Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Plovdiv Tıp Üniversitesi

Plovdiv Tıp Üniversitesi

Plovdiv Tıp Üniversitesi
Plovdiv Tıp Üniversitesi Plovdiv şehrinin merkezinde bulunan üniversite, kaliteli eğitim kadrosu ve eğitim için gereken üst düzey teknolojik imkanları, sınıfları ve laboratuarları ile bölgenin en önemli tıp üniversitesidir. Ülkenin en modern ve en büyük hastane­lerinden birine sahip üniversitede bu nedenle çok iyi klinik eğitimi verilmektedir. faaliyet 
Üniversite bilimsel ve tıbbi, sağlık metodolojik ve uygulamalı çalışmaları yürütülmektedir Tıp Üniversitesi Modern öğrencilerin kaliteli hazırlanması için tesisleri ve geniş öğretim ve araştırma tecrübesi ile öğretmen vardır.Tıp Üniversitesi öğrencilerinin klinik eğitim - Plovdiv Üniversitesi Hastanesi "St yapılır 

1945 yılında kurulan üniversite Tıp Okulları Avrupa Birliği üyesidir. Avrupa Birliği'nin uluslararası eğitim programlarından biri olan ERASMUS'un belgesini taşımaktadır.
Üniversitede 136 profesör ve doçent ayrıca 498 akademik eğitmen görev almaktadır. Eğitmenler uluslararası tıp kurumlarının üyeleri olup devamlı olarak yenilikler ve değişimler hakkında eğitim almaktadırlar. Öğrenciler ve eğitmenler Avrupa Birliği­ projelerine ilişkin programlarına ve uluslararası öğrenci eğitim programlarına klinik, stajlara ayrıca ülkede ve yurtdışında bilimsel forumlara katılmaktadırlar.

 • Tıp: eğitim süresi 6 yıldır (10 sö mestır ve 12 ay lık klinik staj).
 • Diş Hekimliği: eğitim süresi 5,5 yıldır (10 sö mestır ve 9 ay klinik staj).
 • Eczacılık: eğitim süresi 5 yıldır (9 sömestır ve 6 ay klinik staj).

Tıp Koleji:(Öğretim süreci 3 yıldır)

 • Rehabilitasyon
 • Eczacı Asistanlığı
 • Hemşirelik
 • Diş Teknisyenliği
 • Röntgen Teknisyenliği
 • Ebelik
 • Sağlık Müfetişliği

Tıp Laborantı

Üniversitede uzmanlık dallarında ve dok tora için de eğitim verilmektedir. 
Üniversitenin kapalı ve açık spor salonları, tenis kort ları, futbol, bas ketbol sahaları ve havuzu bulun maktadır Yurt İmkanları:
Üniversitede 2 yataklı odalar içeren konforlu ve rahat döşenmiş yurt oteli de bulunmaktadır. Yurt bedelleri 50 ile 70 Euro civarındadır.
Tıp Üniversitesi beden eğitimi ve spor dersleri gibi dördüncü yıl ilk öğrencileri ile Freshman ve sporun gelişimi için zorunlu eğitim olarak yapılmıştır. Aerobik Mevcut eğitim, basketbol, ??voleybol, yüzme, tenis, masa tenisi, futbol, ??atletizm ve LFK.Plovdiv şehrinin merkezinde bulunan üniversite, kaliteli eğitim kadrosu ve eğitim için gereken üst düzey teknolojik imkanları, sınıfları ve laboratuarları ile bölgenin en önemli tıp üniversitesidir. Ülkenin en modern ve en büyük hastane­lerinden birine sahip üniversitede bu nedenle çok iyi klinik eğitimi verilmektedir.

1945 yılında kurulan üniversite Tıp Okulları Avrupa Birliği üyesidir. Avrupa Birliği'nin uluslararası eğitim programlarından biri olan ERASMUS'un belgesini taşımaktadır.
Üniversitede 136 profesör ve doçent ayrıca 498 akademik eğitmen görev almaktadır. Eğitmenler uluslararası tıp kurumlarının üyeleri olup devamlı olarak yenilikler ve değişimler hakkında eğitim almaktadırlar. Öğrenciler ve eğitmenler Avrupa Birliği­ projelerine ilişkin programlarına ve uluslararası öğrenci eğitim programlarına klinik, stajlara ayrıca ülkede ve yurtdışında bilimsel forumlara katılmaktadırlar. Üniversitenin kapalı ve açık spor salonları, tenis kort ları, futbol, basketbol sahaları ve havuzu bulunmaktadır.


