Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

                       1923 yılına kadar dayanan geçmişi ile Azerbaycan’ın en eski eğitim kurumlarından biri olan Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin köklü tarihi, Bakü Tiyatro Okulu’nun 1923’te açılmasıyla başlamaktadır. Bakü Tiyatro Okulu; Tiyatro ve Sahne Sanatları, Prodüktörlük ve Aktörlük eğitimiyle kısa zamanda yoğun talep görmüş ve yıllar içerisinde yüksek okul, enstitü ve son olarak da üniversite haline gelmiştir. Dekoratif Uygulamalı Sanatlar ve Kültür bölümlerinin eklendiği 1945 yılında yüksek okul statüsü kazanan okul, 1968 yılında da Devlet Sanat Enstitüsü olmuştur. Enstitü olduktan sonra okulun eğitimi yeniden geliştirilmiş ve yeni bölümler açılmıştır; Müzecilik, Sinema, Sinema Yönetmenliği, TV Dramaları, Yazarlık, İç Mekan Tasarımı, Reklam Tasarımı, Tiyatro Tasarımı ve Sanat Tarihi. Resim, Vokal, Sanat Eleştirmenliği, Sanatçı Tasarımı bölümlerinin de 1991 yılında eklenmesinin ardından Moda Tasarımı ve Moda Çizim Bölümü gibi moda üzerine de eğitim vermeye başlayan enstitü, devlet kararı ile Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi yapılmıştır. .

            Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Avrupa standartlarında eğitimi ile dünyanın birçok farklı ülkesinden öğrencilerin tercih ettiği Yönetmenlik ve TV Yapımcılığı bölümleriyle de eğitim kalitesini ortaya koymaktadır. Uluslararası çevrelerce tanınan ve saygı duyulan başarılı sanatçılardan oluşan akademisyen kadrosu ile Medya Tasarımı ve Tiyatro Yönetmenliği alanlarında da üst düzey eğitim programları vaat eden üniversite, televizyon ve sinemanın birçok alanı için uzmanlar yetiştirmektedir. 7 lisans, 1 hazırlık ve 1 yüksek lisans fakültelerinin bulunduğu üniversitenin toplam bölüm sayısı 34’tür.

            Yönetmenlik Sanatı bölümünün eğitim kalitesiyle ilgi odağı haline gelen ve televizyon sektörünün lokomotif alanı olan Reklam Tasarımı bölümünün yaratıcı eğitim modeliyle de Avrupa’dan dahi talep gören Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, geleceğin sinema ve televizyon uzmanlarını yetiştirmektedir. Kozmetik eğitimi ve halı tasarımı eğitinin dışında tüm Azerbaycan’da mimarlık eğitiminin de ilk tercihi olan üniversite, Avrupa seviyesinde eğitimini oldukça geniş sosyal ve kültürel imkanlarıyla da desteklemektedir. Sanat, sosyal, teknoloji, kültür, teknik anlamında tüm öğrencilerine geniş imkanlar sunmak için çalışmalarını sürdüren üniversitede; kablosuz internet alanları, kütüphane ve etüt merkezleri, bilgisayar merkezleri ve laboratuarlar, açık ve kapalı yüzme havuzları, bireysel çalışma alanları, çeşitli açık ve kapalı spor kompleksleri, televizyon ve radyo kanalı, matbaa ve baskı merkezi, sinema salonları, sinema ve televizyon setleri gibi imkanlar mevcuttur. Yabancı dil laboratuarları, lojman, sağlık merkezi, kantin, banka, öğrenci kulüpleri, market ve otel gibi imkanların da bulunduğu üniversite, eğitim kalitesiyle olduğu kadar sosyokültürel açıdan da Avrupa standartlarındadır. Kültürel, sosyal ve sanatsal açıdan tüm bu geniş imkanlarını daha da geliştirmek için çalışmalarına aralıksız devam ederek kampüsünü küçük bir şehre dönüştüren Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, öğrencilerinin tamamına akademik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri de sağlamaktadır.

            Oldukça üst seviyeli sanat eğitim programları ve kampüs içi sosyal imkanlarıyla hizmet veren Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde eğitimi almak için başvurularınızda kontenjan problemleri yaşamamak için, tek yetkili yurtdışı eğitim ofisi kimliği ile Eurostar’ın profesyonel ve güvenilir hizmetlerini seçin. Kayıttan kabule, yerleşimden  karşılama ve danışmanlığa kadar ihtiyacınız olan birçok alanda profesyonel ekibi ile en kaliteli çözümleri sunmayı ilke edinen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, yükseköğretim hayatınızın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin uzmanları tarafından koordine edilen hizmetlerden en uygun fiyatlar ile yararlanmak için bizimle irtibata geçmekte acele edin.

            Vokal, kozmetik eğitimi, medya tasarımı, aktörlük, yönetmenlik sanatı, sanat tarihi, sanat eleştirmenliği, müzecilik, resim, heykeltıraşlık, mimarlık, moda tasarımı, moda çizim bölümü ile uluslararası seviyede eğitim veren Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, yurtdışı eğitimin en güvenilir ve kaliteli adresi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile size bir telefon kadar yakın.

