Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

 

Bulgaristan Plovdiv Teknik Üniversitesi

 

     
 Bulgaristan Plovdiv Teknik Üniversitesi Bulgaristan'ın önde gelen kültür, eğitim ve bilimsel kurumlarından birisidir. Plovdiv Teknik Üniversitesi Bulgaristan'ın güneyinde  prestijli ve saygın önde gelen üniversitelerdendir. en büyük üniversitesi 1961 yılında Yüksek Pedagoji Enstitüsü Fen Bilimleri matematik Fakültesi olarak kurulmuştur. 2006 yılında  sanayi ve ekonomi bakanığı ile yürütülen neticesinde girimşimcilik maerkezi olmuştur. Bugün Plovdiv Üniversitesi Dünya’da tanınırlığa sahip olarak doğal, insani, sosyal ve ekonomik bilimler  olarak 60’dan fazla  ana dalda öğrencileri eğitiyor. Sofya Teknik Üniversitesi Plovdiv Şubesi olarak bağımsız çalışmalar yürütmektedir. Makedonya, Moldova, Ürdün, Çin, Yunanistan, Türkiye vb.. ülkelerden öğrenciler bulunuyor. Bulgar Enstitüsü olarak geniş bir yelpazede kaliteli eğitim sağlıyor. Elektronik, otomasyon ve Makine ve Enstrüman Mühendislik fakültesi ile ortak programlar uygulanıyor.

Plovdiv Teknik Üniversitesi binaları şehrin çeşitli yerlerinde bulunmaktadır: Rektör (şehir merkezinde - Tsar Assen 24) Yeni bina (güney - Bulgaristan Blvd 236), St Kostaki Peev (on bina Rektör), Biyoloji Fakültesi Binası (Old Town, Antik Tiyatrosu yanında) yakındır. Kırcaali ile Smolyan ilçesinde  Üniversite kolejleri bulunmaktadır. Okul Yök denkliği bulunan devlet üniversitesidir. Plovdiv Teknik Üniversitesine EuroStar ile Başvurunuzu kabul ediyor. Iştiraki Teknik Üniversitesi (TU) birim olarak 1986 yılında kurulmuştur - Sofya Bakanlar N 30 / 1990/06/13 Konseyi şehir Plovdiv.S amacıyla, ayrı şube olarak bir varlık olmuştur. Iştirak yapısında  iki fakülte içerir

Plovdiv Üniversitesinin "900 Eğitim görevlileri ve çalışanları, 550 de dahil olmak üzere yüksek vasıflı daimi uzmanlar 30 profesör, 160 doçent, 360 asistan fazla  çalışanı bulunuyor. 8000 düzenli öğrenci ve 9 fakülte 5000 üzerinde öğrenci eğitim, Yükseköğretim Yasasının tüm gereksinimlerinin karşılar.

Plovdiv Üniversitesi kütüphanesi, Üniversitesi Bilgi Merkezi, özel laboratuarlar, dil derslik, multimedya ve bilgisayar laboratuarları bulunuyor. Kablosuz internet geniş ve modern hizmet yelpazesi ile elektronik katolog ile eğitim ling dergileri web portalı üzerinden fırsat sağlıyor. Uzaktan Eğitim Merkezi, Merkezi Kariyer Yönlendirme, Araştırma Bölümü, spor merkezi, tiyatro eğitimi, teknik merkezleri ve hizmet birimleri hizmet için her zaman yararlanabilirsiniz.
Plovdiv Teknik Üniversitenin hemen hemen tüm Avrupa ülkeleri, ABD ve Asya ve Afrika ülkeleri ile aktif uluslararası bağlantılar sağlıyor. İsviçre araştırma ABD ve Avrupa Birliği programlarının, diğer Avrupa üniversiteleri tek tek veya beraber fonlardan yararlanma imkanı sunuyor. Akademik topluluk olarak Rusya ve Orta Doğu Avrupa'dan üniversiteler ile ilişkilerini geliştirmiştir. Plovdiv Teknik Üniversitesi tüm eğitim düzeylerinde ve resmi bir akreditasyon (2007)den itibaren verilmiştir. Okulun Amerika, Belçika, Hollanda, İspanya, Rusya, Fransa, Kuzey İrlanda, Yunanistan ve İtalya devlet üniversiteleri olmak üzere 13 ülkeden 30 üniversite ile ile Erasmus, Leonardo da Vinci, Ceepus değişim programları  ve ikili işbirliği yürütmektedirler.

