Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Azerbaycan Mimarlık Ve İnşaat Üniversitesi

            Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi 1920’de açılmış ve eğitim süresi boyunca hem farklı enstitülerin bünyesinde hem de Bakü Politeknik Enstitüsü olarak hizmet vermiştir. Üniversite; 1934 yılından itibaren Bakü Politeknik Enstitüsü’nün bölümü olarak ve 1951 yılından sonra da birçok fakültenin birleşmesiyle eğitim hayatını sürdürmüştür. 1975 yılına gelindiğinde Sovyetler Birliği yönetimi tarafından Azerbaycan’ın ilk yükseköğretim kurumu yapılan Bakü Politeknik Enstitüsü, 1992 yılında önce üniversite haline gelmiş ve 2000 yılından sonra bu üniversite de Haydar Aliyev talimatları doğrultusunda günümüzdeki Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi adıyla eğitim vermeye başlamıştır. Uluslararası işbirlikleri sayesinde birçok yabancı üniversite ile yakın ilişkiler geliştiren Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, kaliteli eğitim programları ve çift ana dal seçenekleriyle dünya çapında tanınan bir eğitim kurumu pozisyonuna gelmiştir.

            50 dönümü bulan kampüsünde; 5 eğitim binası, öğrenci yurdu, birçok sosyal tesis, uygulama ve araştırma laboratuarları bulunan Azerbaycan Mimarlık Üniversitesi, , yaklaşık geniş arazisiyle kendi başına tabiri caizse “bir öğrenci kentidir.”Azerbaycan İnşaat Üniversitesi bünyesinde yer alan kütüphane, 450 bin kitaplık arşivi ile “derin bir bilgi deryası” olarak adlandırılmaktadır. Akademik içeriği ile öğrencilerin üst düzeyde araştırma yapmasını sağlayan kütüphane, her geçen gün arşivini daha da genişletmektedir. Dokuz fakülte bünyesinde hizmet veren Azerbaycan İnşaat Üniversitesi bölümleri, Avrupa standartlarında eğitim programları ile Azerbaycan dışından gelen öğrencilere de ev sahipliği yapmaktadır. Okulun geniş eğitim yelpazesi dahilinde Projelendirme Enstitüsü de bulunmaktadır. Azerbaycan İnşaat Üniversitesi; Ulaştırma Fakültesi, İnşaat Teknolojileri Fakültesi, Yapı - İşletme Fakültesi, Mekanik ve Otomasyon Fakültesi,  Hazırlık Fakültesi, Yüksek Lisans Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İnşaat Fakültesi, Baraj İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Enerji Dağıtım Sistemleri Fakültesi ile eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

            Azerbaycan İnşaat Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nde yapılan çalışmalarla bölümün eğitim kalitesi üst düzeye çıkartılmış ve günümüzde yurtdışından birçok öğrencinin bölüme yoğun ilgi göstermesi sağlanmıştır. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitim ile üst düzeyli eğitim programlarına sahip olan Azerbaycan Mimarlık Üniversitesi, sosyal ve sportif imkanlarıyla da gelişmiş bir üniversitedir. Bünyesinde bir kolej ve liseyi de barındıran Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, ortaöğretim alanında da kapsamlı çalışmalar yapmaktadır.

  

            Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi; öğrenci kulüpleri, tüm binalarda okuma salonları, bilimsel araştırma merkezi, internet bağlantılı bilgisayar merkezleri, kafeteryalar ve daha da birçok imkanın bulunduğu kampüsü ile öğrencilere farklı aktiviteler sunmaktadır. Sporu da sonuna kadar destekleyen üniversite, bünyesinde geniş sportif faaliyetlerin düzenlendiği spor alanlarına sahiptir.

            Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi, geniş eğitim ve sosyal imkanlara sahip olan prestijli bir üniversite olan Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi’nde eğitim alarak iş hayatına uzman bireyler olarak başlamanıza yardımcı olacaktır. En kaliteli, güvenilir ve avantajlı hizmetleri sunma misyonu ile çalışan ve tek yetkili eğitim ofisi kimliğine sahip olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi; yerleşim, danışmanlık, karşılama, kayıt, kabul gibi alanlarda en büyük yardımcınız olacaktır. Eurostar Eğitim Merkezi ile dünyanın çapında kabul gören Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi’ne sorun yaşamadan gireceksiniz. Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi’nin deneyimli ekibi, güvenilir hizmetlere uygun bütçeler ile ulaşmanızı sağlamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin hizmetleri ve fiyatlarıyla ilgili bilgi almak için bizimle irtibata geçin.

