Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Ryazan Devlet Tıp Üniversitesi

Tıp dalında ilk Nobel ödülünü alan kişi İ.P.Pavlov’un adı  doğup büyüdüğü ve çalışmalarına başladığı Ryazan şehrindeki Tıp Devlet Üniversitesine verilmiştir. Ryazan şehri Moskova’dan 150 km. uzaklıkta bulunuyor, nüfusu yaklaşık bir milyon kişidir.
Ryazan Tıp Devlet Üniversitesi, Üçüncü Moskova Tıp Devlet Enstitüsü olarak 1950 yılında kurulmuştur. Şu anda Rusya’nın en popüler Tıp okullarından biridir. Üniversite Dünya Sağlık Örgütünün üyesidir ve Arizona eyaletinin Tıp Üniversitesi (ABD), Amerikan Eczacılık Holdingi ve başka bilimsel tıp merkezleri ile işbirliği içindedir.  “Kristal Şövalye” (Malta), “Uluslar arası İtibar Altın Sertifikası” (ABD), “Altın Aslan” (Güney Afrika Cumhuriyeti) “Gavana Libre” (21 yy. Avrupa Birliği Kurumu) ödülleri ve aldığı diğer ödüller üniversitenin uluslar arası saygınlığını göstermektedir. 2004 yılında itibarlı “Avrupa Kalitesi” sertifikasını almıştır.

Ryazan Tıp Devlet Üniversitesi mezunları, okul bitiminde diplomalarına ek olarak uluslar arası standarda uygunluk belgesi alırlar. Ryazan Devlet Üniversitesi eğitim süresinde Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu (WFME) tarafından önerilen program uygulanıyor.
Üniversitedeki uzman hazırlama programları sürekli geliştiriliyor. Tıp alanında en yeni keşifleri öğrencilerle tanıtmak için her yıl yeni kurslar açılıyor.


Üniversitenin ana girişinde rengarenk devlet bayrakları 50’yi aşkın devletten gelen öğrencileri selamlıyor. Ryazan Tıp Devlet Üniversitesi üç dilde ( Rusça, İngilizce ve Fransızca) tıp eğitimi (pratisyen hekim, diş hekimi, eczacılık) veren ülkenin tek yüksek tahsil kurumudur. Kampuste  rektörlük ve geniş derslikleri olan 20 eğitim-laboratuvar binası vardır. Öğrencilerin uygulamalı ders ve araştırma yaptıkları eğitim laboratuvarları en modern teknoloji ile donatılmıştır. Kampusun merkezinde İngilizce, Fransızca ve Rusça kaynak barındıran dört katlı kütüphane vardır. Kütüphanede bireysel çalışma için bilgisayar odaları ve İnternet merkezi vardır. Ryazan Tıp Devlet Üniversitesi‘nde  öğrencilere modern donanım,çağdaş tıp teknolojileri eşliğinde derin teorik bilgiler verilerek eğitimin ilk yıllarından itibaren profesyonel alışkanlıkların gelişmesine önem verilmektedir.
Ryazan Tıp Devlet Üniversitesi öğrencileri Ryzan’ın 25 büyük hastane ve polikliniklerinde staj yaparak eğitim döneminde hastanede çalışma şartlarını ve inceliklerini öğreniyorlar.
Tüm Rusya üniversiteleri nden mezunlar, uzmanlık alanı ile kazandığı derecesini gösteren devlet diplomasına sahip olur.Üniversite buna ek olarak, Bolonya Konvansyonu’nu imzalayan 45 Avrupa ülkesinde geçerli olan Avrupa Ek diploması da verir.Rusça hazırlık
Rusça Tıp (Pratisyen Hekimlik)
İngilizce  Tıp (Pratisyen Hekimlik)
Fransızca  Tıp (Pratisyen Hekimlik)
Rusça Eczacılık
İngilizce  Eczacılık
Fransızca  Eczacılık
Rusça Diş Hekimliği
İngilizce  Diş Hekimliği
Fransızca  Diş Hekimliği
Rusça ,İngilizce ve Fransızca Uzmanlık

 
Moskova Devlet Üniversitesi

Moskova Devlet Üniversitesi

 

  • Saratov Devlet Tip Üniversitesi Rusya'nin en eski üniversitelerinden biridir.1909 yilinda kurulmuştur.10 yildir 19 u aşkin ülken ögrenciye egitim vermektedir.Imparator Nikolay üniversitesi 1923 yilinin ekim ayindan itibaren N.G. Çerneşevskiy adini taşiyan Saratov Devlet Üniversitesi olarak degiştirmiştir.


