Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

 

Bulgaristan Plovdiv Müzik ve Dans Sanatları Akademisi

 

 Bulgaristan Plovdiv Müzik ve Dans Sanatları Akademisinin Müzik, Dans ve Güzel Sanatlar alanlarında verilen diplomalar tüm ülkelerde tanınıyor. Müzik, Dans ve Güzel Sanatlar Akademisi Devlet Üniversitesidir. Önceleri Sofya Üniversitesine bağlı olarak eğitim veriliyordu. 1972 yılında bağımsız Yüksek Pedagoji Müzik enstitüsüne dönüşmüşerek kendi eğitimini vermiştir. 1995 yılına kadar enstitü olarak ismini korumuştur. Bu tarihten sonra Müzik, Dans ve Güzel Sanatlar Akademisi adı altında eğitim faaliyetlerine başlamıştır. 1989 yılında akreditasyon kazanmıştır. 

Müzik, Dans, ve Güzel Sanatlar Akademisi Müfredatı ECTS kredi Transfer sistemine uyumlu Bologna gelişmiştir. NEAA kurumsal akreditasyon almıştır. Avrupa Ülkelerinde sanat kolejleri ile temaslar sağlanıyor. Uluslararası oda korosu bulunmaktadır. Polonya, Rusya, Almanya, Fransa, Litvanya, Moldova ve  Türkiye Bursa Uludağ üniversitesi ile iş birliğinde çalışmalar yapılmaktadır. Ülkelerinin kültürel temsilcilerini (Goethe Enstitüsü, British Council, Cek merkezi, Alliance Fransa) ortaklaşa bir çok programlar, konferanslar, Sempozyumlar, teorik ve uygulamalı pedagojik ve performanslar ile seminerler, yarışmalar, konserler düzenleniyor. Programlar ünlü bestecilerin eserleri ile önde gelen sanatcılar ve eğitmenler tarafından yönetiliyor. Müzik, Dans, ve Güzel Sanatlar Akademisi Bulgaristan Plovdiv Avrupa kültürlerinin paylaşıldığı bir ülke olduğunu Bu sanat çalışmaları ile tekrar hatırlatır.   Sanatcılar yetiştirmek Müzik, Dans, ve Güzel Sanatlar Akademisi Unesco Folk Sanat Uluslararası  düzenli organizasyon üyesidir.  Hazırlık Eğitimi Öğrenci dili Bulgarcadır. akademik yıl hazırlık eğitimi verilir.  Üniversitenin

Plovdiv Müzik ve Dans Sanatları Akademisinin harcamaları Bulgar devleti üstleniyor. EuroStar Bulgaristam Eğitim Merkezi Sizi Plovdiv Müzik ve Dans Sanatları Akademisine davet ediyor.
Öğrencilerin eğitimi 3 ana birim halinde düzenlenmiştir.
Akademi Müzik öğretim Güzel sanatlar ve iki fakülte akademik yapıyı oluşturmuştur.

Okul eski plovdiv olarak adlandırılan Antik Tiyatronun yanında yer almaktadır. 1995 Müzik, Dans ve Güzel Sanatlar Akademisi 5000 üzerinde mezun vermiştir. Müzik, Dans, ve Güzel Sanatlar Akademisinin eğitim görevlileri eğitim kalitesini arttırmış seckin, yaratıcı sanatcıları köklü ve bilim adamı görevlileri tarafından eğitilirler. Müzik, Dans, ve Güzel Sanatlar Akademisi sanat düşünenlerin gereksinimlerini karşılamaktadır. 


Yurt
Plovdiv Müzik ve Dans Sanatları üniversitesinin kendine ait yurt blokları bulunmamaktadır. Öğrenciler Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesinin yurt bloklarından faydalanmaktadırlar. Plovdiv Ziraat ve Tarımüniversitesinin yurtlarında  konaklama sağlanıyor. Müzik, Dans ve Güzel Sanatlar Akademisi isteyen öğrenciler karşılamak için bir öğrenci yurdu vardır.

Plovdiv Müzik ve Dans Akademisi Bölümleri

Müzik Pedagojisi Fakültesi

 • Müzik Eğitimi Pedagojisi                     
 • Müzik Bilgisi 
 • Medya ve Müzik Editörlüğü                 
 • Kompozisyon                            
 • Orkestra Şefliği 
 • Ton Şefliği       
 • Kareografi
 • Müzikal Folklor

 

Resim Sanatı Fakültesi;

 • Folklor Enstrümanları Bölümü
 • Bulgaristan Halk Kareografisi 
 • Halk Müziği
 • Bale Pedagojisi     
 • Bale Rejisörlüğü            
 • Resim Sanatı  Eğitimi ve Pedagojisi 
 • Sahne Kareografisi                     
 • Müzikal Kareografi
 • Tiyatro Aktörlüğü 
 • Sanat Yönetmenliği                
 • Fotoğrafçılık

 

Adres: T. Samodumov No:2, PO Box 177
WebSite:www.artacademyplovdiv.com

Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

 • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.