Rusya: Mimarlık Moskova Enstitüsü, Jeodezi ve Haritacılık Moskova Devlet Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Moskova Devlet Üniversitesi, Mimarlık ve İnşaat  Voronezh Devlet Üniversitesi, Mimarlık ve Mühendislik Kazan Devlet Üniversitesi
Kazakistan: Mimarlık ve İnşaat Kazakistan Lider Akademisi, Mimari liselerarası Uluslar arası Derneği
Özbekistan: Mimarlık ve İnşaat Semerkant Devlet Üniversitesi
Gürcistan: Gürcistan Teknik Üniversitesi, Mimarlık Enstitüsü
Romanya: Bükreş Teknik Üniversitesi
Ukrayna: Kiev Milli İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi
Litvanya: Vilnius Teknik Üniversitesi
Belarus: Belarus Ulusal Teknik Üniversitesi
Amerika: Kansas Üniversitesi, Minnesota Üniversitesi, Ticaret-Sanayi Odası ABD
Türkiye: İstanbul Teknik Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Peri Şirket, Ulusal Cad ve Gıs(Netcat), Azerbaycan-Türkiye iş adamları Birliği
Mısır: Kahire Üniversitesi
İtalya: Floransa Üniversitesi, Romualdo DelBianco Vakfı, La Sapienza Üniversitesi
Fransa: Monpelye Milli Yüksekokulu, Monpelye 1 Üniversitesi
Almanya: Köln Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Knauf Pazarlama MMC
Avusturya: Viyana Teknik Üniversitesi,  Herz Armaturen Gmbh
Güney Kore: Konkuk Üniversitesi, Pusan Milli Üniversitesi

Fakülte ve Bölümler

Mimarlık Fakültesi: Azerice, İngilizce ve Rusça dillerinde eğitim veren fakültede, inşaat mühendisliği ve mimarlık üzerine eğitim programları bulunmaktadır.

21 profesör, 39 asistan, doçentler ve eğitmenlerle birlikte 267 akademisyen, fakültenin 7 bölümünde görev yapmaktadır.

Bölümler;

 • Mimari Tasarım ve Şehircilik 
 • Peyzaj Mimarlığı
 • Mimari Proje ve Anıtların Restorasyonu
 • Tasarım
 • Mimarlık 
 • Güzel Sanatlar

İnşaat Fakültesi: Fakülte, 1920 yılında Bakü Politeknik Enstitüsü bünyesinde eğitim hayatına başlamıştır. 1930-1934 yıllarında fakülte, Mimarlık ve İnşaat Enstitüsü olmuş ve 1934 yılından itibaren de Azerbaycan Sanayi Enstitüsü olarak eğitim vermiştir. 1951-1975 yılları arasında dönemde Azerbaycan Politeknik Enstitüsü bünyesine dahil olan fakülte, 1975 yılından 2000’e kadar Azerbaycan İnşaat Mühendisleri Enstitüsü bölümü olarak hizmetlerini sürdürmüştür. Fakülte, 2000 yılından beri Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi İnşaat Fakültesi olarak eğitim vermektedir.

7 profesör, 38 asistanla birlikte 58 akademisyen, fakültenin 7 bölümünde görev yapmak ve dersler Rusça ve Azerice olarak verilmektedir.

Bölümler;

 • Demir-Beton ve Taş Binalar
 • Binalar, Kanallar ve Yer altı Kurguları
 • Yapı ve İmalat Teknolojileri
 • Metal, Ahşap ve Plastik İnşaat Malzemeleri
 • Tarihi, Sosyal ve Siyasi Konular
 • Deprem ve Sismik Birimler 
 • Şehir Binaları

Kaynakları Mühendisliği ve Enerji Nakil Sistemleri Fakültesi:  Fakülte, 1950 yılında Azerbaycan Politeknik Enstitüsü Hidromeliorasiya Fakültesi olarak kurulmuştur. Daha sonra Azerbaycan Tarım Enstitüsü bünyesine dahil olan ve 1975 yılında Azerbaycan İnşaat Mühendisleri Enstitüsü bünyesinde Su ve Çevre Sağlığı Teknoloji adını alarak eğitim hayatını sürdüren fakülte, yeniden yapılandırılarak 2 bölümle eğitim vermeye başlamıştır.

10 profesör ile 52 yardımcı doçentle birlikte 76 akademisyen, fakültenin 6 bölümünde görev yapmaktadır.

Bölümler;

 • Su Teknolojileri ve Çevre Mühendisliği
 • Arazi Islahı Teknikleri ve Hidroloji 
 • Gaz Tedarik ve İklimlendirme Sistemleri
 • Isı Teknikleri ve Donanımları 
 • Su ve Kanal Sistemlerinin Geliştirilmesi
 • İleri Matematik

Ulaştırma Fakültesi: Fakülte, Yol İnşaat Fakültesi olarak 1975 yılında kurulmuştur. Taşınmaz malların kayıt altına alınması, köprü ve tünel inşaatı, karayollarının yapımı, şehircilik gibi alanlarla ilgili eğitim veren fakülte, Azerbaycan’daki ve yurtdışındaki birçok üniversite ile işbirliği halindedir.

