ve Medical College çalışır.

Program

Spor
Spor-teknik becerilerini geliştirmek isteyen Tıp Üniversitesi tüm öğrencilerine spor eğitimi ve Dil Öğrenme ve Öğrenci Spor Bölümü için yarışmaya katılabilir. Tatillerinde su ve kış sporları kursları düzenlenmektedir. Öğrenciler sınıfları yapmak: gymnasium İskender'in Hastanesi yakınında, spor salonu binası içinde spor salonu, merkezi, cilt kliniğinde masa tenisi ve fitness, yüzme havuzu "Akademik" tenis kompleksi "Akademisyen" ve "Akademik" ve " Hristo Botev "

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bulunan Sofya Tıp Üniversitesi 1917 yılında kurulmuş Bir Devlet Üniversitesidir. 1950 yılında Diş hekimliği Fakültesi, 1951 Eczacılık Fakültesi kurulmuş olup, Bulgaristan’ın en eski ve en büyük, kalitesi yüksek devlet üniversitesi olarak öğrenim müessesesidir.
Sofya Tıp Üniversitesi Dünya stantdartlarında ve Avrupa Birliği Programları uygulanmaktadır. Tüm dünyada kabul görmektedir. Ayrıca uluslararası klavuzda yer aldığından Yök’ten denkliğiniz kabul görür. Lise mezunu her öğrenci sınav şartsız kontenjan dahilinde eğitime başlayabilir.

Sofya Tıp Üniversitesinde 4 Fakülte, 3 kolej, 1 departman ve 15 hastane bulunmaktadır. Eğitim ve araştırma hastanesi olarak Diş hekimliği, Eczacılık, Kamu sağlığı,Fizyoloji alanlarında liderlik rolünü balkanların en büyük hastanelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kolejlerde diş teknisyenleri, laboratuvar,hemşirelik bulgarca eğitim veriliyor. Türkiyede ve ya diğer ülkelerde aldığınız stajları ve dersleri saydırma olanakları veriliyor.  Çok sayıda bilim adamı ve öğretim görevlisi (profesör, docent) 1970 görev alıyor. 1. sınıftan uygulamalı derslere ve stajlara alınıp aktif çalışmalar sergileniyor
Kamu prestij

 • Uluslararası tanınma Tıp Üniversitesi - Sofya yüksek tıp eğitiminin en eski kurumdur.Bu, dünya standartları ve Bulgar tıp fakültesi uygun eğitm ve sağlık politikası yürüten bir ulusal eğitim, bilim ve tıp kurumudur.

Öğrencilerin en yüksek oranda ülkede gerçekleştirilir 
Hazırlık Programı:
Bir yıl süreli Bulgarca veya İngilizce hazırlık eğitimi verilir. İngilizce ya da Bulgarca yeterlilik sınavlarını geçen veya İngilizce Dil eğitimi aldıklarına dair belgesi olan öğrenciler bu programlara kayıt yaptırmadan lisans eğitimlerine başlayabilirler.

Yurt İmkanıÖğrenci Yurtlarında Konaklama Ücreti Aylık 70–100 Euro civarındadır, bu ücrete ısınma ve elektrik Ücreti dâhildir. Telefon ve internet imkanlarına Sahip 2 ve 3 kişilik odalar bulunmaktadır. Tıp Üniversitesi - Sofya yurtlar var - aile öğrenci sunmak ve bloklardan birinin otel olarak çalışıyor üçü dokuz blokları. Çeşitli öğrenci yemekhanesi bulunmaktadır.

 • Tıp Fakültesi (İngilizce)
 • Diş Hekimliği Fakültesi  (İngilizce)
 • Eczacılık Fakültesi (İngilizce)
 • Fizik Tedavi Rehabilitasyon
 • Halk Sağlığı Fakültesi
 • Sofya Tıp Koleji
 • Hemşirelik
 • Ebelik
 • Diş Teknisyenliği
 • Laborantlık
 • Yardımcı Eczacılık
 • Masyorluk
 • Sağlık Uzmanlığı
 • Röntgen Teknisyenliği
 • Kamu Sağlığı ve Sağlık Bakımı Yönetimi
 • Sağlık Bakımı

 

Adres:Dimitar Nestorov Blvd 15 ZEMİN 12
WebSite:www.mu-sofia.bg

Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

 • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.