Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

            10 Kasım 1995 tarihinde kurulan Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi, bir yıl sonra Devlet Yüksek İhtisas Komisyonu onayından geçmiş ve böylece üniversite eğitiminin kalitesini de ispatlamıştır. Çağdaş mimariye sahip eğitim binasında eğitim veren Odlar Yurdu Üniversitesi, teknolojik ekipmanları ve modern çağın gereksinimi olan donanımlarıyla üst düzeyli eğitim programlarına sahip olan ve dünya çapında saygı duyulan bir üniversitedir.

            Eğitim yelpazesinde birçok farklı lisans ve lisansüstü programları bulunan Odlar Yurdu, “sınavsız” yüksek lisans geçişi sistemiyle de farklı bir eğitim modeline sahiptir. 200 profesörün yer aldığı eğitim kadrosuyla bilimsel araştırmaya verdiği önemi gösteren Azerbaycan Odlar Yurdu, 2250 öğrencisine uluslararası standartları karşılayan eğitim seçenekleri sunmaktadır. Yaptığı uluslararası anlaşmalarla ve tek yetkili merkez olma özelliği ile yalnızca taklit edilebilen Eurostar, saygın ve modern yapılı eğitimiyle Avrupa normlarında yükseköğretim programları sunan Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi eğitimi alma ve dünyanın tüm çağdaş ülkelerinde tanınan Odlar Yurdu diploması ile kariyerinize hızlı bir giriş yapma fırsatı sunuyor. Danışmanlık, yerleşim, kayıt kabul ve karşılamaya kadar birçok alanda en kaliteli hizmetleri cazip fiyat seçenekleriyle sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, kaliteli eğitim için cep yakan bütçeler ayırmanıza gerek kalmadan prestijli bir eğitim almanızı sağlayacaktır.

            Azerbaycanda tercumanlık eğitimi almak isteyen öğrencilerin her yıl daha da yoğun bir talep gösterdiği Odlar Yurdu Üniversitesi, Uluslararası Üniversiteler Birliği üyeliğine kabul edilerek yabancı dil eğitiminin üst düzeyde olduğunu da kanıtlamıştır. 2005’te okul içinde eğitim faaliyetlerine başlayan Bakü İngiliz Okulu(British School), Azerbaycanda tercumanlık eğitimi konusunda Odlar Yurdu’nun Avrupa kalitesinde eğitim programlarına sahip olduğunun göstergesidir.

            Son yıllarda Azerbaycan’da mühendislik eğitimiyle de özellikle Avrupa’dan gelen birçok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite, bir Avrupa Komisyonu organizasyonu olan TEMPUS projesi aracılığı ile Üniversite Araştırmaları Hareketlilik Planı bünyesinde mühendislik eğitimini büyük oranda geliştirmiştir. Azerbaycan’da mühendislik dallarında verdiği eğitimle Türkiye’den birçok öğrenciye eğitim veren Azerbaycan Odlar Yurdu, Kafkasya’daki eğitimin daha da geliştirilmesini sağlamak adına, Polonya Teknoloji ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi, Yunanistan Atina Ulusal Teknik Üniversitesi, Fransız Nice Sophia Antipolis Üniversitesi, Alman Siegen Üniversitesi İtalyan Cenova Üniversitesi ile kapsamlı işbirliği çalışmaları içine de girmiştir.

            Odlar Yurdu üniversitesi mühendislik ve hukuk alanındaki prestijli eğitimiyle olduğu kadar yabancı ülkelerle yaptığı eğitim anlaşmaları sayesinde Azerbaycanda hukuk eğitimi denince akla gelen ilk isim olmadı da başarmıştır. 2010’da Haydar Aliyev Fakültesi’nin açılmasına Süleyman Demirel Üniversite’yle işbirliğine girişen üniversite, ve çalışmalarıyla Azerbaycanda hukuk eğitimi kalitesinin bir adım ileri taşınmasını da sağlamıştır. ABD, İtalya, İngiltere, Yunanistan, İsveç ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelerle eğitim anlaşmalarına imza atan Odlar Yurdu, Bologna Kriterleri’ne uygun eğitim seçenekleri sunmaktadır.

            Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi eğitimiyle olduğu gibi bilimsel araştırmayı desteklemek, sosyokültürel alanda faaliyetlerde bulunmak ve spor dallarında başarılar kazanmak için de tüm öğrencilerine büyük destek sağlamaktadır. Bilim Kulübü, Gençlik Kulübü, Spor Kulübü ve Münazara Topluluğu gibi öğrenci gruplarına tam destek veren üniversite, bilimsel araştırma ve teknik eğitim dalları dışında da öğrencilerinin kendini geliştirmesine destek vermektedir. Uluslararası spor başarıları kazanan futbol takımı ile adından söz ettiren üniversite, diğer birçok spor dalında da çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürmektedir.

Deneyimli ekibinin büyük bir özenle sizlere sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmetleriyle Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Avrupa normlarındaki eğitiminizi sorunsuz bir şekilde tamamlananız için çalışmaktadır. Eurostar’ın avantajlı fiyatlara sahip olan hizmetleri ile prestijli bir okulun dünya çapında kabul gören diplomasına sahip olmak için biran önce bizimle irtibata geçin.

FAKÜLTELER ve BÖLÜMLER

Çeviri ve Eğitim Fakültesi: Bu fakültenin 3 bölümü vardır;

 • Yabancı Dil ve Çeviri
 • Eğitim ve İlköğretim Yöntemleri
 • Gazetecilik, Dil ve Edebiyat
 • Bu bölümlerde okuyan öğrenciler 
 • İngilizce Öğretmenliği 
 • Yabancı Dil (İngilizce)  
 • Çeviri
 • Eğitim 
 • Temel Eğitim Yöntemleri

Konularında Lisans Diploması almaya hak kazanırlar.
Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” vardır
Fakültede dersleri 50 Öğretim Görevlisi vermektedir.

Ekonomi ve İşletme Fakültesi: Bu fakültenin sadece 1 bölümü vardır;

 • Ekonomi ve İşletme

Fakültede öğrenciler; 

 • Uluslararası Ekonomik İlişkiler
 • Finans ve Kredi
 • Vergi ve Vergilendirme
 • İşletme Yönetimi
 • İşletme
 • Dünya Ekonomisi
 • Finans

Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diploması alırlar.
Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” bulunuyor.
Fakültede dersleri 20 Öğretim Görevlisi vermektedir.

Uluslararası İlişkiler ve Hukuk Fakültesi: Bu fakültede 1 bölüm vardır;

 • Hukuk

Bu fakülte öğrencileri;

 • Medeni Hukuk,
 • Ceza Hukuku
 • Ceza Süreci

Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diplomalarını almaktadırlar.

Matematik, Bilgi ve Teknoloji Fakültesi: Bu fakültede 2 bölüm bulunmaktadır. 
Bölümler:

 • Çevre ve Biyoloji
 • Matematik ve Teknik Bilgiler
 • Bu bölümlerde okuyan öğrenciler
 • Uygulamalı Matematik
 • Bilgisayar Matematiği
 • Çevre
 • Matematik Eğitimi ve Bilişim
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Çevre Mühendisliği

Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diploması alırlar.
Fakültede 8 Laboratuar ( Fizik, Kimya, Biyoloji, ECM ) ve 3 Bilgisayar Odasında eğitim yapılmaktadır.
Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” bulunuyor.
Fakültede dersleri 18 Öğretim Görevlisi veriliyor.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

 

 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında yıllık eğitim ücreti İşletme, Bilgisayar Uygulamalı Ekonomi ve Pazarlama 800 ABD, Uluslararası Ticaret 900 ABD ve İstatistik programı 700 ABD Doları, Türk dünyası İşletme  Fakültesinde, İşletme ve Uluslararası İlişkiler Programları yıllık 4000 ABD Dolarıdır. Eğitim dili Azerice ve Rusçadır.  Türk Dünyası İşletme, Fakültesi Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi bünyesinde, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı'na bağlı bir eğitim kurumudur. Eğitim dili Türkiye Türkçesidir.

