Yurtdışında Tıp Eğitimi
Bosna Hersek 'de Eğitim
Ukrayna 'da Eğitimi
Bulgaristan 'da Eğitim
Belarus 'da Eğitim
Azerbaycan 'da Eğitim
Çek Cumhuriyeti 'nde Eğitimi
Kazakistan 'da Eğitim
Polonya 'da Eğitim
Hırvatistan 'da Eğitim
Sırbistanda 'da Eğitim
Kosova 'da Eğitim
Rusya 'da Eğitim
Romanya 'da Eğitim
Moldova 'da Eğitimi
Makedonya 'da Eğitim
Gürcistan 'da Eğitim
Avusturya 'de Eğitim
Letonya 'da Eğitim
Litvanya 'da Eğitim
Yunanistan 'da Eğitim
Kırgızistan 'da Eğitim

Bulgaristan Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi

 Bulgaristan Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi Bulgaristan’nın Başkenti Sofya şehride kurulmuş Devlet  üniversitesidir. Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesinin temeli 1925 yılında Sofya Üniversitesine bağlı ağaç yetiştirme ve ziraat fakültelerinin kurulmasıyla atılmıştır. Daha sonra Ormancılık Teknolojisi Enstitüsü kurulmuştur. 1995 yılında ise Bulgaristan Parlementosu okula üniversite statüsü verme kararı almıştır. Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesinin şimdiki amacı Avrupa kriterlerine göre kaliteli bir eğitim sunarak, Bulgaristan'ın iyi eğitim geleneklerini koruyarak  uluslarası işbirliğini sağlamaktır. Avrupa Eğitim Diploması ile Avrupa eğitim programlarından yararlanabilirsiniz. Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesinde Bölümlerin bazıları lisede en az bir yıl matematik, fizik, coğrafya, biyoloji dersleri görülmesi;Bu derslerin ortalamalarının 3 ve üstü olması isteniyor.

Sofya Ormancılık Teknik ÜniversitesiSofya Ormancılık Teknik Üniversitesi devlet Üniversitesi ormancılık, ağaç teknolojisi, mimarlık (peyzaj) alanlarında uzman yetiştiren Bulgaristan’ın tek üniversitesidir. EuroStar sizleri Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesine davet ediyor.

 

Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesinde ekoloji, çevre korumacılığı, ve­terinerlik, ziraat mühendisliği ormancılık işletmesi alanlarında da eğitim veriliyor. Tarım ve bitki koruma, ekonomi yönetimi, doğal kaynakların yönetimi ve sürdürebilir tarım kullanımı konusunda lider durumdadır. Eğitim çiftlikleri , girişimcilik merkezi, küçük hayvanlar kliniği, Kastrasyon merkezi, araştırma laboratuvarları malzeme depoları bulunuyor.

 

 

 

 

Genel Bölümlerin öğretim süresi 4 yıldır. Peyzaj Mimarlığı 5 yıl, veretinerlik 5,5 yıl sürüyor.
Dil Hazırlık Programı:

Öğretim Dili Bulgarcadır. Yeterli derecede Bulgarca bilmeyen öğrenciler için bir yıllık Bulgarca eğitim verilir. Hazırlık sınıfında öğrencilerin seçtikleri branşlara bağlı olarak dil eğitiminin yanı sıra ilgili alan dersleri de verilmektedir. Bulgarca bilmeyen öğrencilere bir yıllık dil hazırlık eğitimi veriyor.

 

Yurt İmkanları:
Yurtlar Studentski Grad’da okulun yakınında yer almaktadır. Yurtlar her yıl bakımdan geçmektedir.  İki üç kişilik yurt odalarından oluşmuştur. Yurt üçretlerine ısınma ve elektrik ücreti dahildir. Ormancılık Teknik Üniversitesinin Yurdunda veya Kampüsünde yaşanan sorunlarla ilgili komisyon üyeleri ve öğrenci konseyi  faaliyetlerinden yardım alınıyor.

Adres:Kliment Ohridski Blvd. No:10
WebSite: www.ıtu.bg

Web tabanlı e-öğrenme  cevirisi ile Bulgarca uzaktan eğitim olanakları sizleri bekliyor.

Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi Bölümler:

 • Orman Fakültesi
 • Ormancılık (uzaktan eğitim)
 • Orman İdaresi İşletmeciliği
 • Orman Ekonomisi ve Yönetimi
 • Orman Endüstri Fakültesi
 • Akşap Teknolojisi
 • Mobilya Tasarım Mühendisliği
 • Orman Endüstri (uzaktan eğitim)
 • Veterinerlik Fakültesi (6yıl)
 • Tarla Bitkileri Fakültesi
 • Ziraat Mühendisliği
 • Bilimsel Tarım (uzaktan eğitim)
 • Bitki Koruma
 • İşletme Fakültesi
 • İşletme Yönetimi (Uzaktan Eğitim)
 • Alternetif Turizm
 • Ekoloji ve Peyzaj Mimarlık Fakültesi
 • Ekoloji ve Cevre
 • Avcılık ve Balıkcılık
 • Peyzaj Mimarlığı (5 yıl)
Plevne Tıp Üniversitesi

