Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Lazarski Universitesi

1993 Yılında kurulan Lazarski Üniversitesi, Varşova'da bulunmakta olup, kurulduğu günden beri yükselen bir başarı grafiği olan bir özel yüksek öğretim kurumudur. Kalitesi nedeniyle özellikle yabancı öğrencilerin büyük oranda rağbet ettiği üniversitede Üniversitede 30 ülkeden yaklaşık 7000 öğrenci eğitim almaktadır. Özellikle işletme ve uluslararası ilişkiler alanında eğitim almak isteyen adaylar için Lazarski Üniversitesi çok iyi bir seçenektir. Dileyen öğrenciler için bu bölümlerin master programları da bulunmaktadır ve bölümlerin eğitim dili İngilizcedir. Verdiği eğitimdeki kalite ve başarının ispatı olarak Lazarski Üniversitesi 2004, 2005 ve 2006 yıllarında değişik dallarda birincilikler almıştır. Üniversite oldukça modern bir kampüse sahip olup, öğrencilerin verimli bir eğitim alması için gerekli tüm donanımlara fazlasıyla sahiptir.

Eğitim Sistemi ve Kabul Koşulları

Lazarski üniversitesine başvuru yapan adaylar, lise dersleri ve akademik yetkinlik ve becerileri saptandıktan sonra, yabancı dil seviye tespit sınavına alınır. Üniversitede bölümleri İngilizce ya da Lehçe olarak okunabiliyor ve tercih öğrenciye ait. Dil hazırlık programları öğrencinin seviyesine göre oluşturulan gruplarda uygulanmakta olup, başlangıç düzeyine göre bir ya da iki sömestr sürede tamamlanabiliyor.

Dilerseniz aynı zamanda bir de İngiltere'den University of Wales  diplomanız oluyor!

Lazarsky üniversitesi uluslararası ortamda da önemli işbirliği ve anlaşmalarla ön plana çıkmaktadır. University of Wales ile yapılan anlaşma sonucunda Lazarski Üniversitesi mezunları çift diploma almakta; aynı zamanda bir İngiliz üniversitesi olan University of Wales diploması da alarak, İngiltere'de lisans eğitimi almış sayılmaktadır. Dual diploma seçeneği öğrencilerin tercihinde olup, tercih etmemeniz durumunda sadece Lazarski üniversitesi diploması almayı da isteyebilirsiniz. Dual diploma istemeyen adayların üniversite harçlarında belirli bir indirim de uygulanıyor.

Eğitiminizi Lehçe olarak alırsanız, ücretler çok daha ekonomik oluyor!

Üniversitede İngilizce ya da Lehçe eğitim alabilirsiniz. Ancak bu seçeneklerin arasında önemli farklar var. Lehçe eğitim almayı tercih ederseniz yıllık üniversite harcı maliyetiniz yarıdan fazla azalıyor ki bu çok önemli bir maliyet tasarrufu. Bu haliyle Polonya, yurtdışında eğitim alabileceğiniz en ekonomik seçenek haline geliyor. 8 Ukrayna ve Rusya seçeneklerinde dahi ekonomik!)

Lehçe hazırlık eğitimi her yıl dönem başında başlıyor ve üniversite yabancı öğrencilere yönelik yoğun bir programla bunu oldukça başarılı biçimde öğretiyor. Yerel dili konuşuyor olmanın birçok avantajını günlük yaşamınızda da göreceksiniz. Ayrıca, üniversitede çok sayıda yabancı öğrenci bulunduğundan, İngilizcenizi de geliştirmek için gerçekten önemli fırsatlarınızın olduğunu da hatırlatmak isteriz. Lehçe eğitim almaktan çekinmenize gerek yok.

Yaşam ve Sosyal Giderler

Varşova Avrupa’da üniversite eğitimi almak için oldukça ekonomik bir seçenektir. Öğrencilerin konaklama için çeşitli seçenekleri vardır. Dileyen öğrenciler yurtlarda ya da kiralık evlerde konaklayabilir. Genellikle bir öğrencinin aylık konaklama masrafı 150-200 Euro civarındadır. Ulaşım, beslenme, sosyal giderler vb. harcamalar için genellikle aylık 300- 400 Euro yeterli olmaktadır. Genel olarak bir öğrencinin aylık masraflarının 500-600 Euro civarında olduğu söylenebilir.

Euro Star Hem Türkiye'de Hem de Polonya'da Size Destek Veriyor. Bizimle Güvende Olacaksınız…

AB Üniversitelerine başvuru, ikamet izni alınması ve vize işlemleri profesyonel bir ekip tarafından yönelimesi ve takip edilmesi gereken uzun ve karmaşık bir şüreçtir. Geleceğinizi doğrudan etkileyecek olan bu süreçte Euro Star deneyimi ve güvencesinde olacaksınız. Üniversite kabul için gerekli olan belgelerinizin hazırlanması, dosyanızın üniversiteye elden teslimi ve kabul işlemlerinin Euro Star Polonya temsilciliği ile elden takibinin yapılması, konaklama organizasyonunun yapılması ve ikamet onay belgenizin temini, vize dosyanızın hazırlanması, vize oryantasyonu, uçuş organizasyonunuzun yapılması ve Polonya'da Euro Star temsilcisi tarafından karşılanıp özel araba ile evinize ve okulunuza götürülmenizde Euro Star hep yanınızda olacak.

Üniversitenin Bölümleri  ve Ücretler
(Rakamlar bilgilendirme amaçlı olup, bunlar Euro Star hizmet hizmet satış ücreti değildir.)