 

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Fakülteleri ve Bölümleri

Bölümler:

 • Kültür
 • Müzecilik
 • Uygulamalı Kültür 
 • Ekonomi ve Danışma

Kültür Fakültesi: Kültür ve Eğitim Fakültesi olarak 1959’da kurulan bu fakülte; İşletme, Turizm ve Otelcilik, Kültüroloji ve Uluslararası İlişkiler dallarında uzmanlık eğitimi vermektedir.

Aktör Sanatı Fakültesi: Tiyatro Okulu olarak tanınan ve kuruluşu 1923’e kadar dayanan fakülte, 1945 yılında okulun enstitü statüsüne yükseltilmesinin en büyük nedenlerinden biri olmuştur. Yüksek seviyeli eğitimi sunan fakülte olarak Tiyatro ve Sinema Sanatı Fakültesi, daha sonra da Aktör Sanatı Fakültesi olmuştur.

Fakültede 6 bölümde dersler yapılmaktadır.

Bölümler:

 • Sahne Danışmanlığı
 • Aktör ve Yönetmenlik Sanatı
 • Vokal 
 • Müzikal Sanatı
 • Koreografi ve Plastik Sanatlar
 • Pop Sanatı

Bölüm bünyesinde; Drama ve Sinema Oyunculuğu, Pop ve Koreografi Sanatçılığı, Müzikal gibi alanlarda eğitim verilmektedir. Üniversite bünyesinde ayrıca Beden Eğitimi ile ilgili eğitim programları da vardır.

Yönetmen Sanatı Fakültesi: Edebi Yaratıcılık Fakültesi olarak da bilinen fakülte 2001 yılında kurulmuştur.

Fakültede 4 bölümde ders yapılmaktadır.

Bölümler:

 • Tiyatro Yönetmenliği
 • Kitlesel Etkinlikler ve Seyir Yönetmenliği 
 • TV Yapımcılığı 
 • Yönetmenlik

Öğrenciler; Sinema Yönetmeni, Tiyatro Kurumları Müdürlüğü,  TV Program Yönetmeni, Pop Yönetmeni, Müzikal Yönetmeni, Drama ve Seyir Yönetmeni, Sanat Operatörü, Kitlesel Etkinlikler gibi oldukça geniş alanlarda eğitim görmektedir.

Sanatçılık Fakültesi: 1991 senesinde Tiyatro Fakültesi’nin bir kolu olarak eğitim vermeye başlayan bu fakülte, zamanla gelişmiş ve Sanatçılık Fakültesi haline gelmiştir.

Fakültenin 6 bölümü vardır.

Bölümler:

 • Tiyatroculuk 
 • Sinema ve Televizyon Dramaları 
 • Azerbaycan Dili ve Edebiyatı
 • Yabancı Diller
 • Sosyal Siyasal Bilimler
 • Amatör ve Halk Sanatları

Öğrenciler; Sinema ve Televizyon Gazeteciliği, Televizyon Dramaları ve Yayıncılığı, Biblioloji, Tiyatro ve Film Çalışmaları gibi alanlarda eğitim almaktadır.

Yabancı Diller Fakültesi: Lisan programlarına kayıt yaptıracak yabancı öğrencilerin Dil Kursları aracılığı ile eğitim aldığı fakültedir.

Müzik Sanatı Fakültesi “Konservatuar”: 2001 yılından bu güne oldukça yoğun ve üst düzeyli eğitim programları uygulanmaktadır.

Fakültenin 6 bölümü vardır.

Bölümler:

 • Müzik Çalışmaları  
 • Müzik Disiplinleri ve Şef Çalışmaları 
 • Enstrümantal Performans 
 • Popüler Müzik ve Çeşitli Performanslar 
 • Muğam (Makam) Sanatı 
 • Aşık Sanatı

Öğrenciler; Popüler Müzik ve Çeşitli Performanslar, Müzisyenlik, Enstrümantal Performans, Muğam Sanatı, Orkestra Yönetimi, Bestecilik, Solo Performans ve Şarkıcılık, İletimcilik gibi alanlarda uzmanlık eğitimi almaktadır.

Güzel Sanatlar Fakültesi: Resim, Grafik ve Heykeltıraşlık eğitimini Azerbaycan’da vermeye başlayan ilk ve “tek” fakülte olarak, 1990 yılından beri Güzel Sanatlar Fakültesi ismiyle eğitim vermektedir.

Fakültede 3 bölüm ile eğitim yapılmaktadır.

