Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Bulgaristan Plovdiv Tıp Koleji

 BulgaristanPlovdiv Tıp üniversitesi’nin yapısında Plovdiv Tıp Koleji  anabir bölümdür.  Plovdiv Tıp Koleji Kiril ve Metodius  Filibe belediyesi onursal madalyasına ve Avrupa Hemşirelik modülünün onur madalyasını taşımaktadır. Bulgaristan Kolejler Birliği üyesi ve Bulgaristan bilim adamları birliğinin Plovdiv Tıp Üniversitesi yapısında temel bir kolejdir. Plovdiv Tıp Koleji (Miloserdni kardeşler Maria Louisa) 1942 yılında açılmış, 43.000 metrekare alan üzerinde yer alan  çalışma kompleksine sahiptir.  1972 yılından itibaren eğitim laboratuvarı,  modern donanımlı sınıfları, uzman odaları bulunuyor.

Plovdiv Tıp üniversitesi’nin Kolejinin tüm bölümleri Değerlendirme ve tanıtım ulusal ajansı tarafından tanınmıştır. Uluslararası projeler ile (Avrupa hemşirelik modülü, Tıp okullarıbirliği) Plovdiv Tıp üniversitesi’nin öğrencileri destekleniyor.  Avrupa Müfredatı  AB gereksinimlerini eş değerde kabul ediliyor.

 

Plovdiv Tıp üniversitesi’nin Eğitim devamlı olarak üç ve dört yıl süreli olup Avrupa müfredatı akademik programlara göre yürütülmektedir.
Plovdiv Tıp üniversitesi’nin koleji Teorik ve pratik esasları ön Planda olup uygulamalı verilmektedir. Plovdiv Tıp Kolejinden mezun olanlar Lisans dereceli yüksek öğretim kazanırlar ve eğitimlerine Tıp Üniversitesinde Yüksek lisans programda devam edebilirler.
Plovdiv Tıp üniversitesi’nin kolejinde 4 Katlı okul binası,  14 katlı öğrenci yurdu, geniş oturumlu kantini, kapalı spor salonu, Yüzme salonu, tenis kortları, yemekhanesi, basketbol sahası, Fitness  merkezi, açık hava oyun alanı, 4 salon, 11 derslik, 27 özel laboratuvar, 23 uzman laboratuvar, 250 kişilik anfi salon, Kütüphanesi, Akademik klup, 3 bilgisayar odası, toplantı salonu, kitap evi bulunuyor.

Bölümler:

 • Bulgaristanda Fizyoloji –Rehabilitasyon 4 yıl
 • Bulgaristanda Diş Teknisyenliği 3 yıl
 • Bulgaristanda Eczacı Asistanlığı
 • Bulgaristanda Röntgen Teknisyenliği 3 yıl
 • Bulgaristanda Hemşirelik 3-4 yıl
 • Bulgaristanda Ebelik 3 yıl
 • Bulgaristanda Sağlık Müfettişliği 3 yıl
 • Bulgaristanda Tıp Laborantı 3 yıl
Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

 • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.