5 profesör, 41 yardımcı doçentle birlikte 65 akademisyen, fakültenin 6 bölümünde görev yapmaktadır.

Bölümler;
 

 • Yol İnşaatı ve Ulaştırma 
 • Jeodezi Mühendisliği
 • Fizik
 • Materyal Mukavemeti

İnşaat Teknolojileri Fakültesi: İnşaat konstrüksiyonları, duvar ve yalıtım malzemeleri üretim, İnşaat malzemeleri, cam ve seramik malzemeleri üretiminde görev yapacak personel yetiştirilmesi için 1976’da açılan fakülte; işçi sağlığı, inşaat yapımı esnasında güvenlik önlemleri ve inşaat malzemelerinin özelliklerinin öğrenilmesi gibi alanlarda dersler vermektedir. Öğrenciler eğitime başlamak için fakülte komisyonu sınavını geçmek zorundadır.

3 profesörle ve diğer 47 akademisyen, fakültenin 5 bölümünde görev yapmaktadır.

Bölümler;

 • Çimento ve Beton Malzemeleri Teknolojisi 
 • İnşaat Malzemeleri 
 • Kimya bölümü
 • Olağanüstü haller ve yaşam faaliyetinin güvenliği 
 • Beden Eğitimi ve Spor bölümü

İnşaat ve Ekonomi Fakültesi: Fakülte 1920 yılında kurulmuştur ve 1990 yılından bu yana İnşaat ve Ekonomi Fakültesi olarak eğitim vermektedir. İnşaat sektöründe yer alan firmalarda ekonomist olarak görev yapacak bireyler yetiştirilmesi için açılan fakültenin; şirket yönetimi, işletmeler ve gelişimi, sigorta, satış, inşaat ekonomisi gibi alanlarla ilgili eğitim programları vardır. Öğrenciler eğitime başlamak için fakülte komisyon sınavını geçmek zorundadır.

9 profesör, 38 doçentle birlikte 105 akademisyen, fakültenin 5 bölümünde görev yapmakta ve eğitim Rusça ve Azerice olarak yapılmaktadır.

Bölümler;

 • İnşaat Ekonomisi
 • Hizmet Alanları Ekonomisi ve İşletme
 • İnşaat ve İş Organizasyonu-Yönetim
 • Teorik Ekonomi ve Pazarlama
 • İnşaat Mekaniği
 • Yabancı Diller

Mekanik ve Otomasyon Fakültesi: Fakülte 1997 yılında kurulmuştur. Verimli işletilmesi, bilgi teknolojileri ve haberleşme kullanım merkezleri, sanayi ve bina inşası, hidroteknoloji ve ıslahı, ulaştırma yolları ve teknolojilerinin mekanikleştirilmesi ve otomasyonu,  mekanik sistemlerin yönetim güvenliği, teçhizat ve otomatik yönetim sistemlerinin düzgün seçilmesi gibi alanlarda uzmanlar yetiştirilmektedir. Öğrenciler eğitime başlamak için fakülte komisyon sınavını geçmek zorundadır.

38 doçent ve eğitmenlerle birlikte 72 akademisyen, fakültenin 6 bölümünde görev yapmakta ve eğitim Rusça ve Azeri olarak yapılmaktadır.

Bölümler;

 • Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri 
 • İnşaat, yol ve ıslah Makineleri 
 • Bilgisayar Teknolojisi ve Yazılımı 
 • Metalurji ve Makine Mekanikleri Ana Bilim dalı 
 • Teorik Mekanik
 • Geometrik Tasarım ve Teknik Resim 

Hazırlık Fakültesi: 1 yıllık süre ile yabancı öğrencilere Rusça ve Azerice eğitimi veren fakülte bünyesindeki 3 bölümde; 2 profesör, 17 doçentle birlikte 58 akademisyen görev yapmaktadır.

Bölümler;

 • Azerbaycan dili ve Pedagojisi 
 • Rus dili
 • Genel Hazırlık

Lisans eğitimini bitiren öğrencilerine İhtisas Fakültesi ile yüksek lisans yapma seçeneği de sunan Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, internet ve bilişim teknolojiler ve çeşitli bilgisayar programları eğitimi de vermektedir. Fakülte bünyesinde; Microsoft Office Uygulamaları, Autocad, 3D-MAX, Adobe Programları ve Archicad kursları bulunmaktadır.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

 

 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında yıllık eğitim ücreti İşletme, Bilgisayar Uygulamalı Ekonomi ve Pazarlama 800 ABD, Uluslararası Ticaret 900 ABD ve İstatistik programı 700 ABD Doları, Türk dünyası İşletme  Fakültesinde, İşletme ve Uluslararası İlişkiler Programları yıllık 4000 ABD Dolarıdır. Eğitim dili Azerice ve Rusçadır.  Türk Dünyası İşletme, Fakültesi Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi bünyesinde, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı'na bağlı bir eğitim kurumudur. Eğitim dili Türkiye Türkçesidir.

