Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Grodno Yanki Kupala Devlet Üniversitesi

                   
Grodno Yanki Kupala Devlet Üniversitesi, 1957 Grodno'da kurulmuştur, Akademisyen sayısı 2052 olup, Grodno'daki en büyük devlet üniversitesidir. Öğrencilerin sayısı 22.000'dir. Üniversite adını, Belarus'un çok ünlü halk şairi ve yazarı olan Yanki Kupala'dan almıştır. Üniversite son 2 yıldan beri düzenli olarak Türk öğrenci kabul etmektedir. Üniversitenin en belirgin özelliği; eğitimdeki disiplinliği, yabancı öğrenciler kayıttan eğitim süresince her zaman yardımcı olması ve yurt olanaklarının iyi olmasıdır. Üniversitenin öğrenci yurdu ,üniversiteye 15 -20 dakikalık ulaşım mesafesi kadardır.Üniversiteye her yıl yüzlerce yabancı öğrenci çeşitli alanlarda eğitim almak amacıyla kayıt yaptırmaktadır. Grodna Yanki Kupala Devlet Üniversitesi, Rusya, Polonya, Litvanya,  Avusturya, İspanya, Finlandiya, İtalya'daki ve Çin'deki üniversitelerle aktif ortak proje çalışması yapmaktadır. Üniversitenin hukuktan filolojiye ve güzel sanatlardan askeri fakülteye kadar 13 fakültesi vardır Bu fakülteler:
1. Matematik ve Bilgi Teknolojileri fakültesi
Uygulamalı matematik
Sibernetik
2. Fizik Fakültesi
3. Yapı ve İnşaat fakültesi
4. Biyoloji ve Ekoloji Fakültesi
5.İktisadi İdari Bilimler Fakültesi
6. Hukuk Fakültesi
7.Turizm ve Servis fakültesi
8. Psikoloji Fakültesi
9. Filoloji Fakültesi  
İslav dilleri
Rusça
İngilizce
Almanca
Fransızca
10. Tarih ve Sosyal Bilimler Fakültesi
11.Pedagoji Fakültesi
12. Askeri Fakülte
13.Güzel Sanatlar Fakültesi

Öğrenci Yurdu: Üniversitenin öğrenci yurdu karma (kız-erkek) özellikte olup blok sistemlidir. Odalar, 2 ve 4 kişiliktir. Yurt içinde çalışma odası, spor salonu, çamaşırhane, ütü odası ve bilgisayar odası vardır.
           

 
Belarus Devlet Ekonomi Üniversitesi

Belarus Devlet Ekonomi Üniversitesi

 

  • 1933’te kurulmuş olan Belarus Devlet Ekonomi Üniversitesi, özellikle ekonomi-işletme alanında lisans, yüksek lisan ve doktora alanında eğitim almak isteyen öğrenciler için tercih edilebilir.


Belarus Devlet Radyoelektronik Üniversitesi

Belarus Devlet Radyoelektronik Üniversitesi


  • Belarus Devlet Radyoelektronik Üniversitesi 1964'de kurulmuştur. Belarus'un radyoelektronik, enformatik ve komünikasyon ağları bakımından en önde gelen üniversitesidir. Üniversitenin akademisyen kadrosunun büyük bir bölümü Amerika'daki New York Bilim Akademisi'nin üyesidirler. Radyoelektronik Üniversitesinin profesör ve doçentleri Amerika, Kanada, Almanya, Portekiz, İspanya, Çin, Polonya, Rusya v.b. ülkelerdeki üniversitelerde 'misafir öğretim görevlisi' olarak ders vermektedirler.

Belarus Devlet Üniversitesi

Belarus Devlet Üniversitesi

 

  • Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 800 ABD Dolarıdır. Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ücreti yıllık 500 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitiminde Azericenin yanı sıra ilgili programlara ait Azerice terimlerin eğitimi yer alır.

 


Belarus Ulusal Teknik Üniversitesi

Belarus Ulusal Teknik Üniversitesi


  • Belarus Ulusal Teknik Üniversitesi, Belarus Cumhuriyeti’nin en eski ve en büyük yüksek eğitim kurumlarından bir tanesidir. Poli-Teknik koleji temelinde 1920 yılında kurulan üniversite şu anda bilimsel ve eğitimsel merkezin öncüsü sürdürmektedirler. Üniversite bünyesinde, ünlü bilim insanlarının da olduğu 1800 öğretim görevlisini barındırmaktadır.

Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesi

Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesi

 

  • Başkent Minsk’te bulunan Devlet Dil Bilimleri Üniversitesi, 1948’te kurulmuştur, "yabancı diller üniversitesi" olarak adlandırılan üniversite , ‘İNYAZ’ olarak bilinmektedir. Üniversitenin 7 fakültesi, 40 kürsüsü ve 5000 civarında öğrencisi bulunmaktadır. Belarusta’ki en çok yabancı öğrencinin bulunduğu üniversite olarak bilinen bu üniversite, dilbilimleri alanında uzmanlaşmış ve uluslar arası bir üne kavuşmuştur.