Bölümler:

 • Resim ve Moda Çizim bölümü
 • Sanat Eleştirmenliği bölümü 
 • Uygulamalı Dekorasyon Sanatı bölümü

Öğrenciler; Çizim, Kozmetik Eğitimi, Reklam Tasarımı, Resim, Mimarlık, Tiyatro Tasarımı, Sanat Tarihi, Medya Tasarımı, Moda Tasarımı, Sanatçı Tasarımı, Halı Tasarımı gibi alanlarda eğitim almaktadır.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

 

 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında yıllık eğitim ücreti İşletme, Bilgisayar Uygulamalı Ekonomi ve Pazarlama 800 ABD, Uluslararası Ticaret 900 ABD ve İstatistik programı 700 ABD Doları, Türk dünyası İşletme  Fakültesinde, İşletme ve Uluslararası İlişkiler Programları yıllık 4000 ABD Dolarıdır. Eğitim dili Azerice ve Rusçadır.  Türk Dünyası İşletme, Fakültesi Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi bünyesinde, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı'na bağlı bir eğitim kurumudur. Eğitim dili Türkiye Türkçesidir.

Azerbaycan Devlet Neft Akademisi

Azerbaycan Devlet Neft Akademisi


 • Öğrenim Ücreti: Azerbaycan Devlet Neft Akademisinde eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında öğrenim ücreti Kimya Teknolojisi ve Ekoloji programında 1600 ABD Doları, Uygulamalı Matematik programında ise öğrenim ücreti 2100 ABD Dolarıdır. Öğretim dili Azerice ve Rusçadır. Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi üniversite bünyesinde verilmektedir. Hazırlık ücreti 1100 ABD Dolarıdır.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

 

 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 800 ABD Dolarıdır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ücreti yıllık 500 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitiminde Azericenin yanı sıra ilgili programlara ait Azerice terimlerin eğitimi yer alır.

 


Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi


 • Öğrenim Ücreti: Eğitim ücreti 900-1200 ABD Dolarıdır.
  Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitimi ücreti 550 ABD Dolarıdır.
  Yurt imkânı: Üniversitede yurt imkânı bulunmamaktadır.

Bakü Devlet Üniversitesi

Bakü Devlet Üniversitesi

 • Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan bir devlet üniversitesidir. 1919'da kurulan üniversitenin, en ünlü mezunları Azerbaycan'ın eski cumhurbaşkanları Ebulfez Elçibey ve Haydar Aliyev'dir.

 


Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

 

 • Hazırlık Programı: Öğretim dili Azericedir. Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık sınıfı eğitim ücreti 600 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 1.500 ABD Dolarıdır. Eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Öğretim dili Azericedir. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitim verilmektedir. Hazırlık sınıfı eğitim ücreti 700 ABD Dolarıdır. Yurt İmkani: Üniversitede yurt imkânı yoktur.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi


 • Öğretim dili Mimarlık bölümü için Azerice, Rusça ve İngilizce, İnşaat Mühendisliği bölümü için Azerice ve Rusçadır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde bir yıl hazırlık eğitimi verilmektedir ve ücreti yıllık 700 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Yurt imkânı bulunmaktadır. Aylık ücreti 25 ABD Dolarıdır.
Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

 • Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitim ücreti yıllık 600 ABD Dolarıdır.
  Yurt İmkânı: Yurt imkânı bulunmaktadır. Aylık ücreti 15 ABD dolarıdır.

 


Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi


 • Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitim ücreti yıllık 1.500 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı kısıtlıdır.


Bakü Slavyan Üniversitesi

Bakü Slavyan Üniversitesi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında yıllık eğitim ücreti 1000 ABD Dolarıdır. Eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Öğretim dili Azerice ve Rusçadır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık sınıfı vardır ve ücreti yıllık 750 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.


Gence Devlet Üniversitesi

Gence Devlet Üniversitesi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 1000 ABD Dolarıdır. Öğrenim Ücreti her sömestr başında alınır. Hazırlık eğitimi verilmemektedir. Öğrenim dili Azericedir. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.


Nahcivan Devlet Üniversitesi

Nahcivan Devlet Üniversitesi


 • Fakülteler: Tarih ve Filoloji, Sosyal Yönetim ve Hukuk, Ekonomi, Güzel sanatlar, Doğal tarih

  1. Tıp, Fizik ve Matematik, Mimarlık ve Mühendislik, Pedagoji, Yabancı Diller

Sumgayıt Devlet Üniversitesi

Sumgayıt Devlet Üniversitesi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup 2010-2011 eğitim öğretim yılında eğitim ücreti kimya 1050 ABD Doları Matematik ve Fizik 1000 ABD Doları. Azerbaycan Dili ve Edebiyatı, Tarih, Biyoloji ve Coğrafya 1200 ABD Dolarıdır. Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır ve ücreti 600 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı vardır. Ücreti aylık 200 ABD Dolarıdır.
Üzeyir Hacıbeyli Adına Bakü Müzik Akademisi

Üzeyir Hacıbeyli Adına Bakü Müzik Akademisi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti yıllık 2000-2500 ABD Doları arasıdır. Hazırlık Programı: Öğretim dili Azericedir. Öğrenciler bir eğitim-öğretim yılı üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi görürler. Hazırlık eğitim ücreti 1500 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.