Plovdiv Tıp Üniversitesi Bölümleri

Tıp: eğitim süresi 6 yıldır (10 sömestır ve 12 aylık klinik staj).
Diş Hekimliği: eğitim süresi 5,5 yıldır (10 sö mestır ve 9 ay klinik staj).
Eczacılık: eğitim süresi 5 yıldır (9 sömestır ve 6 ay klinik staj).

Tıp Koleji:(Öğretim süreci 3 yıldır)

Rehabilitasyon
Eczacı Asistanlığı
Hemşirelik
Diş Teknisyenliği
Röntgen Teknisyenliği
Ebelik
Sağlık Müfetişliği
Tıp Laborantı


Yurt İmkanları:

Üniversitede 2 yataklı odalar ve özel banyo var konforlu ve rahat döşenmiş yurt oteli de bulunmaktadır. Yurt bedelleri 50 ile 70 Euro civarındadır.
Tıp Üniversitesi - Plovdiv öğrenci yurtları, iki blok halinde 960 yatak bulunmaktadır. 
Yurtlar Üniversite Hastanesi "St yakınında, kentin batı kesiminde yer alır 
George ". Yurtlarda odalar iki yatak ve özel banyo var.
Adres:bul Vasil Aprilov 15-A

Plovdiv  Tıp Üniversitesi Hakkında1945 yılında kurulan Plovdiv Tıp Üniversitesi Tıp, Diş ve Eczacılık, Sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık personeli dallarında eğitim vermekte. Avrupa standartlarında gerekli olan bütün fakultelere sahip olan üniversite, öğrencilerine ülkenin en geniş ve modern tedavi, araştırma  ve eğitim donanımlı,  hastane merkezi olan St. Gerorgi Üniversite Hastanesinde öğretim vermektedir.
Avrupa Tıp Okulları Birliği üyesi olan Plovdiv Tıp Üniversitesi, kazandığı Erasmus Hartasıyla hertürlü uluslararası bilim araştırmaları, eğitim proje ve programları, öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi projelerine katılma imkanına sahiptir.

 • Tıp Fakültesi
 • Diş Hekimliği
 • Eczacılık
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Sağlık Bakımı

Üniversitenin Eğitim Ücretleri


No

Bölümler

Hazırlık

Lisans

Doktora veya Uzmanlık

1

Tıp Fakültesi Bulgarca

3200€

5000€

5000€

2

Tıp Fakültesi İngilizce

Yok

6500€

5000€

3

Diş Hekimliği Fakültesi

3200€

5900€

6000€

4

Eczacılık Fakültesi

3200€

5000€

5000€

Uluslararası Anlaşmalar
Tıp okulları Avrupa Birliği üyesidir. Avrupa Birliği’nin uluslar arası eğitim programlarına katılım sağlayan ERASMUS üniversite belgesinin taşıyıcısıdır. Üniversitede 136 profesör ve doçent ayrıca 498 akademik eğitmen görev almaktadırlar. Öğrenciler ve eğitmenler Avrupa Birliği’nin projelerine ilişkin programlarına ve uluslar arası öğrenci eğitim programlarına, klinik stajlara ve yurt dışında bilimsel programlara katılmaktadırlar.
Ders Programları : Hazırlanıyor
Üniversitenin Konumu :
Plovdiv’in merkezindedir. Okulun kendine ait kütüphanesi, bilgisayar odaları, büyük bir bahçesi, laboratuarları mevcuttur.
Plovdiv Hakkında
Plovdiv 53 km2 ile Yukarı Trakya ovasında Meriç nehrinin iki tarafında yerleşmiş bulunmaktadır.İklimi: Deniz seviyesinden 160 metre yükseklikte olup karasal ve yumuşak iklim hüküm sürmektedir.Nüfus: Şehrin nüfüsu 712 bin olup, insan yoğunluğu bakımından kilometre kare başına 122 kişi düşmektedir.

Hazırlık Eğitimi
İngilizce eğitim veren programlarda İngilizce hazırlık kursu verilmemektedir. Bulgarca programlarda bir yıl süreli Bulgarca hazırlık eğitimi zorunludur. İngilizce ya da Bulgarca yeterlilik sınavlarını geçen öğrenciler bu programlara kayıt yaptırmadan lisans eğitimlerine başlayabilirler.
Yurt
Yurt binaları okula yürüme mesafesindedir. Yurt odaları 2 kişiliktir. Odalar bir öğrencinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde orta kalitede düzenlenmiştir. Okulun yurtlarında yurt ücretleri  50-70 Avro arası değişmektedir. Bazı yurtlarda elektrik ve su ücreti dâhil değildir. Özel yurtlar 70 € ile 125 € arası değişmektedir.
Yaşam Giderleri
Aylık ortalama yaşam giderleri 200-250 Euro, bir dönemlik kitap ve araç gereç giderleri yaklaşık 50 Euro civarındadır.

Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

 • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.