Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Jagiellonian Ünivesitesi

1364 yılında kurulan okul 650 yıllık geçmişiyle Krakow’un en önemli üniversitelerinden biri olmuştur. Üniversitenin uluslar arası alandaki tanınırlığı 15. yüzyıla akdar uzanmakta, daha o zamanlarda bile öğrencilerinin %44’ünü yabancı öğrenciler oluştırmaktaydı. Günümüzde, sürekli gelişen müfredatı ve her yıl yenileri eklenen farklı eğitim programlarıyla Jagiellonian Üniversitesi Avrupa’nın en eski ve en iyi üniversiteleri arasındaki yerini korumaktadır. Köklü olduğu kadar son derece modern olan kampüsünde birçok değişik dilde, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencilere eğitim verilmektedir. Jagellonian Univesitesi Avrupa Üniversiteler Birliği, Coimbra Group ve Utrecht Network üyesidir. Jagellonıan Üniversitesi’nin hemen her fakültesi kendi branşlarında Polonya’nın 1 numarası olarak gösterilmektedir.

Tarihi üniversite kampüsü Krakow şehir merkezine yaklaşık sadece 4 km mesafededir. 1999 yılında kurulan araştırma-eğitim merkezi  ve 2002 yılında kurulan Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji Enstitüsü, en modern teknolojiyle çalışmaktadır.

Günümüzde yaklaşık 46.000 öğrenci Jagellonian Üniversitesi’nde eğitim almakta, üniversitenin eğitim kadrosunda 3657 tane akademisyen çalışmaktadır. Üniversitenin öğrencilere sunduğu 111 tane farklı programı tüm dünya çapında tanınırlılığa sahiptir.

Üniversitenin Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Program Adı

Süre (Sömestr)

Ücret (Yıl/Euro)

Lisans Programları (İngilizce)

 

 

Genel Tıp

12

11,200

Diş Hekimliği

10

12,500

Yüksek Lisans Programları(İngilizce)

 

 

International Masters Degree Programme in European Studies (IMPREST)(Avrupa Çalışmalarında Uluslararası Yüksek Lisans Programı)

2

6000

International Masters in Economy, State and Society (IMESS)(Ekonomi, Devlet ve Toplum Üzerine Uluslararası Yüksek Lisans)

4

14,800

MA in European Studies (including Central & Eastern European Studies, Europeanisation and Governance in CEE)(Avrupa Çalışmaları Yüksek Lisans: Orta ve Doğu Avrupa Çalışmaları, Avrupalılaşma ve Merkezi Doğu Avrupa İdaresi dahil olmak üzere)

4

7200

Master in European Studies (The Process of Building Europe)(Avrupa Çalışmalarında Yüksek Lisans(Avrupanın Oluşum Süreci)

2

4000

MA in American Literature(Amerikan Edebiyatı)

3

USD 6000

MA in English Literature(İngiliz Edebiyatı)

3

USD 6000

MA in TESOL Methodology/Applied Linguistics(Metodoloji ve Uygulamalı Dil Bilimi)

3

USD 6000

MSc in Biotechnology(Biyoteknoloji)

4

4000

MA in Euroculture(Avrupa Kültürü)

3

10,000

LL.M. in Polish Business Law (Master)(Polonya İş Hukuku)

2

PLN 18,000

MA in Transatlantic Studies(Atlantikötesi Çalışmaları)

4

5000

MSc in Advanced Spectroscopy in Chemistry(Kimyada İleri Düzey İzgegözlem)

4

4000

European Master of Public Health (EUROPUBHEALTH)(Halk Sağlığı)

2

12,500 (2 yıl toplamı)

LEHÇE Olarak Eğitim Alabileceğiniz Bölümler

İşletme

Felsefe

Özel Eğitim

Medikal Analitik

Fizyoterapi

Hemşirelik

Arkeoloji

Fizik

Siyaset Bilimi

Astronomi

Coğrafya

Ebelik

Amerikan Kültür & Edebiyatı

Jeoloji

Psikoloji

Biyofizik

Tarih

Rus Dili edebiyatı

Biyoloji

Sanat Tarihi

Tıbbi Yardım

Bitoteknoloji

Kütüphanecilik

İlahiyat

Kimya

Bilgisayar Bilimleri

Sosyoloji

Gazetecilik ve Sosyal iletişim

Tıp

Uluslararası İlişkiler

Ekonomi

Diş Hekimliği

Tiyatro

Etnoloji

Matematik

İş idaresi (Management)

Avrupa Araştırmaları

Müzikoloji

Toplum Sağlığı

Eczacılık

Nörobiyoloji

 

Filoloji

Çevre koruma

 

Lehçe

Pedagoji

  
Krakow Ekonomi Üniversitesi

Krakow Ekonomi Üniversitesi

 • Krakow Ekonomi Üniversitesi 1925 yılında kurulmuş Polonya’nın en büyük ekonomi üniversitesi, ayrıca Polonya’nın eğitim şehri olan Krakow’un da en büyük üçüncü üniversitesidir. Üniversitenin 4 ana fakültesi vardır.Krakow Teknoloji Üniversitesi

Krakow Teknoloji Üniversitesi

 

 • Krakow Teknoloji Üniversitesi 60 yıldan uzun süredir mühendislik ve mimarlık alanlarında eğitim veren ve bugüne kadar 58.000’den fazla mezun vermiştir.