Azerbaycan Devlet Neft Akademisi

Azerbaycan Devlet Neft Akademisi


 • Öğrenim Ücreti: Azerbaycan Devlet Neft Akademisinde eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında öğrenim ücreti Kimya Teknolojisi ve Ekoloji programında 1600 ABD Doları, Uygulamalı Matematik programında ise öğrenim ücreti 2100 ABD Dolarıdır. Öğretim dili Azerice ve Rusçadır. Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi üniversite bünyesinde verilmektedir. Hazırlık ücreti 1100 ABD Dolarıdır.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

 

 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 800 ABD Dolarıdır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ücreti yıllık 500 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitiminde Azericenin yanı sıra ilgili programlara ait Azerice terimlerin eğitimi yer alır.

 


Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi


 • Öğrenim Ücreti: Eğitim ücreti 900-1200 ABD Dolarıdır.
  Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitimi ücreti 550 ABD Dolarıdır.
  Yurt imkânı: Üniversitede yurt imkânı bulunmamaktadır.

Bakü Devlet Üniversitesi

Bakü Devlet Üniversitesi

 • Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan bir devlet üniversitesidir. 1919'da kurulan üniversitenin, en ünlü mezunları Azerbaycan'ın eski cumhurbaşkanları Ebulfez Elçibey ve Haydar Aliyev'dir.

 


Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

 

 • Hazırlık Programı: Öğretim dili Azericedir. Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık sınıfı eğitim ücreti 600 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 1.500 ABD Dolarıdır. Eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Öğretim dili Azericedir. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitim verilmektedir. Hazırlık sınıfı eğitim ücreti 700 ABD Dolarıdır. Yurt İmkani: Üniversitede yurt imkânı yoktur.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi


 • Öğretim dili Mimarlık bölümü için Azerice, Rusça ve İngilizce, İnşaat Mühendisliği bölümü için Azerice ve Rusçadır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde bir yıl hazırlık eğitimi verilmektedir ve ücreti yıllık 700 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Yurt imkânı bulunmaktadır. Aylık ücreti 25 ABD Dolarıdır.
Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

 • Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitim ücreti yıllık 600 ABD Dolarıdır.
  Yurt İmkânı: Yurt imkânı bulunmaktadır. Aylık ücreti 15 ABD dolarıdır.

 


Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi


 • Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitim ücreti yıllık 1.500 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı kısıtlıdır.


Bakü Slavyan Üniversitesi

Bakü Slavyan Üniversitesi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında yıllık eğitim ücreti 1000 ABD Dolarıdır. Eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Öğretim dili Azerice ve Rusçadır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık sınıfı vardır ve ücreti yıllık 750 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.


Gence Devlet Üniversitesi

Gence Devlet Üniversitesi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 1000 ABD Dolarıdır. Öğrenim Ücreti her sömestr başında alınır. Hazırlık eğitimi verilmemektedir. Öğrenim dili Azericedir. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.


Nahcivan Devlet Üniversitesi

Nahcivan Devlet Üniversitesi


 • Fakülteler: Tarih ve Filoloji, Sosyal Yönetim ve Hukuk, Ekonomi, Güzel sanatlar, Doğal tarih

  1. Tıp, Fizik ve Matematik, Mimarlık ve Mühendislik, Pedagoji, Yabancı Diller

Sumgayıt Devlet Üniversitesi

Sumgayıt Devlet Üniversitesi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup 2010-2011 eğitim öğretim yılında eğitim ücreti kimya 1050 ABD Doları Matematik ve Fizik 1000 ABD Doları. Azerbaycan Dili ve Edebiyatı, Tarih, Biyoloji ve Coğrafya 1200 ABD Dolarıdır. Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır ve ücreti 600 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı vardır. Ücreti aylık 200 ABD Dolarıdır.
Üzeyir Hacıbeyli Adına Bakü Müzik Akademisi

Üzeyir Hacıbeyli Adına Bakü Müzik Akademisi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti yıllık 2000-2500 ABD Doları arasıdır. Hazırlık Programı: Öğretim dili Azericedir. Öğrenciler bir eğitim-öğretim yılı üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi görürler. Hazırlık eğitim ücreti 1500 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.