Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Uluslararası Solomon Üniversitesi


ULUSLARARASI SOLOMON ÜNİVERSİTESİ
It was founded in 1991 with an emphasis on modern world standards of higher education.    1991 yılında yüksek öğretimin çağdaş dünya standartlarında bir vurgu ile kurulmuştur. In 1991-1994 Professor was the President-founder of ISU. Profesör olarak 1991-1994 Alexander Tetelbaum kurucusu oldu. Teaching at the ISU begun on September 1, 1993.Uluslararası Solomon Üniversitesi eğitim-öğretime 1 Eylül1993 ‘te başlamıştır.
The conception and development strategy of International Solomon University were formed by outstanding scholars and public figures, among which F. Alekseev, M. Altschuler, F. Burchak, F. Gorovsky, Yu. Uluslararası Solomon Üniversitesi anlayışı ve kalkınma stratejisi seçkin akademisyenler ve kamu figürleri tarafından kuruldu. Aralarında F. Alekseyev, M. Altschuler, F. Burchak, F. Gorovsky, Yu. Daletsky, L. Krasny, M. Epshtein, A. Rozenfeld, Yu. Daletsky, L. Krasny, M. Epshtein, A. Rozenfeld, Yu. Furmanov, R. Shapshovych, A. Tetelbaum, G. Yusim, and G. Yablonsky. Furmanov, R. Shapshovych, A. Tetelbaum, G. Yusim ve G. Yablonsky gibi bilim adamları vardır.

Lisans eğitimi 4 yıl, Lisansüstü eğitim 5 yıl ve Master programı 5 yıldır. Örgün eğitim, yarı zamanlı ve uzaktan eğitim imkânları mevcuttur.
FAKÜLTELER
EKONOMİ: Fakültenin uzmanlaşma alanı Marketing ve Finanstır. Fakülte iş dünyasında değişen ekonomik ilişkilere ve mülkiyet biçimlerine göre ihtiyaç duyulan uzmanlar yetiştirir.
HUKUK: Fakülte yargı kuruluşları ve adli kurum, kuruluş ve özel ve kamu şirketleri için uzman yetiştirir.
TARİH VE FELSEFE: Uzmanlaşma alanı Yahudi dili kültürüdür. Zorunlu yabancı diller İbranice ve İngilizcedir.

 

SOSYOLOJİ: Fakülte öğretmen olarak çalışabilecek; firma, organizasyon ve kurumlar için uygulamalı araştırmaları organize edebilen ve liderlik yapabilecek uzmanlar yetiştirir.
BİLGİSAYAR BİLİMLERİ: Fakülte yazılım ve otomize sistemler alanında uzmanlar yetiştirir. Fakültenin hedefi uygulamalı matematik algoritma ve programlama ve yapay zekâ konularındadır. Mezunlar okullarda ve üniversitelerde Modern bilgi teknolojileri ve Bilgisayar Bilimi konusunda ders verebilir
BİYOLOJİ: Biyoloji ve Biyoekoloji alanında uzmanlar yetiştiren Biyoloji Fakültesi biyoloji bilimlerinin çeşitli alanlarında araştırmalar gerçekleştirir. Zorunlu yabancı diller İngilizce ve Latincedir.
TIBBİ MÜHENDİSLİK: Fakülte Biyoteknik Tıbbi aygıtlar ve Sistemler alanında uzmanlar yetiştirir. Fakültenin hedefi mühendislik ve tıp biliminin yeni dallarında uzman sağlamaktır.

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM
FİNANS
>MARKETİNG
HUKUK
TARİH
FELSEFE
SOSYOLOJİ
YAZILIM VE OTOTMAT SİSTEMLERİ
BİYOLOJİ
BİYOTEKNİK VE TIBBİ AYGIT VE SİSTEMLERİ

 

Fakülte Harçları


Örgün Eğitim ve Öğretim

 Aylık* 

 Yıllık 

 Toplam 

$

$

$

Ukraynalı olmayan öğrenciler için **
Kiev Fakülteler

Biyoloji Fakültesi

200

2000

8000

Ekonomi Fakültesi

200

2000

8000

Bilgisayar Bilimleri Fakültesi

200

2000

8000

Sosyoloji Fakültesi

200

2000

8000

Tarih ve Felsefe Fakültesi

200

2000

8000

Hukuk Fakültesi

200

2000

8000

* Kayıttan sonra ilk ay için 2 aylık ödeme yapılması gerekmektedir ve Mart Temmuz ve Ağustos için ödeme yapılması gerekmemektedir.
** Ücretler Lisans eğitimi içindir. Tüm fakültelerdeki Master programı $3000 (1 yıllık program için).

 Dönemlik 

Yıllık 

 Toplam 

$

$

$

Ukraynalı olmayanlar için ***
Kiev Fakülteler

Ekonomi Fakültesi

750

1500

6750

Bilgisayar Bilimleri Fakültesi

750

1500

6750

Sosyoloji Fakültesi

750

1500

6750

Tarih ve Felsefe Fakültesi

750

1500

6750

Hukuk Fakültesi

750

1500

6750

*** Ücretler Lisans eğitimi içindir. Tüm fakültelerdeki Master programı $2250 (1,5 yıllık program için).
 
Kherson Devlet Üniversitesi

Kherson Devlet Üniversitesi

 

 • Fakülteler: Mühendislik ve Teknoloji  Fakültesi, Mesleki Eğitim Bölümü, İş Eğitimi Bölümü, Mühendislik Eğitimi Bölümü
Bogomelets Tıp Üniversitesi

