Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

 

Bulgaristan Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi

 

 Bulgaristan Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi 1921 yılında, Sofya Üniversitesine bağlı bir bölüm olarak kurulmuştur. Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi 1950'den itibaren bağımsız üniversite olarak faaliyette geçmiştir. ABD Büyükelçisi John Beyerle Kariyer Geliştirme Merkezi açılmış, iş ve eğitim arasında iki yönlü bir bağlantı sağlamayı amaçlamaktadır. Kariyer Geliştirme Merkezinde staj ya da iş bulmak ve sonunda iyi bir kariyer elde etmek mezunları ve mevcut öğrencilere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi Plovdiv'in merkezine 5 dakika mesafede yer almaktadır.

Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi Son yıllarda yeniden yapılanmış ve Avrupa kriterlerine uygun yeni programlar ve eğitim planları düzenlenmiştir. Öğrenim süreci 4 yıldır.

Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi aynı alanda eğitim veren üniversitelerle işbirliğindedir. Bütün Avrupa Birliği eğitim programlarına katılmaktadır. Avrupa Komisyonunun kriterlerine uyan öğrenciler bu programlardan yararlanmaktadır.

 

 

Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi Bulgaristan'da tarım bilim ve eğitim ulusal bir merkezi olan, ziraat alanında eğitim veren tek üniversitedir. Beş fakülte ile öğrencilerine kaliteli eğitim sağlar: Tarla Bitkileri, Bağcılık ve Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma ve agroecology, Ekonomi, Dil ve Spor Bölümü. Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi Yök tarafından denkliği olan Bulgaristanın Plovdiv şehrinde yer edinen Devlet Üniversitesidir. Eurostar Bulgaristan Eğitim Merkezi sizi Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesine davet ediyor. Bulgaristanda ziraat Fakültesinde lisans tamamlama olanaklarında eğitim , ayrıca AB Diploması ile Avrupada ve Türkiyede Denklik sistemine katılıyorsunuz. Çifte Diploma ile yüksek kariyer elde ediyorsunuz.
Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesine ait kapalı yüzme havuzu, futbol, voleybol, aerobik, dövüş sanatları, basketbol sahaları, tenis kortları açık hava ve kapalı salonları  bulunuyor. Serbest zamanlarda üniversite salonlarında internet açık şekilde kullanım bulunuyor. Üniversite  folklor ve dans ekibi ne katılma sağlanıyor.

Hazırlık Eğitimi: Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi bünyesinde verilmektedir. Akademik yıl dil eğitimi ingilizce ve Bulgarca olarak verilmektedir . Üniversite Eğitimi içerisinde alan dersleri verilir. İngilizce program ziraat ekonomisi olarak verilmektedir.

Yurt İmkanları: Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesinde öğrenci yurdu kampüs içerisinde yer almaktadır. 2-3 kişilik odalarda öğrenci konforunda ihtiyaçlara uygun şekilde düzenlenmiştir.

 

Adres: Mendeleev Blvd 12
WebSite:www.au-plovdiv.bg

Bölümler:

 • Ziraat Fakültesi
 • Ziraatçilik
 • Bitki Bioteknolojisi
 • Hayvancılık

 

Bitki Koruması ve Zirai Ekoloji Fakültesi

 • Bitki Koruması
 • Ekoloji

Ekonomi Fakültesi

 • Pazarlama (Marketing)
 • İşletme Yönetimi (Management)
 • Ekonomi
 • Ziraat Ekonomisi (İngilizce)


Tarım Fakültesi

 • Bağcılık
 • Tarım Mühendisliği

Turizm Fakültesi

 • Ziraat Turizmi
 • Turizm
Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

 • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.