Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Pleven Tıp Üniversitesi

   Bulgaristan Pleven Tıp Üniversite Pleven Şehrinde 1865 yılında kurulmuştur. Pleven Tıp Üniversitesi Bulgaristan’nın en iyi  5 tıp üniversitesinden bir tanesi olan eski şehir hastanesi 1974 yılında kuruldu.  Bulgaristan’nın en uygun üçretli ingilizce tıp eğitimi veren kaliteli üniversitelerden biridir. 
Pleven Tıp Üniversitesi Mevcut olanakları ile geleneklerini birleştirmiş Tıp Ve Sağlık ve Eğitim birimlerinde büyük bir kompleks içinde özel kliniklerde ve modern ekipmanları ile öğrencilere sunulmaktadır.

 

 

Türkiye’den Pleven Tıp Üniversitesinde   Tıp Fakültesine en çok tercih ederken sınıfların 6 kişiden oluşması etken oluyor.
Pleven Tıp Fakültesinde Eğitimin modern yöntemlerle, seminerler, ilk yıldan itibaren pratik çalışmalar(Staj) atölye çalışmaları ile destekleniyor. Nüfusun sağlığının iyileştirilmesi ve korunması en yüksek ulusal ve uluslararası standartlara uygun halk sağlığı ve sağlık katılır. 

 

Öğrenme süreci için Klinik öncesi gerekli tüm teorik eğitim veriliyor ve bu sayede her öğrencinin dikkatini birleştirici rol oynuyor. İzleme  ve bilginin değerlendirilmesi profesörler tarafından tüm disiplinlerde her dönem için bir program test oturumu 45 gün sonrası gerçekleşir. 62 profesör ve doçent, 279 asistan 24 bölüm klinik tarafından yürütülmektedir. Bir çok ulusal ve uluslararası tıbbi şirketleri ve bir çok bilimsel yayınların yazarlarının üniversitesidir. Pleven Tıp Üniversitesi Tıp ve Halk Sağlığı Sağlık bilimleri alanında Uluslararası öğrencilerin yanı sıra  Türkiye’den kabul edilen öğrenciler yoğunlukta yetiştirmektedir. Hacettepe Üniversitesi ile  anlaşmalıdır. Eğitim süresinde  üçretsiz sağlık tıbbi bakım sağlıyor. Bulgar öğrencilerle uluslararası kabül görmüş öğrenciler eşit haklara sahip oluyor. Yurtdışından gelen Uluslararası kabul gören öğrenciler Hindistanlı, Amerikalı, ve çeşitli ülkelerden 230’un üzerinde 29 ükeden  4081 bulgar öğrenci 582 yabancı öğrenci mezun vermiştir. 387 bulgar öğrenci 232 yabancı öğrenci 137 hintli öğrenci  bulunuyor. 61 ülkeden de 756 klinik enstitüsünde konusunda uzmalar yer alıyor.

 

Yurt: Plovdiv Tıp Üniversitesine ait 315 yataklı iki öğrenci yurdu bulunuyor. Tek-iki-üç yatak, özel banyo, merkezi ısıtma, uygun fiyatlarla yemekhane ve çeşitli gıda olanakları sağlıyor. 

Yabancı öğrenciler ile olan etkinlikleri, kendi ulusal etkinlikleri, etnik ve dini kuruluşlar ve Bilimsel toplumlarda, kültürel  çalışmalar bulunuyor. Plovdiv Tıp Üniversitesine ait Spor salonunda  Basketbol, voleybol, Futbol, Tenis, Badminton, Aerobik, masa tenisi , aerobik, vücut geliştirme, Spor tırmanış ve diğer çeşitli spor egzersizleri de sunulmaktadır. Spor kulübü üyesi olmayı tercih edebilirsiniz. Çeşitli sendikaların çalışmaları, çeşitli şirketler ve üyeleri için çalışmalar  ücretsizdir.

Adres: Kliment Ohridski 1
WebSite:www.mu-pleven.bg
Bölümler

 • Tıp
 • Diş Hekimliği
 • Fizik Tedavi Rehabilitasyon
 • Eczacılık
 • Sosyal Koruyucu Tıp
 • Halk Sağlığı ve Sağlık Yönetimi
 • Halk Sağlığı Müfettişi
 • Ebelik     
 • Hemşirelik (Master Derecesi)
 • Radyoloji
 • Tıbbi Laboratuar
 • Rontgen  Teknisyeni (x- ray)
 • Yardımcı Eczacılık
Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

 • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.