Nizhny Novgorod Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Devlet Üniversites

Nizhny Novgorod Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Devlet Üniversitesi

  • Nijniy Novgorod Mimarlik ve Inşaat Mühendisligi Devlet Üniversitesi 1930 yilinda kurulmuştur.Rusya’nin en iyi 100 üniversitesi arasinda yapilan  Avrupa Kalitesi Yarişmasini 2004 ve 2005 yillarinda Nizhny Novgorod Mimarlik ve Inşaat Mühendisligi Devlet Üniversitesi kazanmiştir.


Novgorod Devlet Üniversitesi

Novgorod Devlet Üniversitesi

 

  • Velikiy Novgorod tarihi cazibesini muhafaza eden Rusya’nin en eski şehirlerinden bir tanesidir. 11 yüzyildan bu yana Velikiy Novgorod kitap kültürünün ve egitimin merkezidir. Kitap ve bilim  sevgisini aşilayan eski Rus edebiyatinin ilk eserleri bu şehirde basilmiştir. Velikiy Novgorod, St. Petersburg’dan 150 km. uzakliktadir, nüfusu 350 000 dir.

 

Rusya Devlet Tıp Universitesi

Rusya Devlet Tıp Universitesi

 

  • Rusya Devlet Tip Üniversitesi   ( Moskova Devlet Tip Üniversitesi) Rusya’nin en eski tip üniversitelerinden biridir.Moskova Tip Üniversitesi dünyanin ve Rusya’nin önde gelen çok   iyi tip egitimi veren prestijli ve saygin üniversitelerinden biridir.


Ryazan Devlet Tıp Üniversitesi

Ryazan Devlet Tıp Üniversitesi

 

  • Tip dalinda ilk Nobel ödülünü alan kişi I.P.Pavlov'un adi dogup büyüdügü ve çalişmalarina başladigi Ryazan şehrindeki Tip Devlet Üniversitesine verilmiştir. Ryazan şehri Moskova'dan 150 km. uzaklikta bulunuyor, nüfusu yaklaşik bir milyon kişidir. Ryazan Tip Devlet Üniversitesi, Üçüncü Moskova Tip Devlet Enstitüsü olarak 1950 yilinda kurulmuştur.


Saratov Devlet Tıp Üniversitesi

Saratov Devlet Tıp Üniversitesi

 

  • Tip dalinda ilk Nobel ödülünü alan kişi I.P.Pavlov'un adi dogup büyüdügü ve çalişmalarina başladigi Ryazan şehrindeki Tip Devlet Üniversitesine verilmiştir. Ryazan şehri Moskova'dan 150 km. uzaklikta bulunuyor, nüfusu yaklaşik bir milyon kişidir. Ryazan Tip Devlet Üniversitesi, Üçüncü Moskova Tip Devlet Enstitüsü olarak 1950 yilinda kurulmuştur.


St. Petersburg Devlet Üniversitesi

St. Petersburg Devlet Üniversitesi

 

  • Ekonomi Bilimleri Saint-Petersburg Devlet Üniversitesinde 1819'dan beri egitim vermektedir. 19. Ve 20. Yy.larda Ekonomi Bilimleri Prof. M.A. Balugyancki, the first Rector of SPbSU, professors M. Tugan-Baranovski, U. Yanson, A. Kaufman, N. Kondrat'ev, S. Solntsev, Y. Rozenfeld. Isimli bilim adamlari tarafindan teşvik edilmiştir.


St. Petersburg Sivil Havacılık Devlet Üniversitesi

St. Petersburg Sivil Havacılık Devlet Üniversitesi

 

  • 1909 yilinda kurulan St. Petersburg Sivil Havacilik Devlet Üniversitesi, pilotlarin ilk uçuşlarindan itibaren havaciligin her alani için gereken elemanlari: pilot, seyrüseferci, hava teknisyenleri, hava alani ve hava nakliye mühendisleri, havadan ticaretin ve hava kurumlarinin finansal yöneticileri; havada emniyet uzmanlari v.s. egitiyor.

 

Taganrog Devlet Teknoloji Üniversitesi

Taganrog Devlet Teknoloji Üniversitesi

 

  • Taganrog Rusya'nin güneyinde Azak Denizi kenarinda ticari bir liman şehiridir. Moskova'ya uzakligi 1200 km civarindadir.500.000 e yakin nüfusu vardir.Tambov Teknik Devlet Üniversitesi

Tambov Teknik Devlet Üniversitesi

 

  • Tambov, Rusya'nin Avrupa kisminin merkez bölgesinde yer alip Moskova'dan 450 km uzakliktadir; nüfusu 350 bin civarindadir, nüfusun % 10'nu üniversite ögrencileri oluşturmaktadir. Tambov Teknik Devlet Üniversitesi Tambov'da bulunan onlarca devlet üniversiteleri ve başka Rus üniversitelerin şubeleri arasinda liderdir.