Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Avrupa Politeknik Üniversitesi

 

BULGARİSTAN AVRUPA POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİNDE

LİSANS TAMAMLAMA OLANAKLARINDA  

DGS OLMADAN MYO DERSLERİNİZİ SAYDIRIYORSUNUZ

 MÜHENDİSLİK DİPLOMASI İLE MEZUN OLUYORSUNUZ.

 

 BULGARİSTAN AVRUPA POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİNDE  AVANTAJLAR DEVAM EDİYOR..

AVRUPA POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ

 İŞBİRLİĞİ İLE  MEZUNİYETTEN SONRA

 Krems University’de (Avusturya)  İŞLETME YÖNETİMİ ALANINDA ÇİFT DİPLOMA ALMA ŞANSI

YAKALAYIN!!!

EuroPean Polytechnical University Bulgaristan’da Özel Üniversite Olarak Kurulmuş ve AB’de akreditasyonu olan eğitim kurumudur. EuroPean Polytechnical University Yök tarafından tanınmakta denkliğiniz sayılmaktadır.

Avrupa Politeknik Üniversitesi Eğitim Bakanlığı’ndan akreditasyon almış 2 fakülte ve 1 departman bulunuyor. Avrupa Politeknik Üniversitesinde eğitim alan öğrenciler eğitimin bir kısmını, Avrupa ve ABD’deki şubelerinde verilmektedir. Avrupa Politeknik Üniversitesi Uluslararası Konferanslar, Eğitim, Bilim, Şirketler, Sanayi Araştırmacıları için pratik çözümler ile uzmanlar sağlıyor.

 

BulgaristanAvrupa Politeknik Üniversitesi(EPU), Amerikan stiliyle uyum içinde Avrupa eğitim gelenekleri sunmaktadır. Avrupa Politeknik Üniversitesi  başkent Sofya’dan 20 km uzaklıktaki Pernik kentinde bulunuyor.

Avrupa Politeknik Üniversitesinde uygulanan gelişmiş bonus sistemi sayesinde başarılı öğrenciler ücretsiz eğitim alma imkanına sahiptirler. Bulgaristan genelinde sadece bu üniversitede İngilizce dilinde Mimarlık, İnşaat Mühendisliği,  Uygulamalı Bilgisayar Bilimi, Bilgisayar Sistemleri ve Ağları, Telekomünikasyon, Sosyal Blilimler  İşletme Yönetimi eğitimleri veriliyor. Avrupa Politeknik Üniversitesinin düzenlediği aktiviteler dışında geniş secenekler sunuyor.
Spor Faaliyetlerinden ve egzersizlerden hoşlananlar için Avrupa Politeknik Üniversitesinin yakınlarında bir çok spor salonları bulunuyor.

 

 

Avrupa Politeknik Üniversitesinin Şehir merkezine çok yakın ve Çok yüksek kalitede yurt hizmetleri Lüks olarak veriliyor. Tüm yurtlar yatak, çalışma masası, giysi dolapları, TV’lerle donatılmış lüks odalarda konaklama imkanlarına sahip oluyorsunuz. Avrupa Politeknik Üniversitesinin  yurtları Aylık 150 Euro olup fiyata dahil ısınma, elektrik, su, internet, akşam yemeği de dahildir (çamaşırhane, ütü ve kuru temizleme) için cüzi bir üçret karşılığı yararlanıyorsunuz. Avrupa Politeknik Üniversitesinde aradığınız tüm olanakları buluyorsunuz.

Bölümler:

Sosyal Bilimler Fakültesi

 • İşletme Yönetimi ve Ekonomi
 • Sosyal Psikoloji

Mimarlık

 Mimarlık Yükseklisans düzeyinde (5 yıl-10 dönem) veriliyor. Şehir inşaatı, Peyzaj, İnşa,Binalar ve tasarımı, İçmekan tasarımı, Mimari kültür koruma, restarasyon, mekansan sanatlar olarak profesyonel uzmanlar yaratıyor. Mimarlık Programı dikey tasarımlı stütyolarda ve metodolojik yöntemler ile yaratıcılık arttırılmaktadır.

İnşaat Mühendisliği
Bulgaristanda 4 yıllık İnşaat Mühendisliği yüksek standartlarda Yapısal Analiz, Tasarım, Malzeme, Jeoteknik , Ulaşım, Lojistik bölümleri başta olmak üzere İnşaat Mühendisliği Klasik ve yeni gelişen iki alanda farklı çalışmalar bulunur.

Uygulamalı Bilgisayar Bilimi
Yazılım Mühendisliği, Bilgiservis, İnternet Ağ, Bilgisayar, Multimedya, Proje Yönetimi, Yazılım teknolojileri, Modern sistemler ve analiz, bilgi süreçleri uygulamalı olarak verilmektedir. Bağımsız araştırma, İnternet, Multisonumları, Bilimsel sunumlar, Ekipçalışması, Video, Konferanslar, bilgi ve becerileri kazanılıyor.
Uluslararası Yazılım şirketleri Stajları içerir.

Bilgisayar Sistemleri ve Ağları
Bilgisayar, Üretim, ölçüm, aparatlar, sistemler, ağlar, montaj, modüller ve sistemler, alatler, teknolojik donanım, yönetim, bakım, tasarım, organizasyon ve Bilgisayar ekipmanları ve faaliyetlerin kontrolleri içerir. Bağımsız araştırma, İnternet, Multisonumları, Bilimsel sunumlar, Ekipçalışması, Video, Konferanslar, bilgi ve becerileri kazanılıyor.

Telekomünikasyon
 İletişim ağları, Radyo Televizyon, İletişim Yöntemleri, Mobil ve Multimedya, Telekomünikasyon, Telekomünikasyon ağları, Mobil hüçresel telsiz, İnternet bilgi mimarileri, Yazılım metotları, coğrafi bilgi sistemleri ile bilgi becerileri sağlıyor. Bağımsız araştırma, İnternet, Multisonumları, Bilimsel sunumlar, Ekipçalışması, Video, Konferanslar, bilgi ve becerileri kazanılıyor.
Şirketler ve akademik kuruluşlar için iletişim sistemleri Profesyonelleri sağlıyor.

Yeşil(Eko) Enerji
Enerji verimliliği ve Yeşil Enerji programı yürütülüyor. Enerji verimliliği ve düşük zararlı emisyon değerleri olan alternatif enerji kaynakları gibi öncelikle enerji alanlarınde uzmanlar yetiştiriyor. Almanya, İtalya, İspanya gibi araştırmalar ve Stajlar yürütülüyor. Enerji verimi, ekoloji, çevre dostu sistemler ve tesislerin araştırmasına, tasarımına ve çalıştırılmasına ayrıca Güneş, Rüzgar, Su, Jeotermal ve Okyanus akıntıları, Biokütle, değişik katmalardan gelgitler, değişen sıcaklık farkı ve yanı sıra öncü teknolojiler gibi alternatif enerji kaynakları eğitim kapsamındadır.  Aydınlanma, ulaşım, ev, sanayi, ısıtma, devlet idarelere binaları, klima, üzerinde uzmanlar sağlıyor. Mühendisler tasarımcı, danışmanlık ve sivil toplum kalkınma sektörlerinde çalışma imkanlarına sahip oluyorlar.

Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

 • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.