Azerbaycan Devlet Neft Akademisi

Azerbaycan Devlet Neft Akademisi


 • Öğrenim Ücreti: Azerbaycan Devlet Neft Akademisinde eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında öğrenim ücreti Kimya Teknolojisi ve Ekoloji programında 1600 ABD Doları, Uygulamalı Matematik programında ise öğrenim ücreti 2100 ABD Dolarıdır. Öğretim dili Azerice ve Rusçadır. Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi üniversite bünyesinde verilmektedir. Hazırlık ücreti 1100 ABD Dolarıdır.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

 

 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 800 ABD Dolarıdır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ücreti yıllık 500 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitiminde Azericenin yanı sıra ilgili programlara ait Azerice terimlerin eğitimi yer alır.

 


Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi


 • Öğrenim Ücreti: Eğitim ücreti 900-1200 ABD Dolarıdır.
  Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitimi ücreti 550 ABD Dolarıdır.
  Yurt imkânı: Üniversitede yurt imkânı bulunmamaktadır.

Bakü Devlet Üniversitesi

Bakü Devlet Üniversitesi

 • Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan bir devlet üniversitesidir. 1919'da kurulan üniversitenin, en ünlü mezunları Azerbaycan'ın eski cumhurbaşkanları Ebulfez Elçibey ve Haydar Aliyev'dir.

 


Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

 

 • Hazırlık Programı: Öğretim dili Azericedir. Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık sınıfı eğitim ücreti 600 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 1.500 ABD Dolarıdır. Eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Öğretim dili Azericedir. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitim verilmektedir. Hazırlık sınıfı eğitim ücreti 700 ABD Dolarıdır. Yurt İmkani: Üniversitede yurt imkânı yoktur.

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi


 • Öğretim dili Mimarlık bölümü için Azerice, Rusça ve İngilizce, İnşaat Mühendisliği bölümü için Azerice ve Rusçadır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde bir yıl hazırlık eğitimi verilmektedir ve ücreti yıllık 700 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Yurt imkânı bulunmaktadır. Aylık ücreti 25 ABD Dolarıdır.
Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

 • Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitim ücreti yıllık 600 ABD Dolarıdır.
  Yurt İmkânı: Yurt imkânı bulunmaktadır. Aylık ücreti 15 ABD dolarıdır.

 


Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi


 • Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitim ücreti yıllık 1.500 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı kısıtlıdır.


Bakü Slavyan Üniversitesi

Bakü Slavyan Üniversitesi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında yıllık eğitim ücreti 1000 ABD Dolarıdır. Eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Öğretim dili Azerice ve Rusçadır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık sınıfı vardır ve ücreti yıllık 750 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.


Gence Devlet Üniversitesi

Gence Devlet Üniversitesi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 1000 ABD Dolarıdır. Öğrenim Ücreti her sömestr başında alınır. Hazırlık eğitimi verilmemektedir. Öğrenim dili Azericedir. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.


Nahcivan Devlet Üniversitesi

Nahcivan Devlet Üniversitesi


 • Fakülteler: Tarih ve Filoloji, Sosyal Yönetim ve Hukuk, Ekonomi, Güzel sanatlar, Doğal tarih

  1. Tıp, Fizik ve Matematik, Mimarlık ve Mühendislik, Pedagoji, Yabancı Diller

Sumgayıt Devlet Üniversitesi

Sumgayıt Devlet Üniversitesi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup 2010-2011 eğitim öğretim yılında eğitim ücreti kimya 1050 ABD Doları Matematik ve Fizik 1000 ABD Doları. Azerbaycan Dili ve Edebiyatı, Tarih, Biyoloji ve Coğrafya 1200 ABD Dolarıdır. Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır ve ücreti 600 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı vardır. Ücreti aylık 200 ABD Dolarıdır.
Üzeyir Hacıbeyli Adına Bakü Müzik Akademisi

Üzeyir Hacıbeyli Adına Bakü Müzik Akademisi


 • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti yıllık 2000-2500 ABD Doları arasıdır. Hazırlık Programı: Öğretim dili Azericedir. Öğrenciler bir eğitim-öğretim yılı üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi görürler. Hazırlık eğitim ücreti 1500 ABD Dolarıdır. Yurt İmkânı: Üniversitede yurt imkânı yoktur.