Bogomelets Tıp Üniversitesi

 • Bogomolets Ulusal Tıp Üniversitesi; tıbbi eğitim, yöntemsel eğitim, insani yardım faaliyetleri, Ukrayna tıp ve eczacılık eğitimi koordinasyonunda üstlendiği lider tavır vekamu sağlığı alanında yaptığı çalışmalar neticesinde, Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko tarafından bizzat tebrik edilmiştir.Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi

Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi

 

 • Uzmanlık alanı işletme ve ekonomi olan MAUP da, dileyen öğrenciler sosyoloji, psikoloji, hukuk, matematik, uluslararası ilişkiler vb. Diğer alanlarda da lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirler. Eğitim kalitesi olarak çok yüksek bir kaliteye sahip olan MAUP üniversitesi, Kiev deki öğrenciler tarafından da çok iyi olarak tanınıp, tavsiye ediliyor.

 

Simferopol Tıp Universitesi

Simferopol Tıp Universitesi

 

 • 230 profesörü 3,000 i aşkın çalışanı ile 21.000 e yakin öğrencisi ile Ukrayna’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Bakanlığın otoritesinin altındadır. Üniversiteler devlet üniversiteleri altında görülmektedir. Kırım Devlet Tıp Üniversitesi en eski ve Ukrayna'nın önde gelen tıp yüksek kurumudur, SSCB zamanında1931 yılında kurulmuştur.


Kiev Milli Ekonomi Üniversitesi

Kiev Milli Ekonomi Üniversitesi

 

 • Üniversite Lisans, Lisansüstü ve Master Programları sağlamaktadır. Ukraynaca ya da Rusça bilmeyen öğrenciler Hazırlık Kursuna alınır. Hazırlık kursu 10 aydır, ücreti 1000 dolardır. Üniversitenin öğrencilerinin $10’nunu yabancı öğrenciler oluşturur.Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

 

 • Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi, 1933 yılında Kiev Politeknik Enstitüsü'ne bağlı Havacılık Fakültesi olarak kurulmuştur. 1994 yılında bağımsız bir üniversite halini alarak adı Kiev Uluslararası Havacılık Üniversitesi (NAU) olmuştur. 2000 yılında ise adı yine değişmiş ve Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi olmuştur. NAU, sadece havacılık ve uçak alanlarında değil; Yönetim, Mekanik, Elektronik, Elektrik Mühendisliği, Malzeme Bilimi, Bilgisayar Bilimleri ve Bilgisayar Mühendisliği alanlarında da çok güçlü bilimsel alt yapıya ve tecrübeye sahiptir.

Taras Shevchenko Uluslararası Kiev Üniversitesi

Taras Shevchenko Uluslararası Kiev Üniversitesi

 

 • Ukrayna'nın Kiev şehrinde bulunan üniversite, oldukça güzel bir kampüse ve imkânlara sahip, sosyal bilimler alanında ülkenin en iyi üniversitesi 2007 yılından itibaren 3 bölümü ile YÖK tarafından tanınmaya başlandı. Öğrencilere sunduğu gerek eğitim gerekse barınma ve diğer sosyal imkânları ile birçoklarının artık YÖK denkliğinin de olması ile daha da çok tercih edileceğe benziyor.

Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi

Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi

 

 • Ulusal Ukrayna Teknik Üniversitesi (Kiev Politeknik Enstitüsü) "KPI" ÖSYM'nin tercih kılavuzunda yer almakta olup YÖK tarafından tanınmaktadır. 1898 yılında kurulan KPI, kuruluşundan bugüne Ukrayna'nın teknik ve teknolojik gelişiminde önemli rol oynamıştır. Üniversite bünyesinde 19 fakülte, 8 eğitim ve araştırma enstitüsü, 13 araştırma enstitüsü vardır.

 

Uluslararası Solomon Üniversitesi

Uluslararası Solomon Üniversitesi

 

 • 1991 yılında yüksek öğretimin çağdaş dünya standartlarında bir vurgu ile kurulmuştur. In 1991-1994 Professor was the President-founder of ISU. Profesör olarak 1991-1994 Alexander Tetelbaum kurucusu oldu. Teaching at the ISU begun on September 1, 1993.Uluslararası Solomon Üniversitesi eğitim-öğretime 1 Eylül1993 ‘te başlamıştır.

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi

 

 • Kabul edilmek istenen Tıp öğrencileri ilk yıl için kabulde ortaöğretim diploması yada Kimya, Fizik, Biyoloji ve İngilizce dersleri dahil 12 yıllık eğitim almaktır. Eğer öğrencinin ana dili İngilizce değilse İngilizce dil yeterliliğine dair bir belge gerekmektedir.


Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

 

 • 12 Haziran 1930'da Su Taşımacılığı ve Mühendisliği Enstitüsü adı altında kurulan üniversite, 1994 yılında Odessa Maritime Üniversitesi adını almıştır. Ülke içinde ve uluslararası platformda verdiği eğitim ve öğretimin kalitesinden dolayı 26 Şubat 2002 tarihinde Ukrayna Başbakanı tarafından ödüllendirilerek adının başında ulusal unvanını kullanmaya hak kazanmıştır.

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi

 

 • 1918 yılında kurulan Politeknik Üniversitesi, gelecekteki mühendislerin ve bilimsel personelin yetişmesini sağlayan en büyük Güney Ukrayna merkezidir. Kampüsteki 13 bina içerisinde akademik departmanlar, laboratuarlar, 1 kütüphane, 5 okuma salonu yer alır.