Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Fon Üniversitesi

2003 yılında Makedonya Cumhuriyeti Başkenti Üsküp'te (Skopje) kurulmuştur. avrupa normlarında yüksek eğitim programları uygulanmaktadır. Makedonya Milli Eğitim Bakanlığı'nın izniyle akredite edilmiştir. Hedefimiz, öğrencilerimize uluslararası standartlarda eğitim vererek globalleşen Dünya'daki iş edinim rekabetinde bir adım önde hayata başlatmaktır. FON Üniversitesi'nde Bologna anlaşması Avrupa Kredit Transfer Sistem (AKTS) modeli uygulanmaktadır:
2 (2 yıl Advanced Diploma Yüksek Okul)
2+1 ( 3 yıl Bachelor Diploma toplam krediyle Üniversite mezunu)
2+1+2 (3+2 MBA, BA Lisans Üstü)

Öğrenciler için tüm imkanların seferber edildiği üniversitemizde, öğrenciler için danışmanlık ve rehberlik merkezi, yarı zamanlı iş olanakları, eğitim organizasyonu, seminerler, konaklama ve kampüs olanakları bulunmaktadır. Bunun yanında son teknolojiyle donatılmış Bilgisayar Laboratuvarları, internet hizmetleri, kütüphane hizmetleri de bulunmaktadır.

Akademik eğitim takvimi her yılın Ekim ayında başlayıp, sonraki yılın Eylül ayında tamamlanmaktadır. Her akademik eğitim yılı 2 dönemden oluşmaktadır (Kış ve Yaz Dönemi). Kış ve Yaz dönemleri arasında 15 Ocak - 15 Şubat tarihleri arasında ara tatil yapılmaktadır.

Eğitim Avrupa Kredi Transfer Sistemiyle (AKTS) gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler kolokvium aracılığıyla sınavlarını yapabilmektedirler.

Türkçe hukuk fakültesinde 3 yıl lisans + 2 yıl yüksek lisans eğitimi tamamlanarak toplam 5 yılda Yüksek Lisans tamamlanmış olur. Staj isteğe baglı olarak istenilen ülkede tamamlanabilmektedir. Buna Türkiye de dahildir.

 

Üsküp Kril Metodi Devlet Üniversitesi

Üsküp Kril Metodi Devlet Üniversitesi

 

  • Cyril ve Methodius Üniversitesi 1949 yılında ve bugün 21 farklı fakülte ve 10 araştırma enstitüleri oluşur kuruldu. Öğretim dili Makedonca, ancak bazı dersler azınlık dillerinde ve bazı lisans dersleri İngilizce öğretilir. Üniversite 17 farklı fakülte ve 148 disiplinlerden toplam iki araştırma enstitüleri üzerine lisansüstü çalışmalar düzenlemektedir. Akademik 2008–2009 Üniversitesi'nde sırasında edildi 40 000 öğrenci alındı.

State Universty Of Tetova

State Üniversty Of Tetova

  • İktisat Fakültesi 1000, Muhasebe, Finans , Bankacılık, Yönetim ve pazarlama, Ekonomi ve işletme, Turizm , Hukuk Fakültesi , Yargı OrganıKalkandelen Devlet Üniversitesi

Kalkandelen Devlet Üniversitesi

 

  • finansal muhasebe ve bankacılık , Yönetim ve pazarlama , Ekonomi ve işletme, Turizm