 

Lazarski Universitesi

Lazarski Universitesi

 

 • 1993 Yılında kurulan Lazarski Üniversitesi, Varşova'da bulunmakta olup, kurulduğu günden beri yükselen bir başarı grafiği olan bir özel yüksek öğretim kurumudur. Kalitesi nedeniyle özellikle yabancı öğrencilerin büyük oranda rağbet ettiği üniversitede Üniversitede 30 ülkeden yaklaşık 7000 öğrenci eğitim almaktadır.


Lodz Teknik Üniversitesi

Lodz Teknik Üniversitesi

 

 • Lodz Teknik Üniversitesi 1945 yılından beri Polonya’nın en büyük üçüncü şehri olan Lodz’da eğitim vermektedir. 20 000 öğrencinin eğitim gördüğü okul, 9 fakültesi, 70 enstitüsü, 33 farklı program ve bölümüyle teknik alanda Polonya’nın en büyük ve en iyi üniversitelerinin başında gelmektedir.


Lodz Tıp Üniversitesi

Lodz Tıp Üniversitesi

 

 • Lodz Tıp Üniversitesi, tıp alanında Polonya’daki en büyük devlet üniversitelerinden birisidir. Tıp, diş hekimliği, eczacılık ve tıpla ilgili diğer bölümlerde eğitim vermektedir.


 

Lodz Üniversitesi

Lodz Üniversitesi

 

 • Lodz Üniversitesi 1945 yılında Lodz kentinde 2. Dünya Savaşı’ndan hemen sonra kurulmuştur. Lodz, Polonya’nın ortasında, Avrupa’nın birçok geçiş yolu üzerinde kurulu, yıllar boyunca polonyalılar dışında almanlar, ruslar ve yahudilere de evsahipliği yapmış, kültürel ve tarihi açıdan Polonya’nın en zengin şehirlerinden birisidir.

Poznan Ekonomi Üniversitesi

Poznan Ekonomi Üniversitesi

 

 • Poznan Ekonomi Üniversitesi, Polonya’nın en köklü ve prestijli ekonomi üniversitelerin biri olup, akademik başarısını her geçen gün artırmaktadır. Üniversiteler sıralamasında daima üst sıralarda yer alan okulun itibarı, sağladığı yüksek eğitim standartları ve son model ekonomi ve gelişen iş dünyası trendlerini yakından takip etmesi sayesinde oldukça yüksektir.

 


Poznan Tıp Üniversitesi

Poznan Tıp Üniversitesi

 

 • Poznan Tıp Üniversitesi, 90 yıllık akademik geçmişiyle Polonya’nın en büyük ve alanındaki en iyi tıp üniversitesidir. Okul, Polonya’nın farklı 6 üniversitesiyle çalışmalar yapmaktadır. Okulda eğitim gören 9200 öğrencinin 989’u ingilizce olarak eğitim almaktadır.

 


Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi

 

 • 1826 yılında kurulan okul, mühendislik ve uygulamalı bilimler alanlarında eğitim vermektedir.


 


Varşova Ekonomi Üniversitesi

Varşova Ekonomi Üniversitesi

 

 • 1906 yılında kurulan Varşova Ekonomi Üniversitesi (Szkola Glowna Handlowa w Warszawie, SGH) Polonya’da ekonomi alanında eğitim veren en eski devlet üniversitesidir.

 


Wroclaw Ekonomi Üniversitesi

Wroclaw Ekonomi Üniversitesi

 

 • Wroclaw Ekonomi Üniversitesi 1947 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir ve 60 yılı aşkın deneyimiyle Polonya’daki yüksek kaliteli üniversitelerin başında gelir.Wroclaw Tıp Üniversitesi

Wroclaw Tıp Üniversitesi

 

 • Wroclaw Tıp Üniversitesi, tıp, diş hekimliği, eczacılık, sağlık bilimleri ve yüksek lisans programları olmak üzere 5 ana fakülteden oluşmaktadır; 164 kliniğin bulunduğu üniversitede 1072 akademik personel görev yapmakta ve 5600 ‘den fazla öğrenci eğitim görmektedir.