Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Bulgaristan Burgas Serbest Üniversitesi

Bulgaristan Burgas Free (Serbest) Üniversitesi 1991 yılında kurulmuştur.  Burgaz Şehir merkezinde yer alan Üniversite 22.m2 toplam alana sahiptir. 43 derslik, 3 dil laboratuvarı,  8 bilgisayar sınıfı, 3 toplantı salonu, 60 kişilik salon, 250 kişilik  2 adet konferans salonu , 400 kişilik konferans salonu  görsel ve işitsel tararımı ile  çok fonksiyonlu  gösteriler ve konferanslar için kullanılabilir. 120.000 cevrim içi ağ ile kütüphane  ve Kütüphane de okuma odaları ile 1500m2 toplam alana sahip 2 katlıdır. Günlük gazeteler, Ansiklobediler, cilt  kitaplar Cd, Dvd, Dergiler bulunuyor. Bina yapımında  modern radyo ve Televizyon stüdyosu bulunuyor. Boş zamanlarınızı spor salonu, sauna, solaryum, tıbbi ofisler, kahve klübü, terası, gece klübü, kitapevi, banka, yeraltı garajı ve spor ve sağlıklı yaşam merkezi ile  eğitim kalitesini arttırmakta ve sizlerde bu özgürlüğü yaşayacaksınız.  Üniversitenin en önemli amaçlarından biri öğrencilerde bağımsız yaratıcı düşünce tarzını geliştirmektir.
Yüksek öğrenim için uluslararası standartlara ve hızlı kariyer gelişimi için adapte uygun olarak  ileri eğitim ile çağdaş eğitime ve hedeflerinize  bekliyor.
Varna Serbest Üniversitesi             
BSU Burgas Free (Serbest) Üniversitesinin yeni binası 2004'de yılın binası ödülünü almıştır. Mimarlık ve İnşaat alanında  işleri ve sanayi kuruluşları himayesinde binanın baş mimarı Lyudmila Kyoseva Yılın Mimarı secilmiştir.

Üniversite'de kütüphane, radyo ve TV stüdyosu, spor merkezi bulunuyor.  Lüsk bina içinde  iş koşulları modersn ekip ve teknolojisiyle  koşullar ve olanaklar yaratılır.  Konferans salonları, Toplantı salonları çok şıktır. Yüksek düzeyde etkinliklere  ve Uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapıyor. 
BSÜ Güneydoğu Bulgaristan'ın en büyük eğitim, araştırma ve kültür merkezidir. 

 

Bulgaristan Özel yüksek öğretim derneği üyesidir. 
7000 öğrenci  her yıl eğitimini tamamlayıp 12 bakalorya ile mezun oluyor.  Bütün bölümlerde eğitim süresi 4 yıldır ve Eğitim Dili Bulgarca'dır.üniversite bünyesinde bir akademik yıl dil teknik eğitimi veriliyor.

 

Avrupa Standartlarında Kredi Avrupa sistemini 2005 yılından itibaren eğitim veriliyor. Dünya Çapında tanınması ile itibar kazanmıştır. Uluslararası Kalite Belgesi ISO 9001:2000 verilmiştir. Teşvik, Profesyonel İşbirliği ile Burgas Free (Serbest) Üniversitesinin 30 yabancı üniversite ile partnerlik anlaşması vardır. Afrikada 21 üniversite ile değişim programı, 15 Avrupa üniversitesi ile faaliyet gösteriyor.    
                          

Bulgaristan Modern akademik bir yenilikçi uygulama başarılarında yüksek kalitede Akademik bir ortam sunuyor. ABD tarafından yürütülen çalışmalarda mevcuttur. Bulgaristanda eğitim almak istiyorsanız sizin için idaalinizi gercekleştirebileceğiniz bilinçli secimlerle başarılı bir kariyer edinme imkanı bulaçaksınız. Üniversite gazetesi, Klupler, yarışmalar, burslar, ödüller, Tiyatro olanakları ile zengin imkanlara sahip olan Burgas Serbest Üniversitesinin yeni fırsatlar ve uluslararası deneyim yaşayacaksınız. EuroStar Bulgaristan Eğitim Merkezi Güvencesinde Burgas Serbest Üniversitesinin bir öğrencisi olabilirsiniz. Bir Telefon kadar size yakın EuroStar size, Türkiyenin Heryerinden Başvuru Kabul Ediyor.
Bir yıl süreli Bulgarca veya İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir.

      

Öğrenciler Otelde konaklama sağlanıyor. Düşük üçretlerde kaliteli otel odaları 20  adet geniş ses yalıtımlı odalar sunmaktadır. 12 çift kişilik  8  kişilik olarak bugaz şehir merkezinde büyük görünümü ile rahat olan modern döşenmiş ve kablo TV, internet, telefon, duş, merkezi klima ile banyo donatımlıdır. 30 sandelyeli kafesi bulunuyor.

 

WebSite:www.bfu.bg


  Bölümler:

 • Hukuk
 • Halkla İlişkiler
 • Gazetecilik
 • Sosyal Hizmetler  ve Danışmanlık
 • Özel
 • Finans
 • Muhasebe ve Kontrol
 • Pazarlama
 • İş İdaresi
 • Enformasyon ve Bilgisayar Sistemleri
 • İletişim Tekniği ve Bilgisayar Ağları
 • Bilgisayar Sistemleri ve Teknolojileri
 • Yenilenebilir Enerji Muhabere ve Elektronik
Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

 • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.