Plevne Tıp Üniversitesi

 • Pleven Tıp Universitesi 1974 yılında kurulmuş olup bulgaristanın en iyi 5 tıp universitesi arasındadır. 1169 yatak kapasiteli hastaneye sahip olan pleven tıp universitesi tum branslarda İngilizce bilen doktor barındırması ile dikkatleri cekiyor.Her turlu tıbbi tedavi hizmeti veren Pleven Tıp Universitesi hastanesi yabancı ogrenciler icin de ogrenim amaclı olarak farkını hissettiriyor.

Plovdiv Üniversitesi
 

Plovdiv Üniversitesi

 • Güney Bulgaristan'ın en büyük ünivesitesi ve ülkede ikinci büyük okul olan Plovdiv Üniversitesi 1961 kurulmuş olup 40'ın üzerinde alanda eğitim vermekte. Üniversitede 900'den fazla öğretim görevlisi (bunların 30'u profesör, 160 doçent, 360 asistan) çalışıyor. Okulun 9 fakultesinde 8000 devamlı, 5000 açık öğretim gören öğrenci bulunuyor.

Ruse Üniversitesi

Ruse Üniversitesi

 

 • RUSE ”ANGEL KINÇEV” ÜNİVERSİTESİ bir devlet üniversitesidir. Üniversitede ön lisans, lisans, mastır ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir ve Bulgar öğrencilerin dışında 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler de eğitim almaktadır. Ruse ve Ruse Üniversitesi öğrencilerin rahat yaşamalar ve ortama uyum sağlamaları için birçok öğretim ve yaşam imkânları sunmaktadır.

Sofya Teknik Üniversitesi

Sofya Teknik Üniversitesi

 

 • Sofya Teknik Üniversitesi, Mühendislik alanında eğitim veren Bulgaristan'ın en büyük üniversitesidir. 60 yıllık tecrübesi ile Bulgaristan'ın ekonomisine katkıda bulunan 75.000 fazla uzmana eğitim verdi, aynı zamanda ülkenin diğer üniversitelerinde öğretmenlik yapan öğretim görevlileri yetiştirdi. Öğrencileri ve eğitim görevlilileri Siemens, Ericcson, Microsoft, Daimler-Crysler gibi yabancı şirketler ile ortak bilimsel araştırmalar yapmaktadır.

 

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

Sofya Lüben Karavelov Üniversitesi

 

 • Sofya Lyuben Karavelov Yüksek İnşaat Okulu uzun yıllar inşaat alanında egitim vermekde olan köklü bir üniversitedir.Bulgaristan eğitim sisteminde inşaat ve mimarlık alanında çağdas seviyede eğitim imkanları sunabilen okullardan biridir.Bulgaristan acısından önemi büyük olan üniversiteden 5100 mezunu ile yaklasık 300 yabancı öğrenci mezun vererek uluslararası alanda bilinen bir okul olma yolundadır.

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

Sofya Uluslararası Ekonomi Üniversitesi

 

 • 80 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. 1920 yılında kurulan üniversite Avrupa'nın en önemli üniversiteleri ile is birliği içerisinde çalışmaktadır. Ekonomi ve İşletme bölümlerinde dünya standartlarında eğitim veren bir okuldur.

 


Sofya Tıp Üniversitesi

Sofya Tıp Üniversitesi

 

 • Bulgaristan’ın en eski tıp öğretim müessesesi olan Sofya Tıp Üniversitesi Avrupa Standartlarında eğitim veren, bilim araştırmaları gerçekleştiren ve Avrupa’nın önemli tedavi merkezlerinden biridir.

 


Yeni Bulgaristan Üniversitesi

Yeni Bulgaristan Üniversitesi

 

 • Tamamlanmış bir başvuru formu Akademik transcript ile birlikte diploma (Türkiye tarafından tanınacak, İngilizce ve Bulgarca çevirileri olacak ve Bulgaristan elçiliğince tanınacak) Doktora öğrencileri için master diplomasının Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’ndan denklik onayı

 


Varna Ekonomi Üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

 

 • Varna Ekonomi Üniversitesi ZVOnun bilim ve kültür gereksinimlerini bir veya birden fazla dalda karşılayan 17/3 kanunununa uygun olarak devlet yüksek eğitim veren (Üniversite) okul kategorisindedir. Ekonomi Üniversitesinde eğitim süreci 17 bölüm ve iki ayrı eğitim seçeneği devamlı ve dışarıdan eğitim olarak gerçekleştirilir. 87 yıllık geçmişe sahip üniversite 50 000 spesyalist ve 60 ayrı ülkeden yabancı öğrenci yetiştirmiştir.