Plovdiv Teknik Üniversitesi, Sofya Teknik Üniversitesinin Plovdiv şehrindeki kampüsüdür. Bulgaristan Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan ihtisaslara göre öğrenciler yetiştirmektedir. Plovdiv Teknik Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği bölümü İngilizce olarak verilmektedir.

Bulgaristan Plovdiv Teknik üniversitesinde Endüstri Mühendisliği bölümü İngilizce olarak verilmektedir. Plovdiv Teknik Üniversitesi Sofya’da bulunan Sofya Teknik Üniversitesinin Plovdiv şehrindeki kampüsüdür. Bulgaristan Plovdiv  üniversitesi eğitim kalitesi Sofya Teknik Üniversitesi ile aynıdır. Öğrencilerimizin Plovdiv Teknik Üniversitesini tercih sebebi çoğunlukla Türkiyeye 4 saat  uzaklıkta olmasıdır.

Bulgaristan Plovdiv Teknik üniversitesinde organize faaliyetler  bulunuyor bunların başında spor ve turizm alanında yürütülmektedir. Basketbol, ??spor oryantiring, voleybol, güç triboy, yüzme, tenis, kayak, tenis, futbol bu alanları  Plovdiv Teknik üniversitesi ekipleri kuruyor ve uyguluyorlar.

 

Bulgaristan Plovdiv Teknik üniversitesi Plovdiv merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Derslikler ve laboratuarlar toplam 4 binada toplanmaktadır. Laboratuarlar çağdaş cihazlar ve bilgisayarlar ile donatılmıştır. Bilgisayarlarda 24 saat internet bağlantısı mevcuttur. Üniversitenin zengin kütüphanesinde her çeşit teknik ve özel mesleki edebiyat kitapları bulunmaktadır. Okulun kendine ait modern bir yemekhanesi bulunuyor. Akademik yıl stajları ve Sosyal ortam  etkinliklere fırsat tanınmakta  ve eğitim kalitesine önem verilmektedir.

Plovdiv Üniversite'nin Yurtları :
Plovdiv Teknik Üniversitesi yurtlara 20 dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alır. Yurt odaları kalite bakımından orta derecededir. TU - Plovdiv öğrenci yurtlarında 500  yatak kapasiteli yurt odaları bulunuyor.

 

Adres: 61 Boulevard Saint Petersburg
WebSite:www.tu-plovdiv.bg

 

Bölümler:

Elektronik ve Otomasyon Fakültesi

 • Bilgisayar bilimleri ve Teknolojileri
 • Bilgisayar ağları ve İletişim
 • Otomasyon ve Kontrol Sistemleri
 • Elektronik
 • Elektrik Mühendisliği
 • Elektrik Enerjisi Mühendisliği
 • Optoelektronik ve Lazer Mühendisliği
 • Uluslararası Kaynak Mühendisliği ve Teknolojileri
 • Beden eğitimi ve Spor

 

Mekanik ve Alet Mühendislik Fakültesi

 • Makine Mühendisliği ve Teknolojileri
 • Mekanik ve Enstrüman Mühendisliği
 • Nakliye Ekipmanları ve Teknolojileri
 • Havacılık Mekanik Ekipmanları ve Teknolojileri
 • Endüstriyel Yönetim
 • Grafik Tasarım
 • Endüstri Mühendisliği (İngilizce)

 

Sosyal Ekonomik Bilimler  Fakültesi

 • Bankacılık ve Finans
 • İş ve Girşimcilik
 • Uluslararası Ekonomik İlişkiler
 • Proje Yönetimi
 • Fikri Mülkiyet Hakları
 • Pedagoji
Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

 • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.