Bölüm / Eğitim

Üniversiteye Ödeyeceğiniz
Yıllık Eğitim Harcı (EURO)

İngilizce Dil Hazırlık Programı

3250

Lehçe Dil Hazırlık Programı

2400

International Business Economics (İNG) + Uni. Wales Dual Diploma(Uluslararası İş Ekonomisi+Wales Üniversitesinden Çift Diploma)

4500

International Relations & European Studies (İNG)+ Uni. Wales Dual Diploma(Uluslar arası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları+Wales Üniversitesinden Çift Diploma)

4500

Business Economics (İNG) (İş Ekonomisi)

3600

International Relations & European Studies (İNG)(Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları)

3600

Finance and accounting (LEH) (Finans ve Hesaplama)

1000

Management (LEH)(İşletme)

1000

International relations (LEH)(Uluslararası İlişkiler)

1000

Economics (LEH)(Ekonomi)

1000

Hukuk (LEH)

1000

Master Programları

 

Business Economics (İNG)(İş Ekonomisi)

2430

International Relations & European Studies (İNG)Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları

2430

 
Jagiellonian Üniversitesi

Jagiellonian Üniversitesi

 

 • 1364 yılında kurulan okul 650 yıllık geçmişiyle Krakow’un en önemli üniversitelerinden biri olmuştur. Üniversitenin uluslar arası alandaki tanınırlığı 15. yüzyıla akdar uzanmakta, daha o zamanlarda bile öğrencilerinin %44’ünü yabancı öğrenciler oluştırmaktaydı.


Krakow Ekonomi Üniversitesi

Krakow Ekonomi Üniversitesi

 • Krakow Ekonomi Üniversitesi 1925 yılında kurulmuş Polonya’nın en büyük ekonomi üniversitesi, ayrıca Polonya’nın eğitim şehri olan Krakow’un da en büyük üçüncü üniversitesidir. Üniversitenin 4 ana fakültesi vardır.Krakow Teknoloji Üniversitesi

Krakow Teknoloji Üniversitesi

 

 • Krakow Teknoloji Üniversitesi 60 yıldan uzun süredir mühendislik ve mimarlık alanlarında eğitim veren ve bugüne kadar 58.000’den fazla mezun vermiştir.


 

Lodz Teknik Üniversitesi

Lodz Teknik Üniversitesi

 

 • Lodz Teknik Üniversitesi 1945 yılından beri Polonya’nın en büyük üçüncü şehri olan Lodz’da eğitim vermektedir. 20 000 öğrencinin eğitim gördüğü okul, 9 fakültesi, 70 enstitüsü, 33 farklı program ve bölümüyle teknik alanda Polonya’nın en büyük ve en iyi üniversitelerinin başında gelmektedir.


Lodz Tıp Üniversitesi

Lodz Tıp Üniversitesi

 

 • Lodz Tıp Üniversitesi, tıp alanında Polonya’daki en büyük devlet üniversitelerinden birisidir. Tıp, diş hekimliği, eczacılık ve tıpla ilgili diğer bölümlerde eğitim vermektedir.


 

Lodz Üniversitesi

Lodz Üniversitesi

 

 • Lodz Üniversitesi 1945 yılında Lodz kentinde 2. Dünya Savaşı’ndan hemen sonra kurulmuştur. Lodz, Polonya’nın ortasında, Avrupa’nın birçok geçiş yolu üzerinde kurulu, yıllar boyunca polonyalılar dışında almanlar, ruslar ve yahudilere de evsahipliği yapmış, kültürel ve tarihi açıdan Polonya’nın en zengin şehirlerinden birisidir.

Poznan Ekonomi Üniversitesi

Poznan Ekonomi Üniversitesi

 

 • Poznan Ekonomi Üniversitesi, Polonya’nın en köklü ve prestijli ekonomi üniversitelerin biri olup, akademik başarısını her geçen gün artırmaktadır. Üniversiteler sıralamasında daima üst sıralarda yer alan okulun itibarı, sağladığı yüksek eğitim standartları ve son model ekonomi ve gelişen iş dünyası trendlerini yakından takip etmesi sayesinde oldukça yüksektir.

 


Poznan Tıp Üniversitesi

Poznan Tıp Üniversitesi

 

 • Poznan Tıp Üniversitesi, 90 yıllık akademik geçmişiyle Polonya’nın en büyük ve alanındaki en iyi tıp üniversitesidir. Okul, Polonya’nın farklı 6 üniversitesiyle çalışmalar yapmaktadır. Okulda eğitim gören 9200 öğrencinin 989’u ingilizce olarak eğitim almaktadır.

 


Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi

 

 • 1826 yılında kurulan okul, mühendislik ve uygulamalı bilimler alanlarında eğitim vermektedir.


 


Varşova Ekonomi Üniversitesi

Varşova Ekonomi Üniversitesi

 

 • 1906 yılında kurulan Varşova Ekonomi Üniversitesi (Szkola Glowna Handlowa w Warszawie, SGH) Polonya’da ekonomi alanında eğitim veren en eski devlet üniversitesidir.

 


Wroclaw Ekonomi Üniversitesi

Wroclaw Ekonomi Üniversitesi

 

 • Wroclaw Ekonomi Üniversitesi 1947 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir ve 60 yılı aşkın deneyimiyle Polonya’daki yüksek kaliteli üniversitelerin başında gelir.Wroclaw Tıp Üniversitesi

Wroclaw Tıp Üniversitesi

 

 • Wroclaw Tıp Üniversitesi, tıp, diş hekimliği, eczacılık, sağlık bilimleri ve yüksek lisans programları olmak üzere 5 ana fakülteden oluşmaktadır; 164 kliniğin bulunduğu üniversitede 1072 akademik personel görev yapmakta ve 5600 ‘den fazla öğrenci eğitim görmektedir.